IT-шник, заводчанин та "антимайданівець". Ким здивували мерські вибори в Україні
Еспресо.TV зробило огляд найцікавіших, на наш погляд, новообраних мерів
У неділю в Україні пройшов другий тур міських виборів. На них обирали мерів великих міст, яким не вистачило переваги у першому турі. Еспресо.TV підсумовує, кого ж з другої спроби українці обрали міськими головами
Мером Запоріжжя став самовисуванець Володимир Буряк, якого частіше за все називають не інакше як "людина Ахметова".
Він переміг з результатом у 55,9 % голосів, обійшовши свого головного конкурента - представника БПП Миколу Фролова.
Ще за декілька місяців до початку передвиборчої компанії в Запоріжжі мало хто знав головного інженера "Запоріжсталі", підприємства, яке належить олігарху Рінату Ахметову. За лічені тижні Запоріжжя завішали бордами з новоспеченим кандидатом, розпочавши масштабну компанію у місцевій пресі та на телебаченні.
Одним з головних напрямків передвиборчої кампанії Буряка була так звана медична програма, а саме покращення системи охорони здоров’я. Програма передбачає оновлення основних відділень лікарень міста. Це складно корелюється з тим, що підприємство "Запоріжсталь" Ахметова є найбільшим забруднювачем екології міста, яке щокварталу збільшує шкідливі викиди.
Будь-якого досвіду роботи в органах місцевої влади новообраний мер не має.
Слід зазначити, що у виборах до міськради Запоріжжя більшість "взяв" "Опозиційний блок", який також спонсорує Ахметов.
Мером Дніпропетровська обрано "укропівця" Бориса Філатова з команди екс-губернатора Дніпропетровської області олігарха Ігоря Коломойського. Філатов з результатом у 57,36 % переміг представника "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула
Філатов розпочинав свою кар’єру юрисконсультом, брав участь у гучних судових процесах, пов’язаних з Коломойським. У ЗМІ часто лунала думка, що Філатов є штатним адвокатом групи "Приват", хоча сам Філатов це спростовує. Досить довго адвокатський бізнес Філатова успішно розвивався і навіть дозволив йому у 2015 році увійти в число офіційних доларових міліонерів.
Пізніше Філатов захоплюється журналістикою, стає автором і ведучим на регіональному 9 телеканалі, який також часто пов’язують з Ігорем Коломойським. За часів губернаторства олігарха Філатов стає його заступником.
На парламентських виборах 2014 року обирається народним депутатом.
Мером Ужгорода став екс-регіонал кандидат від партії "Відродження" Богдан Андріїв, який переміг з результатом у 58,8 % голосів екс-мера Ужгорода й самовисуванця Сергія Ратушняка.
Богдан Андріїв, колишній член Партії регіонів та однойменної фракції в Ужгородській міськраді, у 2014 році був обраний секретарем міськради та автоматично став в.о. міського голови.
Він розпочав політичну кар’єру як депутат міськради від "Нашої України" у 2006 році, але запам’ятався більше другою каденцією – вже як "регіонал" і активіст ужгородського "АнтиМайдану". До речі, опісля його політична кар’єра тільки зросла - він став секретарем Ужгородської міської ради. Вже на посаду ужгородського мера він балотувався від партії "Відродження".
Місцеві ЗМІ пишуть, що на початку 90-х він будував бізнес разом з братом - Андрієм Андрієвим. З ними пов’язують володіння найбільшим ринком міста - на вулиці Краснодонців та керування АТП, а саме всім громадським транспортом міста.
Мером Хмельницького обрано заступника голови Хмельницької обласної організації ВО "Свобода" Олександра Семчишина, який відомий своєю яскравою націоналістичною позицією.
У віці 17 Семчишин років став членом ВО "Тризуб" ім.Степана Бандери, у 18 вступив до лав Конгресу Українських Націоналістів. 35-річний Семчишин очолив у 2007 році секретаріат обласної організації Конгресу Українських Націоналістів.
Мером Павлограда став представник "Опозиційного блоку" екс-заступник мера Павлограда Анатолій Вершина, який з результатом у 59,69 % переміг кандидата від "Укропу", бійця АТО, Євгена Тєрєхова на прізвисько "Титановий Джексон".
До початку роботи в місцевих органах влади Вершина досить довго працював у органах внутрішніх справ. Місцеві ЗМІ пов’язують Вершину з Рінатом Ахметовим. Як відомо, олігарх контролює холдинг "Павлоградвугілля" (до складу входять 10 шахт), який є містоутворюючим підприємством в Павлограді, і місто вважається зоною його інтересів.
Мером Івано-Франківська обрано Руслана Марцинківа, який є представником "Свободи". За цього кандидата віддали свої голоси більше 54% виборців. Його конкурентом був Ігор Насалик від БПП
Традиційно для Івано-Франківська "свободівський" електорат виявився більш мотивованим та мобілізованим, ніж електорат БПП "Солідарність"
Марцинків є народним депутатом попереднього скликання, в минулому секретар Івано-Франківської міської ради.
Мером Чернігова став представник БПП та екс-регіонал Владислав Атрошенко, де переміг кандидата від партії "Наш Край" Олександра Соколова.
Атрошенко чинний депутат ради від БПП та голова наглядової ради ВАТ "Хліб Києва".
У 2004 році Владислава Атрошенка звинуватили у вбивстві в результаті ДТП. Нібито 17 вересня 2004 року Атрошенко за кермом "Мерседеса" збив на смерть літнього чоловіка, який помер на місці пригоди. Свідки казали, що машина Атрошенка рухалася зі швидкістю 200 км на годину, але Верховна Рада відмовилася задовольнити подання Генпрокуратури на зняття депутатської недоторканності та його арешт.
Атрошенко почав свою політичну кар’єру з 2002 року, коли став депутатом у фракції "Наша Україна". У 2012 році взяв участь у парламентських виборах і став народним депутатом України як позапартійний.
Під час першої депутатської каденції Атрошенко стверджував, що його неодноразово запрошували в приєднатися до "більшості" очолюваної "Партією регіонів", але він відмовився. В той же час будучи народним обранцем останнього скликання він без особливих коливань вступив в фракцію "Партії регіонів".
16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони".
Мером Кривого Рогу став представник Опозиційного блоку Юрій Вілкул, який буквально вирвав перемогу у представника "Самопомочі" Юрія Мілобога. Згідно з даними ЦВК різниця між кандидатами склала лише близько 0,5 % голосів
Цікаво, що в першому турі розрив між кандидатами був величезний. Вілкул обігнав Мілобога більш ніж в 4 рази, отримавши підтримку 45,13%.
Юрій Вілкул з серпня 2006 по червень 2010 року був главою Дніпропетровської облради V скликання. Пройшов у депутати за списком "Партії регіонів". Написав заяву про складання повноважень голови відразу після призначення на посаду голови Дніпропетровської облдержадміністрації сина Олександра.
В свою чергу на цих міських виборах Олександр Вілкул був кандидатом у мери Дніпропетровська, де програв укропівцю Борису Філатову.
ЗМІ неодноразово писали про те, що родина Вілкулів на Дніпропетровщині обслуговує бізнес-інтереси Ріната Ахметова.
У Києві зі значним відривом переміг чинний мер представник президентської сили Віталій Кличко. Про політичну і спортивну кар’єру Кличка писалось неодноразово.
Несподіванкою в другому турі мерських виборів стала не перемога чинного мера, а те, що опонентом Кличка став саме представник "Рішучих громадян" Борислав Береза. Після першого туру підрахунок голосів тривав майже тиждень.
На роль головного опонента Кличка спочатку номінували і постмайданівського в.о. мера Володимира Бондаренка і ресторатора від "Самопомочі" Сергія Гусовського. Найменш очікуваним був вихід у другий тур саме Берези.
Борислав Береза став відомий як голова інформаційного відділу "Правого сектору". З лідером руху Дмитром Ярошем познайомився в лютому 2014 року на Євромайдані.
Однак балотуватися він вирішив як самовисуванець, не пов’язуючи себе із "Правим сектором".
У грудні 2014 року в організаціє заявили, що він більше їх не представляє і "є безпартійним депутатом-мажоритарником, що пройшов до парламенту як самовисуванець".
Цікаво, що Береза має не багато спільного з правою ідеологією ПС, хоча і був її представником.
До часів Євромайдану про Березу відомо лише те, що він був пов'язаний з книговидавництвом. Крім того, в ЗМІ, переважно російських, писалось про те, що насправді він громадянин Ізраїлю Борислав Юхимович Бляхер.
У Львові мером знову став Андрій Садовий, який у першому турі зовсім трішечки не дотягнув до перемоги, набравши 49,23%. Садовий перебуває на посаді мера майже 10 років, з 2006 року.
Другим з результатом 12,25% несподівано фінішував "свободівець", колишній віце-спікер Верховної Ради Руслан Кошулинський. Ще влітку його не зараховували до фаворитів перегонів: згідно з дослідженням Центру Разумкова, тоді за нього були готові проголосувати лише 4% львів’ян.
Такий несподіваний результат пов’язують з його нищівною критикою політики влади по відношенню до бійців АТО та його безпосередньою участую у війні на Сході.
Справжнім миколаївським дивом називають перемогу на посаду мера IT-шника Олександра Сенкевича, який обійшов екс-регіонала голову облради Ігоря Дятлова.
Про Олександра Сенкевича громадськість Миколаєва дізналася зовсім недавно. Він народився в 1982 році в Миколаєві , має дві вищі технічних освіти, засновник і керівник компанії "Квадролоджік", займається розробкою програмного забезпечення
Місцеві ЗМІ пов’язуют діяльність Дятлова з місцевим криміналітетом та з корупційними схемами колишнього глави Миколаївської області, регіонала Миколи Круглова.
Крім того, Ігоря Дятлова також вважають протеже Вадима Новинського, депутата ВР від "Опозиційного блоку". У Новинського в Миколаєві два активи - Чорноморський суднобудівний завод і Очаківський порт.
- Актуальне
- Важливе