//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Держава для бойовиків


фото: espreso.tv
Пропозиції, які висунуті представниками так званих "народних республік" на переговорах у Мінську, на перший погляд, можуть здивувати. Адже в Мінських угодах немає жодного слова про квазі-державний статус "ДНР" і "ЛНР". Навпаки, мова йде про особливості місцевого самоврядування в кожному окремому районі. І ці райони не повинні бути пов'язані між собою єдиним центром. Тоді звідки ж взялася ідея про широку автономію, парламенти, уряди і навіть президентів республік?

А ця ідея нікуди й не зникала. Ідея федералізації України була висловлена ​​Володимиром Путіним і Сергієм Лавровим ще до початку війни на Донбасі. Причому російські керівники досить чітко пояснили, що мова йде навіть не про федерацію німецького зразка, а про конфедерацію, в якій кожен суб'єкт матиме право вето на найважливіші рішення державної влади. Мета зрозуміла - не києм, так палицею домогтися блокування європейської та євроатлантичної інтеграції України. Ну, а далі ви вже знаєте - знищення української державності (як і державності Білорусі, Казахстану та інших колишніх радянських республік), включення до складу нової держави - Євразійського союзу, президентом якого хоче бути Путін. І якщо ви думаєте, що під впливом економічного краху в Москві відмовилися від цієї маячні, ви помиляєтеся. Маячня - різновид психозу. Путін не відмовиться від відтворення СРСР ніколи.

Навіть після початку переговорів у Мінську російські маріонетки пропонували конституційні зміни, які дозволили б окремим районам об'єднуватися в асоціації - по суті, ті ж  самі держави - зі своїм парламентом, урядом і впливом на Україну. І, до речі, в Кремлі нічого не винаходять. Саме такий статус отримала, між іншим, Республіка Сербська в складі Боснії і Герцеговини. А зовсім недавно - сербські райони Косово. Їм теж надали право створювати свій уряд, парламент, мати мовне самовизначення. Іноді здається, що росіяни "списують" у Заходу правові рецепти.

Але є одна значна відмінність. І Боснія, і Республіка Сербська, і Косово, і його сербські райони - і, що найважливіше, сама Сербія - націлені на європейську інтеграцію... Ніякої дилеми там немає. А у нас є. За допомогою окупованих Росією районів Донбасу нас намагаються знову прив'язати до Мордору.

Саме тому Україна має наполягати на тимчасовому характері особливого порядку управління районами Донбасу після їхньої деокупації. Цей особливий порядок обумовлений не тим, що в цих районах живуть якісь інші люди - люди ті ж, а тим, що територія була окупована ворогом. І Україна повинна створити умови повернення її жителів до цивілізованого життя. Життя без Путіна, рублів, вбивств, жорстокості і страху - всього того, що у нас асоціюється сьогодні з "русскім міром". Ось і весь особливий порядок.

Якщо ж Росія хоче перетворити окуповані території в "Придністров'я", а ми не збираємося звільняти їх військовим шляхом?  Що ж, так тому і бути. Але це перетворення має відбуватися як і в "справжньому" Придністров'ї, тобто поза межами юрисдикції українських законів. І заради "Придністров'я" Конституцію змінювати зовсім не обов'язково.

новини партнерів

‡агрузка...

19 квітня, 2019 п'ятниця

19 квітня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати