Колонізація Маска. Як переселити землян на Марс

29 вересня, 2016 четвер
16:21

"На даний момент на Землі сім мільярдів людей, а на Марсі нуль. Пора це змінювати!"

Зміст

Божевільний романтик чи інноватор?

У вівторок на Міжнародному астронавтичному конгресі невтомний мільярдер Ілон Маск поділився своїми планами щодо колонізації Марса.

Підприємець заявив, що в майбутньому Землю чекають всілякі катаклізми, і щоб уберегти людство від зникнення, необхідно освоювати нові планети і починати потрібно з Марса.

Маск відомий своїми шокуючими заявами про кіборга, Марс, віртуальну реальність, і його ідеї швидше нагадують сюжети фантастичних книг, ніж реальність. Але освоєння космосу розбурхує фантазії багатьох людей, а де є попит - там є і пропозиція. Маск вважає, що через пару десятків років людство перетвориться в мультіпланетний вид.

Маск заснував свою власну компанію SpaceX, що займається виробництвом космічної техніки. Одна з останніх розробок компанії - ракета Falcon 9, яка мала і злети, і падіння. Під час останнього запуску вона зазнала аварії на стартовому майданчику.

Але сповнений оптимізмом Маск не сумує. Вже зараз він представляє нову розробку ракети Falcon Heavy, запуск якої планується на 2017 рік.

Чому Марс?

Ілон Макс і Марс фото: Reuters

Земля є третьою за віддаленістю планетою від Сонця в нашій системі. Якщо розглядати найближчі до Землі планети, то це Венера, яка представляє собою аналог наповненої під високим тиском кислотою ванни. Меркурій, температура якого висока через близькість до Сонця.

Гіпотетично можна було колонізувати один із супутників Юпітера або Сатурна, так як самі планети неможливо колонізувати через їх газоподібну форму, але віддаленість планет і їх низька температура, роблять цю опцію непридатною.

Для людей, які запитують, чому не можна відправитися на Місяць, Маск відповідає: "Місяць, хоч і знаходиться найближче до Землі, але не має своєї атмосфери, набагато менший за розмірами, ніж Земля (а ми плануємо масштабну колонізацію) і дуже бідний за своїми природними ресурсами".

На відміну від усіх представлених вище варіантів, Марс має хороший потенціал для колонізації. Порівнюючи Марс і Землю, можна знайти багато подібностей.

Марс трохи холодніший, і сила тяжіння у нього в два з половиною рази менша, ніж земне.

"Цікава штука з тяжінням: на Марсі ми зможемо носити важкі речі і не відчувати цього", - радісно зауважує Маск.

Але також Марс багатий на природні ресурси і має власну атмосферу. Маск запевняє, що можна навіть вирощувати рослини на Марсі, якщо попередньо нагріти холодну планету, що викличе підняття тиску атмосфери. У такому випадку вода, що знаходиться в стані пару або льоду, набуде звичний для людини рідкий стан.

Ентузіазм і фінанси

"Було зроблено багато дослідницької роботи і тепер треба рухатися далі. Ми повинні побудувати місто на Марсі", - закликає Маск.


Проблема, на погляд Маска, полягає в тому, що люди, які хочуть опинитися на Марсі, не можуть собі цього дозволити у фінансовому плані, і навпаки, люди, які досить багаті, чомусь зовсім не хочуть опинитися на Марсі.


Попередня вартість відправки однієї людини на Марс становить 10 мільярдів доларів. Для порівняння, на відправку дванадцяти космонавтів на Місяць за програмою "Аполлон", знадобилося близько 200 мільярдів доларів.

"Не можна побудувати самодостатню цивілізацію, якщо квиток до неї обійдеться колоністам в 10 мільярдів доларів на людину. Щоб залучити людей, потрібно знизити вартість квитка до середньої вартості будинку в США, що приблизно становить 200 тис. доларів", - каже Маск.

Для зниження вартості квитка в один кінець до Марса, необхідно проектувати кораблі так, щоб була можливість повторного використання, дозаправки на орбіті, а також налаштувати виробництво ракетного палива на Марсі. Ну, і звичайно ж, визначитися з самим паливом.

Досягти повторного використання корабля є найголовнішим і складним завданням.

"Можна скористатися літаком, який коштує 90 мільйонів доларів і при одноразовому використанні вам доведеться заплатити півмільйона доларів за свій квиток, тоді як багаторазові польоти дозволяють вам полетіти з Лос-Анджелеса в Вегас всього за 43 долари, включаючи податки", - наводить приклад Маск.

Також, якщо зробити корабель придатним до багаторазового використання, можна буде повернутися назад на Землю на тому ж кораблі.

Маск пропонує за допомогою танкера і ракетоносія робити дозаправку корабля прямо на орбіті. Так можна відмовитися від триступеневої ракети, зробивши її компактнішою, що дозволить скоротити витрати в десять разів.

Процес дозаправки, на думку фахівців SpaceX повинен виглядати так: відправка корабля на орбіту, потім перший ступінь відділяється і спускається назад на стартовий майданчик за паливним модулем, після чого повертається до корабля на орбіту, де і відбувається дозаправка.

Потім паливний танкер зі стартовим прискорювачем повертається на Землю, а корабель продовжує свою подорож.

Вибір палива був зроблений на користь метану. На відміну від гасового і водневого палива, метан можна видобувати на Марсі з підповерхневого льоду і вуглекислого газу, якими так насичена Червона планета.

Спеціально з цією метою співробітниками SpaceX був розроблений абсолютно новий двигун Raptor Engine, тиск в якому підтримується за допомогою газу з метан-кисню і дозволяє досягти максимальної тяги. На відміну від невдалого Falcon 9, тиск двигуна в якому підтримувався за допомогою гелію, в чому і була основна помилка проектувальників.

Люди на Марсі

Установка Mars Vehicle в порівнянні з людиною 

Mars Vehicle, є найбільшою установкою в історії - 122 метра. Складається з ракети Falcon Heavy, двигуна Raptor Engine і самого корабля. Корабель оснащений крилоподібними сонячними батареями, які генерують 200 кіловат енергії.

Вантажопідйомність подібної установки 550 тонн, і її основна мета - доставка вантажу і людей на Марс. Деталі ракети виготовлені з углеволокнистого композиту.

За попередніми підрахунками співробітників SpaceX, кількість людей на борту на одну поїздку буде варіюватися від 100-200 чоловік. Потрібно враховувати, що можливість таких поїздок обмежена.

Так як Земля і Марс проходять поруч лише раз на двадцять шість місяців, польоти на іншу планету будуть можливі лише раз на два роки.

Для того щоб побудувати самостійну цивілізацію на іншій планеті за даних умов, необхідно близько 10 тис. поїздок на Марс, і це триватиме від 42 до 100 років.

Двигун Raptor Engine

Реальність

Ознайомившись з презентацією Маска, можна помітити, що мільярдер пропустив ту частину в якій говорив про те, що ж станеться з кораблем і його вантажем, після того як він приземлиться на Марс.


Можливість полетіти на Марс, заплативши за це 200 тис. доларів, щоб пролетіти 100 днів у закритому просторі, отримуючи ударну дозу радіації і опинитися на порожній планеті, вельми сумнівна.


Також самим Маском помічена висока ймовірність аварії і фатального результату, так як корабель ще не побудований, випробування ракети не проводилися, а на Марс ще ніхто з живих людей не приземлявся.

Сам інноватор визнає, що летіти на Марс не збирається, оскільки це може загрожувати його життю, а він є главою компанії, якою потрібно управляти.

Не варто забувати і те, що у компанії SpaceX не вистачає фінансування, і запустити ракету вони можуть хіба що за підтримки NASA або інших зовнішніх інвесторів. У компанії був складний рік і невдалі проекти спустошили бюджет.

Тож на даний момент Маск може лише заразити всіх своїми ідеями, показуючи відеосимуляцію того, як повинен виглядати сам процес переміщення на Марс. Відео яскраве і барвисте, що завершується картиною озелененого Марса.

"На даний момент у нас на Землі сім мільярдів людей, а на Марсі нуль. Пора це змінювати!", - закликає Маск.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
18:32
З 14:00 до 20:00: коли відключатимуть світло 25 листопада
18:04
OPINION
Соціальна ненависть як зброя проти України
17:57
Ярмак на вулиці Вокзальній у Бучі (весна 2022 року)
"Всіх чекає присяга або прапору, або ординській ганчірці". Yarmak випустив пісню "Замкнутий контур" про те, як Україні перемогти у війні
17:40
Андрій Мельник
Посол Мельник: наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року
17:37
Інтерв’ю
НАТО, Трамп
Трамп прагнутиме угоди, яка не дозволить Україні залишатися вразливою до тиску Росії, - дипломат Брайза
17:10
скрішот
Удар "Орешником" по Дніпру: СБУ показала уламки ракети
16:54
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане, якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
16:28
Оновлено
Вбивство у готелі Києва: де це сталося і хто стріляв
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
15:45
окупанти
Увійшли до квартири й відкрили вогонь: у Торецьку росіяни розстріляли двох і поранили одного цивільного
15:41
ізраїльський авіаудар по Бейруту
ЦАХАЛ вдарив по командному пункту ліванської армії в Аль-Амірії: в Ізраїлі заявили, що "шкодують про інцидент"
15:37
Ексклюзив
Фото ВПО, який евакуювали на Львівщину
Майже 99% біженців повертаються на окуповані території, бо не змогли облаштувати нормальне життя на підконтрольній частині України, - ексзаступник міністра з питань ТОТ Тука
15:23
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
14:45
Росіяни розмістили системи ППО С-300 на мисі Фіолент в окупованому Криму, - "Атеш"
14:41
Огляд
Перші удари Storm Shadow, уражений ATACMS арсенал на Брянщині та удар по Капустиному Яру в Астраханській області: де в росіян вибухало та палало цього тижня
14:36
нафта роснефть
Під час атаки 22 листопада українські безпілотники вразили нафтобазу "Роснафти" в Калузі, - ЗМІ
14:28
Аналітика
ЗСУ
Чітка структура, відповідальність генералів і ніякого ручного управління: чому в Україні хочуть повернути дивізії та армійські корпуси
14:19
Вперше в Україні: 17-річна спортсменка Глухова увійшла до основного раунду Кубка світу зі стрибків на лижах з трампліна
14:05
Нацполіція
У Києві сталося три випадки диверсій з підривами проти військових і поліцейських, - РБК-Україна
14:01
OPINION
Чого хоче нація: ганьбу чи славу — вирішувати нам усім
13:50
Безпілотники
У Британії над американськими військовими базами зафіксували невідомі дрони
13:40
Дональд Трамп
"Мир через силу" чи поступки з боку України: журналіст Пітер Померанцев про роль Трампа у завершенні війни
13:32
Оновлено
Росіяни вдарили артилерією по Херсону й області: поранено трьох літніх людей
13:17
хакер
У Білому домі зібралися на нараду після зламу провайдерів США китайськими хакерами для шпигування за високопосадовцями, - CNN
12:45
Босфор
Закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли завадило РФ захопити Одесу й Миколаїв, - посол
12:29
Цай Інвень
Американська зброя Україні потрібніша: експрезидентка Тайваню закликала США зосередитись на допомозі Києву, а не Тайбею
12:07
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Про 24 години для завершення війни вже не говорять": політик Джердж назвав причину зміни риторики команди Трампа
12:05
OPINION
Не в дипломатах справа...
11:29
Оновлено
Рабин Цві Коган
Спецслужби ОАЕ знайшли тіло зниклого безвісти ізраїльського рабина Цві Когана
11:27
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
"Тривога лунала майже щодня": за тиждень росіяни випустили по Україні майже 1300 повітряних цілей
11:05
ЗРК С-400 РФ
Сили оборони уразили ЗРК "С-400" окупантів на Курщині
11:01
FT: РФ завербувала в армію сотні єменських хуситів через операцію з торгівлі людьми й відправила їх на війну в Україну
Більше новин