6 корисних звичок, що продовжують життя
Журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з дієтологом Аріною Дементьєвою про те, як правильно харчуватися, щоб їжа приносила користь нашому здоров'ю
Щоб перевірити дієвість порад дієтолога, близько місяця ми дотримувались їх самі. Як виявилося, ввести правильні звички до свого раціону простіше, ніж здавалося, а ефект помічаєш не тільки ти, а й близькі люди.
Якщо ви - сучасна та цілеспрямована людина, то турбота про власне здоров'я має бути для вас у пріоритеті. Для того щоб бути у гарній фізичній формі, недостатньо просто робити зарядку чи час від часу займатися спортом. 80% успіху залежить від режиму харчування та сну. Проте ввести у свій розпорядок кілька корисних звичок можна, і насправді це навіть легше, ніж здається. Аби розібратися в тонкощах правильного харчування заради власного здоров’я, ми й поспілкувалися з дієтологом.
Порада перша: щодня починайте свій ранок зі склянки негазованої води з лимоном. Цей пункт є обов'язковим та найголовнішим. Саме так ми очистимо шлунок, запустимо його роботу та додамо собі бадьорості на весь день. У цитрусових міститься велика кількість лимонної кислоти, яка необхідна нашому організму, аби тримати себе в тонусі. Окрім того, вода з лимоном чудово тамує спрагу, навіть якщо температура "за бортом" +35. Варто лише спробувати, і це легко переросте у звичку.
Порада друга: випивайте натщесерце столову ложку лляної олії. Для чого ми це робимо? Лляна олія нормалізує роботу шлунка та сприяє легшому перетравленню надмірно тяжкої їжі, якою ми так часто балуємо себе на сніданок. Окрім того, у такий спосіб досить легко контролювати необхідний баланс ненасичених жирів Омега-3 в організмі. Як виявилось, лляна олія – ледь не єдине джерело цих корисних жирів. Проте мусимо пам'ятати, що вона має бути нерафінована, а зберігати її варто лише в холодильнику і не більше місяця. Вже за пару тижнів ви помітите, як стала чистішою шкіра, нігті міцніші, а волосся - більш блискуче. І не потрібні ніякі вітамінні комплекси, що продаються в аптеках за шалені гроші. Достатньо просто витратитись на пляшечку олії ціною в 30-40 гривень.
Порада третя: снідайте вівсяною кашею. За всіма критеріями саме ця крупа просто ідеальна для ранку. Вона надасть достатньо енергії та не перевантажить шлунок. За бажанням туди можна додати все, що завгодно: мед, горіхи, корицю, масло, варення, фрукти, сир і багато іншого. При цьому не варто шукати порятунку у кукурудзяних пластівцях з молоком на сніданок чи мюслях з цукром. У цих стравах повно трансжирів та цукру, що з часом призводять до закупорення судин, зайвої ваги та, як наслідок, проблем із серцем.
Порада четверта: щодня вживайте жменьку горіхів чи будь-якого насіння. Бажано їсти їх сирими, адже при термічній обробці зникають всі корисні властивості. Працює це так само, як і з вживанням лляної олії: ми насичуємо організм жирними кислотами, при цьому у складі горіхів зовсім немає шкідливого холестерину, який закупорює судини.
Порада п’ята: звикаємо пити більше рідини. Навіть якщо ви не відчуваєте спраги, варто всюди носити з собою пляшечку води і ставити її на видне місце. Вдома, в офісі, на прогулянці вода завжди має бути з вами. Таким чином, ви постійно нагадуватимете собі про те, що треба пити. Для дорослої людини добова потреба у воді становить 2,5-3 літра залежно від фізичної активності протягом дня. До речі, чай та кава не враховуються, адже ці напої, навпаки, виводять рідину з організму. Чому потрібно так багато пити? Відповідь проста - саме вода виводить продукти розпаду з нашого організму. Окрім того, якщо організм не отримує достатньої кількості рідини, то він починає працювати в режимі економії. У першу чергу він намагається забезпечити рідиною найважливіші органи: нирки і печінку, серце, легені і мозок. І для цього необхідну рідину він "витягує" зі шкіри, кишечника, суглобів, тим самим позбавляючи їх можливості нормально функціонувати.
Порада шоста: щодня вживайте не менше як півкілограма свіжих овочів та фруктів. Адже саме в них є велика кількість клітковини, що чистить наш кишечник та сприяє травленню. Окрім того, в овочах та фруктах міститься багато корисних елементів, у кожному з них - унікальний набір вітамінів. Аби взимку не страждати від авітамінозу та не купувати в аптеках дорогі імунні препарати, про свій організм потрібно попіклуватися ще влітку. Тож не варто витрачати гроші на чіпси та шоколад, а краще поїсти яблук чи абрикосів, помідорів чи огірків. Ваш організм неодмінно буде вдячний.
- Актуальне
- Важливе