Як Сергій Ребров повернув футбольне "золото" до Києва
У неділю "Динамо" після шестирічної перерви повернуло собі звання чемпіона України з футболу
Для того, щоб знову здобути золоті нагороди, киянам за ці роки знадобилося змінити чотирьох головних тренерів, та пережити найсуттєвішу кризу у сучасній клубній історії.
Криза
Під час перших розіграшів чемпіонату України з футболу "Динамо" фактично не відчувало конкуренції. У 1990-ті та на початку 2000-х років кияни здобували "золото" дев'ять разів поспіль. У 2002-му році чемпіоном вперше став "Шахтар", який поступово перетворився на головного суперника столичного клубу. Боротьбу за золото клуби вели зі змінними успіхами, а динамівцям за цей час вдалося виграти першість ще чотири рази. Востаннє це сталося 2009-го року. Потім – як відрубало.
"Динамо" змінило чотирьох головних тренерів, але повторити жаданий успіх ніяк не вдавалося. Киян очолювали росіяни Юрій Сьомін та Валерій Газзаєв, Олег Лужний та Олег Блохін, а золоті медалі неодмінно діставалися "Шахтар"
Особливо багато надій було пов’язано з запрошенням на посаду головного тренеру динамівської легенди - Олега Блохіна. Але у підсумку його прихід до команди призвів до найбільшої кризи в сучасній історії клубу. 2013-го року "Динамо" вперше опустилося в національній першості нижче другого місця та задовольнялося бронзою, а минулого року - взагалі залишилося без медалей і фінішувало четвертим.
Блохіна було відправлено у відставку, а до кінця сезону з киянами працював один з його екс-помічників – Сергій Ребров, який зумів підсолодити провальний сезон здобуттям Кубка України.
Тренер
40-річний тренер, що не мав раніше досвіду самостійної роботи, одразу почав перебудовувати команду. При цьому він, на відміну від своїх попередників, не отримав від президента клубу Ігоря Суркіса великих сум на підсилення складу.
Але Ребров не розгубився і почав наводити з кадрами лад. Кількох вередливих іноземних "зірок" він позбувся, багатьох футболістів запросив з резерву, а комусь дав останній шанс.
Молодь довіру тренера виправдала. Сергій Сидорчук, Сергій Рибалка та Віталій Буяльський перетворилися на міцних гравців основного складу, дебютували на дорослому рівні юні Микита Бурда та Євген Чумак.
Нарешті почав забивати Артем Кравець, який багато років страждав через травми і фактично був "списаний" попередніми керманичами. Цього ж сезону форвард забив вже 14 голів та разом з Андрієм Ярмоленком, який є кращим бомбардиром динамівців.
Що стосується самого Ярмоленка, то він нарешті перетворився на справжнього лідера команди, який не тільки багато забиває, але й віддає партнерам велику кількість результативних передач.
Хоча Сергій Ребров за часів своєї ігрової кар’єри працював під орудою багатьох видатних тренерів, зокрема Валерія Лобановського, він не став покладатися виключно на свій досвід і запросив помічника з Іспанії – Рауля Ріанчо. Разом вони перелаштували "Динамо" з тактики "бий-біжи" на сучасні рейки – з контролем м’яча та комбінаційними діями, швидким переходом від оборони до атаки – компонентами, які пропагують більшість провідних команд світу.
Конкуренти
Кілька минулих сезонів у чемпіонаті України на нагороди претендували одразу чотири команди – "Динамо", "Шахтар", "Дніпро" та "Металіст". Та цієї першості на одного реального конкурента в боротьбі за медалі стало менше. Після втечі з країни одіозного президента харківського клубу Сергія Курченко "Металіст" поглинула фінансова криза, через яку команду залишило більшість лідерів. Тож у Харкові зосередилися на вирішенні більш скромних турнірних завдань.
Що стосується найпринциповішого суперника "Динамо" – "Шахтаря" то цього сезону донеччани були вимушені проводити свої домашні матчі далеко від Донецька. Команда приймала суперників у Львові, а її гравці переїхали жити до Києва. Цей факт, безумовно, наклав відбиток на виступи "гірників". Також позначилося на їх грі і бажання багатьох легіонерів, у зв’язку з нинішньою ситуацією в Україні, віднайти собі роботу в інших країнах.
Для "Дніпра" нинішній сезон також виявився особливим. Влітку дніпропетровців очолив новий головний тренер – Мирон Маркевич, який прийшов на зміну Хуанде Рамосу та почав перебудовувати команду. Це відклало відбиток на грі "Дніпра" восени.
А навесні для команди пріоритетним став виступ у Лізі Європи, де клуб, несподівано для багатьох, набрав неймовірної ходи та дістався до фіналу, де 27 травня у Варшаві зустрінеться з іспанською "Севільєю". Тож для Маркевича саме цей турнір вийшов на перший план, тому не дивно, що тренер у неділю на гру з "Динамо" випустив напіврезервний склад.
Врешті проблему суперників це лише суб’єктивні фактори і безпосередньо самих киян вони не стосуються. Динамівці боротьбу за золото виграли на футбольному полі, серед інших перемігши й безпосередніх конкурентів. "Дніпро" команда Реброва здолала двічі, а "Шахтар" перемогла вдома, а на виїзді досягла с донеччанами нічиєї.
Все видео: Youtube
- Актуальне
- Важливе