Опендатабот написав про закриття понад 22,5 тис. ФОПів після підписання закону про підвищення податків. У Раді спростували
Опендатабот написав, що після підписання президентом Володимиром Зеленським закону про підвищення податків 22 521 ФОП припинив свою діяльність. У Раді відреагували
Про це повідомляє Опендатабот.
За даними аналітиків, у день підписання відповідного закону, 29 листопада, 2332 ФОПи вирішили закритись, а загалом, у середньому, після початку дії закону кількість закриттів сягала понад 1000 щодня.
Зазвичай на день закривається близько 700 підприємців, зазначили в Опендатабот.
Загалом від початку цього року 254 288 ФОПів припинили свою діяльність. Найбільше закриттів зафіксували в березні – 28 690, проте сплески активності також спостерігалися наприкінці звітних періодів.
Аналітики пояснюють це бажанням підприємців уникнути зайвих податкових зобов'язань та спростити бухгалтерську звітність.
"Значну роль у сплеску закритті ФОПів восени відіграло ухвалення закону про підвищення податків. Деякі підприємці вважають нові податки несправедливими, водночас посадовці наголошують на низьких ставках порівняно з ЄС", – додали в Опендатабот.
Реакція Ради
Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев повідомив, що за 11 місяців 2024 року кількість нових платників фізичних осіб-підприємців значно поповнилася.
За його словами, станом на 1 грудня кількість ФОП становить 2 076,7 тис., з них зареєстрованих в цьому році 272,9 тис., що більше в порівнянні з початком року на 83,6 тис. осіб.
Як повідомляється, за останні 2 місяці кількість новостворених ФОП збільшилась на 7 тисяч в порівнянні з припиненими або склала 47,7 тис. платників проти 40,7 тис. припинених ФОП.
"Зазначені цифри не свідчать ані про економічне зростання, ані про падіння кількості підприємців. Адже, на жаль, інститут єдиного податку став інструментом не розвитку підприємництва, а ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу. ЗМІ що полюбляють яскраві заголовки вкотре раджу корегувати їх з дійсністю", - наголосив нардеп.
Про підвищення податків
Верховна Рада України 10 жовтня остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 27 листопада сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде. Уже 28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня.
Згодом, 4 грудня Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня, а не з 1 жовтня.
- Актуальне
- Важливе