Таємниче минуле Дніпра. Секрети річки в фотографіях та артефактах
Місяць у Києві триватиме виставка, присвячена секретам головної річки України "Дніпро та Київська Гавань – унікальна колекція та заклик до збереження річки"
У Музеї історії Києва в п'ятницю,1 липня 2016 року відкрилася виставка "Дніпро та Київська гавань". Це збірка фотографій, карт, навігаційних приладів, книг про Дніпро та подібних речей Геннадія Киркевича — спадкового колекціонера, який вперше зацікавився цією справою у дванадцятирічному віці, а згодом перетворив хобі на роботу. Подія присвячена 200-річчю судноплавства по Дніпру, а також 120-річчю Київської гавані та Дню працівників водного транспорту.
Рідкісні експонати, зібрані від Нью-Йорку до Рейк’явіку, частина з яких існує в єдиному екземплярі, демонструють тісне сплетіння історії Дніпра з життям та побутом киян. За словами батька колекціонера, києвознавця Віктора Кіркевича, сама колекція є величезною працею декількох поколінь.
Виставка демонструє розвиток судноплавства на Дніпрі, починаючи від 16 сторіччя. Серед експонатів є, наприклад, якір козацької чайки.
Відповідаючи на питання сайту Еспресо про подальший розвиток проекту Геннадій Кіркевич зазначає: "Першочергово – це захист Дніпра, заклик до грамотної експлуатації та використання ресурсів, пролиття світла на історію, і, звісно ж, встановлення справедливості – бо столиця досі не мала жодного гідного проекту чи виставки стосовно Дніпра".
За словами Кіркевича, зараз до Дніпра відносяться, наче до водоканалу. "Проте насправді це — наша праматір, колиска цивілізації, яку ми маємо цінувати й берегти, і на цих проблемах треба акцентувати увагу", - говорить він.
Автор колекції Геннадій Кіркевич. Фото автора
Колекціонер мріє створити музей Дніпра, але реалізувати проект заважає брак фінансів. За його словами, майбутнє такого музею — за "об’єднанням колекціонерів, ентузіастів, романтиків-меценатів, які дійсно хочуть бачити цей проект".
Багато старовинних карт без перебільшення можна назвати "перлинами" колекції:Важливо, що проект звертає увагу на серйозні екологічні проблеми річки, та спонукає не лише до вивчення її минулого, а й збереження та відновлення Дніпра для майбутніх поколінь.
Виставка триватиме до 31 липня ,чекаючи на небайдужих до історії відвідувачів.
Фото автора
- Актуальне
- Важливе