Як "Правий сектор" шантажував Порошенка псевдопідпалами
Добровольчий корпус "Правий сектор" прийшов на Банкову дізнатись, хто віддав наказ про роззброєння добровольців
Про це повідомляє Еспресо.TV.
За словами речника "Правого сектору" Артема Скоропадського, який перебуває під Адміністрацією президента, пікет на Банковій навряд чи буде великим, адже про акцію було оголошено лише вчора вночі.
Нині на Банковій близько 200 осіб.
Скоропадський заявив, що причина мітингу не змінилась. Все, через те, що вчора до бази батальйону на Дніпропетровщині приїхали декілька підрозділів ЗСУ, встановили блокпост и вимагали сдати зброю, заблокувавши виїзд та в'їщд з бази.
"Правому сектору" не зрозуміло, чому так відбувається, адже, як сказав Скоропадський, останніми місяцями Дмитро Ярош активно співпрацював з Мінооборони і Генштабом і йшли переговори про входження батальйону до лав збройних сил.
"Наша мета сьогодні прийти і спитати у Головнокомандувача: що відбувається? Тому що такі рішення не приймаються на рівні тих бійців, які там зараз намагаються щось блокувати. Це питання політичної відповідальності президента Порошенка", - сказав речник ДУК-ПС.
Він наголосив, що "Правий сектор" вимагає покарати винних у тому, що відбувається на базі батальйону на Дніпропетровщині.
"Якщо це провокація когось з Генштабу, Міноборони, чи Адміністрації президент, нехай проведуть розслідування та покарають винних", - заявив речник "Правого сектору"
Скоропадський також зазначив, що бійці "Правого сектору" хочуть отримати "офіційний статус".
"Якщо цього не буде.. Ну добре, ми просто воюватимемо далі", - сказав він.
Вже пізніше Скоропадський призрозив, що на наступній акції "Правий сектор" підпалить Адміністрацію президента.
Читайте також: Кому заважає "Правий сектор"
ФОТО: facebook/vadim.khomakha,twitter/Dbnmjr, twitter/Zoreslav4yk, facebook/tania.tanusha
Нагадаємо, 28 квітня близько опівночі, лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош у своєму Facebook повідомив, що підрозділи 95-ї аеромобільної та 25-й парашутно-десантної бригад ЗСУ намагалися заблокувати і роззброїти бійців "Правого сектору" на Дніпропетровщині.
"Наша база була блокована без будь-яких попереджень підрозділами десантників 25-ї 95-ї бригад, разом з бронетехнікою і важким озброєнням Були виставлені блокпости молодих, тільки-но мобілізованих солдатів. Вони зупинили одну з наших машин і зажадали від бійців здати зброю. На мій дзвінок начальник Генерального штабу Віктор Муженко не відповів. Хоча було очевидно, що без його наказу ця операція не могла бути проведена. Я зв'язався з командуванням десантників, з якими ми разом билися весь рік, і бойові командири гарантували мені, що вони не повернуть зброю проти своїх братів з "Правого сектора", які б погані накази не давали політикани", - зазначив Ярош.
Він віддав наказ усім бійцям не здавати зброю, а пізніше повідомив, що "Правий сектор" пікетуватиме Адміністрацію президента.
Пізніше боєць ДУК-ПС та журналіст Олена Білозерська повідомила, що десантники, які намагалися заблокувати бійців "Правого сектору" на Дніпропетровщині, були переконані, що добровольці від ПС збираються повалити українську владу.
Водночас, радник президента Юрій Бірюков відреагував на ситуацію, звинувативши "Правий сектор" у відмові об’єднання з ЗСУ. Він стверджує, що замість цього, Дмитро Ярош та його бійці починають створення нової політсили з воєнізованим крилом.
При цьому, за словами народного депутата та командира батальйону "Донбас" Семена Семенченка, бійців "Правого сектору" намагалися роззброїти елітні частини збройних сил.
На його думку, депутати Верховної Ради повинні приїхати на передову і подивитися, хто конкретно і з яким озброєнням захищає лінію фронту, а також подивитися на ситуацію з резервами.
"А потім задати президенту, керівництву Генштабу і Міноборони питання. Багато питань. Задати і добитися на них відповіді. І найменше і останнє з них: якого біса елітні частини знаходяться не на передовій, замість легкоозброєних добровольчих підрозділів, а в Дніпропетровській області роззброюють добровольців?" – обурився Семенченко.
Крім того, вчора новий губернатор Дніпропетровської області заявив про необхідність входження всіх збройнихі формуваннь до складу підрозділів Нацгвардії України, МВС або СБУ. Інші ж, на його думку, мають бути роззброєні і притягнуті до відповідальності у відповідності з чинним законодавством.
Однак, вчора на цю заяву Валентина Резніченка ніхто не звернув уваги.
Пізніше стало відомо, що у вечері 28 квітня та вранці 29 квітня відбулися телефонні розмови між начальником Генерального штабу Віктором Муженком та лідером "Правого сектора" Дмитром Ярошем.
Через кілька годин без результативного пікету, люди під Адміністрацією президента почали нервувати, обіцяючи прорватися до будівлі, а наступного разу взагалі спалити.
Поки пікетувальники чекали на представника Президента на Банковій, коментувати ситуацію почали в штабі АТО. Там повідомили, що конфлікт на Дніпропетровщині навколо тренувальної бази "Правого сектора" влаштувала третя сторона. "Імена будут названі пізніше", сказав заступник керівника АТО Сергій Галушко.
Згодом до "Правого сектору" все ж вийшла людина президента. Спікер Адміністрації Президента з питань АТО, полковник Олександр Мотузяник повідомив пікетувальникам, що у Генштабі не давали наказу десантникам роззброювати бійців "Правого сектора" під час навчань у Дніпропетровській області. Також Мотузяник додав, що "Правий сектор" не обов'язково було попереджати про заплановані навчання і жодного тиску на добровольців вчинено не було.
Пізніше стало відомо, що комбат ДУК-ПС Дмитро Ярош приїхав на переговори з Генштабом до Києва, до того Ярош встиг ще у Дніпропетровську поговорити з головою СБУ Валентином Наливайченком і домовитись про входження "Правого сектора" до лав ЗСУ.
Згодом з’явилась інформація від одного з лідерів "Правого Сектора щодо того, що його "не цікавлять" накази Дмитра Яроша, а підпорядковується він іншій людині. Зокрема, начальник 1-го відділу розвідки ДУК Правий сектор Сергій Аміров з позивним "Лісник" в коментарях до свого допису в Facebook розповідає, що від Дмитра Яроша в ситуації з ПС нічого не залежить і його "цікавлять" лише накази командира корпусу "Літуна".
Після перемовин у Генштабі, Дмитро Ярош із заступником міністра оборони разом повернулись на базу ДУК-ПС у Дніпропетровській області. Перед строєм бійців Ярош повідомив про результати розмови з начальником Генерального штабу Віктор Муженко. "Наказу роззброювати "Правий сектор" ніхто не віддавав, - це відповідь генерал-полковника. Все буде добре, мужики. І дівчата теж", - повідомив Ярош своїм бійцям.
Про стабільність ситуації на базі "Правого сектору" повідомив також і волонтер Олексій Мочанов, який мав розмову з представниками батальйону.
За останньою інформацією, пікет на Банковій згорнули після того, як прес-секретар ДУК-ПС Артем Скоропадський повідомив про те, що "Правий сектор" таки домовився з Петром Порошенком. У батальйоні сказали, що президент пообіцяв упродовж трьох днів розблокувати базу "Правого сектору" в Дніпропетровській області.
- Актуальне
- Важливе