"Оскар" для України. Які фільми змагатимуться за престижну кінопремію
Протягом 9 днів Оскарівський комітет має обрати одну з трьох картин, яка представить Україну на "Оскарі" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою"
Після того, як у 2014 році в Оскарівському комітеті стався скандал через висування фільму "Поводир", вибір якого деякі українські режисери та кінокритики вважали упередженим, комітет розпустили.
Минулого року новий склад українського Оскарівського комітету так і не був затверджений, тому його члени не змогли розглянути фільми-претенденти і, зрештою, не встигли обрати і висунути номінанта на "Оскар" від України.
Цього року ситуація склалася значно позитивніше. Уже 12 серпня Американська кіноакадемія підтвердила повноваження українського Оскарівського комітету, а наприкінці місяця завершився прийом заявок для участі вітчизняних фільмів у відборі на висування на американську кінопремію.
Комітет розгляне 3 картини і оголосить остаточного номінанта від України вже 9 вересня.
"Гніздо горлиці", реж. Тарас Ткаченко
Картина Тараса Ткаченка, що була визнана найкращим українським повнометражним фільмом на Одеському кінофестивалі, стала одним з претендентів на висування.
Фільм встиг відзначитись на міжнародних кінофестивалях та здобути престижні нагороди. Так, зокрема драма Тараса Ткаченка отримала відзнаку фестивалю "On The Lake" в Торонто, Гран-прі кінофестивалю "На хвилях зачарованої Десни", а також була презентована на кіноринку в Каннах.
Фільм українсько-італійського виробництва присвячений актуальній та близькій українцям темі - трудовій міграції. Він розповідає про українську жінку Дарину, яка вирушила до Італії на заробітки.
Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім'я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається на ній одружуватися. Крім цього в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні стосунки. І коли Дарина повертається з Італії, виявляється, що вона теж вагітна.
У фільмі знялися Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Олександра Сизоненко, Микола Боклан та інші.
"Пісня пісень", реж. Єва Нейман
Українсько-німецький режисер Єва Нейман створила чуттєвий історико-драматичний фільм за мотивами твору відомого єврейського письменника Шолома-Алейхема.
"Пісня пісень" вже встигла отримати найвищі нагороди Одеського кінофестивалю – двох "Золотих Дюків" у міжнародній та національній програмах та Приз екуменічного журі кінофестивалю у Карлових Варах. До того ж, фільм був обраний для показу у секції "Сучасне світове кіно" на міжнародному кінофестивалі у Торонто в 2015-му.
Картина розповідає історію, що трапилася в єврейському містечку 1905 року. Історія починається, коли головним героям – Бузі і Шимеку – по 10 років. Вони живуть в сусідніх будинках і грають в одному дворі. Згодом їхні шляхи розійшлися, і Шимек майже забув про свою подругу дитинства.
У його житті все змінюється, коли він дізнається, що Бузя стала нареченою іншого.
"Українські шерифи", реж. Роман Бондарчук
Фільм, знятий у ко-продукції України, Латвії та Німеччини, отримав Спеціальний приз журі Амстердамського кінофестивалю як найкращий повнометражний документальний фільм.
Документальна стрічка розповідає про те, як змінилося життя невеликого південного села Стара Збур'ївка у Херсонській області з початком війни.
Попри те що в Україні найбільша кількість працівників міліції на душу населення серед європейських країн, дільничних не вистачає. У районі Старої Збур’ївки, він лише один на три села. Викликати його дуже непросто, тому місцеві жителі обрали з-поміж себе двох людей, наділили їх владою й назвали шерифами.
Шерифи патрулюють усе село на "Москвичі" і розплутують найрізноманітніші справи, допомагають місцевим, вирішують їхні проблеми. У шерифів немає зброї, основний їхній інструмент - це слова. Саме на таких людей багато надії.
- Актуальне
- Важливе