69-й Каннський кінофестиваль. Хто представить українське кіно у Франції
Попри те, що за "Золоту пальмову гілку" українські фільми не змагатимуться, їх презентують в інших секціях
Видатні режисери, зіркові актори та 12 днів якісного кіно з усього світу. У Каннах стартує чи не найголовніша подія року для цього французького містечка. Тож не дивно, що атмосферою кінофестивалю ще задовго до його початку перейнявся кожний куточок Канн.
Відвідати один з найбільших кінооглядів щороку прибуває близько 35 тис. гостей.
Відкриє 69-й кінофестиваль новий фільм Вуді Аллена "Красиві люди" ("Café Society"). Події комедійно-драматичної стрічки розгортаються в 1930-х роках. Хлопець на ім'я Боббі (Джессі Айзенберг) приїжджає до Голлівуду в надії знайти роботу в кіноіндустрії. Утім він знайомиться з дівчиною Вонні (Крістен Стюарт), яка занурює його в бурхливе життя місцевої богеми café society та знайомить з місцевим світським життям.
Цьогоріч за головну нагороду Каннського кінофестивалю – "Золоту пальмову гілку" - змагатимуться фільми з 13 країн світу. Напередодні відбірникам кінофестивалю довелося подивитися 1869 повнометражних фільмів, щоб відібрати 49 з них.
До основної повнометражної конкурсної програми (Competition) потрапили "Це всього лиш кінець світу" канадського вундеркінда Ксавьє Долана, "Джульєтта" легендарного Педро Альмодовара, "У тихому болоті" Брюно Дюмона, "Неоновий демон" Ніколаса Віндінга Рефна та інші.
Оцінюватиме цей конкурс журі, яке очолить Джордж Міллер – режисер "Шаленого Макса".
У конкурсній програмі "Особливий погляд" змагатимуться "Після бурі" Хірокадзу Корееди, "Трансфігурація" Майкла О'Ши, "Учень" Кирила Серебреннікова тощо.
Як до цих, так і до інших конкурсних програм українські фільми цього року не потрапили. Однак це не означає, що Канни не побачать українське кіно.
Каннський кіноринок
Один з найбільших у світі кіноринків, який відкривається паралельно з Каннським кінофестивалем, не є його програмою. Утім показ українського кіно на Каннському кіноринку теж важливий.
Українське кіно представить Український павільйон в Village International. Цього року організували його КМКФ "Молодість" та Держкіно.
Через відсутність українських фільмів у конкурсній програмі фестивалю павільйон став найважливішим офіційним представленням України в Каннах. Представлення на кіноринку – це гарна нагода розповісти про вітчизняний кінематограф, налагодити міжнародні контакти з колегами тощо.
У павільйоні представлений каталог "Українські фільми 2015-2016", де зібрана інформація про найновіші українські кінороботи – готові та ті, що перебувають на стадії виробництва.
Павільйон оформлений постерами фільмів "Жива" Тараса Химича; "Чорнобиль. Зона майбутнього", який представить автор проекту Максим Микитась, "Гетьман" Віктора Веретенникова та інших.
Павільйон № 103 працюватиме з 11 до 22 травня. За цей період тут покажуть такі українські повнометражні стрічки: "Гніздо горлиці" (реж. Т. Ткаченко), "Моя бабуся Фані Каплан" (реж. О. Дем’яненко), "Тепер я буду любити тебе" (реж. Р. Ширман), "Гетьман" (реж. В. Ямбурський) і 3D-анімація "Микита Кожум’яка" (реж. М. Депоян).
Short Film Corner, або "Куток короткометражного кіно"
Не менш важливим буде представлення українських фільмів у секції Short Film Corner. Це також не програма Каннського кінофестивалю, а скоріше майданчик для зустрічей з іноземними колегами.
Як зрозуміло із назви, у цій секції покажуть короткометражки. Цього року від України їх буде представлено 41, враховуючи і ко-продукцію з іншими країнами.
Тож навіть попри відсутність фільмів з України в конкурсній програмі кінофестивалю, Канни побачать українське кіно.
Фото: Reuters, офіційні сторінки Каннського кінофестивалю та кінофестивалю "Молодість" у Facebook
- Актуальне
- Важливе