Наша відповідь Цукербергу


фото: 15minut.org
Українські користувачі Facebook подадуть до суду на керівництво соцмережі через несправедливі бани проукраїнських юзерів та видалення постів "за політичним принципом"

Інтернет – каламутна справа

Навколо вибірковості банів у Facebook вже кілька місяців точаться дебати. Українці, акаунти яких заморозили, або видалили їх повідомлення, кажуть про "слід Кремля". Чомусь активно до "чорного списку" потрапляють лише ті юзери та пости, які стосуються подій на Донбасі та російської агресії.

Дописувачі  з України звинувачують у цьому проплачених російських коментаторів, так званих "тролів", які скаржаться адміністраторам соцмережі на публікації українських блогерів, які потім видаляються.

Мовляв, український сегмент Facebook модерується російським менеджментом. Останній успішно користується такою можливістю у інформаційній війні.

Керівництво соцмережі повністю спростовує ці заяви, повідомляє Еспресо.TV.

Активісти спочатку спробували демократичний спосіб боротьби з необґрунтованими блокуваннями. Тисячі українських користувачів звернулись до засновника соцмережі, Марка Цукерберга, з проханням відкрити офіс Facebook у Києві. Це дало б змогу уникнути російської цензури. До керівництва навіть особисто звернувся Петро Порошенко.

Але попри це Цукерберг обіцяв лише подумати про відкриття представництва.

Він підкреслив, що соцмережа блокувала лише ті записи щодо України та Росії, які порушували правила та стандарти Facebook і які були "явно ненависницькими, містили етнічні образи та підбурювали до насильства".

Хоча, як відомо, в Україні великого резонансу набуло заблоковане за "наготу" фото дівчинки, яка отримує нагороду замість полеглого під час АТО тата. Його видалили через масові скарги користувачів Facebook.

Фото: Facebook Григорій Купершмідт

Цукерберга чекають у суді

Українських користувачів популярної соцмережі така відповідь не влаштувала. Активісти вирішили піти іншим шляхом і звернутись до Феміди.

У Києві найбільш відомі блогери Facebook зібрали прес-конференцію, під час якої вони повідомили – у цій каламутній справі буде розбиратись суд.

"Зараз потрібен час, щоб зібрати якомога більше фактів, на підставі яких будуть складені звернення та позов. Місяць часу для цього потрібен щонайменше", - підкреслив  партнер юридичної компанії "Анте" Андрій Гук.

Він також додав, що паралельно будуть подані офіційні скарги в американський та ірландський офіси компанії.

За словами учасників брифінгу - нардепа Борислава Берези і політолога Тараса Березовця - звернення до українського суду це - спроба привернути увагу до проблеми, а не бажання отримати реальну компенсацію від Facebook.

"Ми будемо подавати на Facebook в українські суди позови за порушення прав споживача в односторонньому порядку (безпідставне блокування на Facebook порушують таке право) і завдавання репутаційної шкоди. Ці позови, певна річ, матимуть символічний характер. Але це справа паблісіті і справа принципу. Процеси обіцяють бути відкритими та публічними. І так, є переконаність, що це справа ботів з Росії", - заявив літератор Андрій Бондар, який сам неодноразово ставав жертвою цензури соцмережі.

Нагадаємо, що у Facebook адміністрація забанила сторінку українського письменника Андрія Бондаря, який влаштував поетичний флешмоб "Че там у хохлов". Бондар розмістив на сторінці вірш, на який поскаржились десятки російських користувачів. Саме через масові звернення керівництво соцмережі було змушене заблокувати сторінку письменника.

Також проти українського політолога Юрія Романенка слідком РФ порушив кримінальну справу нібито за заклики до вбивства російських журналістів. Він 5 квітня розмістив текст конференції на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook під заголовком "Як ми в Гарварді про Україну дискутували". У цьому пості російські слідчі побачили "деструктивні заклики, які схиляють посадових осіб Збройних сил України здійснювати масові вбивства громадян Російської Федерації з числа російських журналістів у зв'язку із здійсненням ними своєї службової діяльності".

Крім того, у травні на день була заблокована сторінка журналіста російського видання "Ехо Москви" Сергія Пархоменка за "антиросійський" пост про збитий у небі над Донбасом малайзійський літак.

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати