live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Антон Філатов 14 січня, 2016 четвер

Голлівудський сексизм: Легше потрапити у парламент, аніж у кіно

Останніми роками голлівудські жінки намагаються перетягти ковдру на себе. Представниці слабкої статі все частіше з’являються на широких екранах у головних ролях. Загалом, положення жінки у Голлівуді дуже точно відображає її роль в усьому сучасному світі

Останніми роками голлівудські жінки намагаються перетягти ковдру на себе. Представниці слабкої статі все частіше з’являються на широких екранах у головних ролях. Загалом, положення жінки у Голлівуді дуже точно відображає її роль в усьому сучасному світі

Протягом 2015 року популярні фільми вивели на широкі екрани більше жінок. Представниці слабкої статі стали грати вагомішу роль у бойовиках та екшенах ("Шалений Макс: Дорога гніву", "Місія нездійсненна: Плем’я ізгоїв"), комедіях ("Шпигун", "Дівчина без комплексів") та й навіть епіках (сьомі "Зоряні війни").

Натомість у самій кіноіндустрії жінкам відводилося дуже мале місце. Якщо не брати до уваги суто жіночі номінації (краща актриса і актриса другого плану), то на нещодавній "Золотий глобус" номінувалася лише одна жінка-кінопрофесіонал. Ема Донохью висувалася за кращий сценарій до картини "Кімната". Та в результаті вона залишилася без нагороди.

Останні дослідження Центру вивчення жінок на ТБ і в кіно говорять про те, що представниці слабкої статі минулоріч становили тільки 19% усіх працівників американської кіноіндустрії.

Голівуд воліє більше дивитися на жінок на екрані, аніж працювати з ними на знімальному майданчику. Конкретних передумов, аби ця тенденція перервалася, поки немає. Проте розмови про необхідність відводити у кіно більше місця жінкам останнім часом набули багатообіцяючої скандальності.

Доктор Марта Лозен із Університету Сан-Дієго підрахувала, що жінки складають лише 12% усіх героїв, задіяних у топ-100 найкасовіших стрічок США 2014 року. Також науковець додала, що жінки виступили режисерами лише у 7% із 250 найкасовіших фільмів позаминулого року. Приблизно така ж гендерна пропорція серед сценаристів і операторів. Суттєво більше представниць жіночої статі лише серед продюсерів - 33% серед усіх стрічок 2014-го.

null

Американська кіноіндустрія є одним із найбільш точних ідентифікаторів, що підкреслює головні тенденції у цивілізованому світі. Голлівуду треба постійно бути на гребені моди і останніх трендів, аби затягати на свої фільми людей у найрізноманітніших країнах. Таким чином квиток, куплений глядачем у кінотеатр, часом, точніше відображає стан справ у суспільстві, ніж бюлетень, заповнений ним на парламентських виборах.

Тож факт того, що жінки виконали тільки 12% персонажів у сотні найкасовіших фільмів 2014 року, свідчить про те, що, умовно кажучи, лише 12% глядачів готові присвятити своє дозвілля жіночому образу на широкому екрані. Попит диктує пропозицію.

Ці висновки не надто відрізняються від іншої статистики: 22% населення світу віддає свої голоси жінкам на парламентських виборах (дані: доцент кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамара Марценюк). Саме стільки парламентських крісел займають представниці слабкої статі в усьому світі.

null

Однак на цю статистику впливають квоти на кількість жінок у парламентах багатьох країн Африки і Близького Сходу, а також Китаю. А в інших державах жінки-політики активно лобіюються впливовими силами. Завдяки цьому їх відсоток штучно підвищується. Якщо ж прибрати ці фактори, то доля представниць слабкої статі, яким люди довіряють управління державою, буде приблизно такою ж, як і доля жінок у блокбастерах.

Кінематограф точніше відображає волю звичайних людей, ніж політика. Адже на рішення глядача піти у кіно впливає тільки його власне бажання, смак та інтерес. А на політичну перевагу людини – часом геть чужі для неї фактори.

У 2015 році жінок-героїнь і жінок-режисерів у Голівуді стало більше. Власне, жінки-режисери випустили такі прокатні хіти, як "50 відтінків сірого" (Сем Тейлор-Джонсон), "Стажер" (Ненсі Мейерс), "Ідеальний голос 2" (Елізабет Бенкс), "Лазурний берег" (Анджеліна Джолі), "Суфражистка" (Сара Гаврон) тощо.

null

А жінки-героїні яскраво проявили себе у таких фільмах, як "Голодні ігри: Сойка-пересмішниця. Частина ІІ", "Думками навиворіт", "Дівергент, глава 2", "Сікаріо" та багато інших, враховуючи вищезгадані. 

У 2016 році жінок на екранах стане ще більше завдяки картинам "Джейн бере рушницю", "У пошуках Дорі", "Аліса у Задзеркаллі", "Гордість і упередження і зомбі" та багато інших. Масштабнішим цей тренд стане завдяки тому, що мають з’явитися жіночі римейки "11 друзів Оушена", "Мисливців за привидами", "Нестримних" і "Людей у чорному".

Завдяки цій тенденції попит на жінок-кінематографістів має зрости. А разом із тим і оплата їхньої праці нарешті прирівняється до оплати чоловічої. Про те, як сьогодні співвідносяться гонорари чоловіків і жінок у Голлівуді, красномовно говорить порівняльна таблиця топ-10 голлівудських акторів і актрис, що найбільше заробили у 2015 році.

Тож, напевне, варто готуватися до збільшення кількості жінок і серед політиків.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати