Таємний план для України і Росії, реверанс союзників Трампа

20 лютого, 2017 понедiлок
09:19

The New York Times пише, що за тиждень до того, як Майкл Флінн подав у відставку з поста радника з питань національної безпеки, в його офісі отримали засекречену пропозицію, у якій йшлося про план президента Трампа зняти санкції з Росії

Пан Флінн пішов з цієї посади. Його спіймали на брехні щодо перемовин про санкції із російським послом. Але пропозиція, а саме мирний план для України та Росії, залишається.

Залишаються також і люди, які цей план проштовхували: Майкл Коен, особистий адвокат президента, який представив цей документ; Фелікс Сатер, бізнес-партнер, який допомагав Трампу укладати угоди в Росії; а також український законодавець, який намагається піднятися завдяки опозиційному політичному рухові, до створення якого частково причетний колишній радник пана Трампа – Пол Манафорт.


Поки американська розвідка, ФБР і Конгрес детально розслідують взаємини Трампа, та пов’язаних із ним людей із Росією, дехто з його оточення за лаштунками досі продовжує просувати пов’язані з Росією питання.


Своїм постійним звеличенням російського президента Володимира Путіна і бажанням створити Американсько-російський альянс Трамп збив із пантелику як демократів, так і республіканців. Попри те, що в цих неофіційних спробах немає нічого протизаконного, пропозиція, яка просуває російський інтерес, може викликати тривогу.

Зв’язки Дональда Трампа з Україною

Андрій Артеменко. Український політик, який має мирний план для України, і документи про корупцію її президента.

Майкл Коен. Особистий адвокат Трампа. ФБР підозрює його у зв’язках із Росією.

Фелікс Сатер. Російсько-американський бізнесмен, у якого тривалі взаємини із Організацією Трампа.

Пол Манафорт. Колишній очільник кампанії Трампа із проросійськими зв’язками. Зараз його справу розслідує ФБР.

Ці дипломати-аматори кажуть, що просто допомагають залагодити страшний трирічний конфлікт, ціна якого вимірюється десятками тисяч життів. "Хто не хоче миру?" - запитав пан Коен.

Але в цій пропозиції не лише мирний план.


Андрій Артеменко, який вважає себе лідером майбутньої України у стилі Трампа, стверджує , що має докази – "назви компаній, платежі". Вони демонструють корумпованість президента України Петра Порошенка і могли б допомогти скинути його з цієї посади. Пан Артеменко також сказав, що його плани підтримав один із ключових помічників пана Путіна.


"Дуже багато людей назвуть мене російським, американським агентом, чи агентом ЦРУ", - сказав Артеменко. "Але як можна знайти вирішення ситуації, яка склалася між нашими країнами, якщо ми не спілкуємося?"

Коен і Сатер сказали, що вони не обговорювали цю пропозицію із Трампом, і не мають досвіду у зовнішній політиці. Коен є одним із кількох радників Трампа, якого зараз перевіряє контррозвідка ФБР. Підстава – його зв’язки з Росією. Про це повідомили представники правоохоронних органів. Втім, він заперечує будь-які протизаконні зв’язки.

Дві інші пов’язані з цим людини мають дещо сумнівне минуле. Американцю російського походження Сатеру 50 років. Кілька десятиліть тому його звинуватили за маніпуляційні біржові схеми, до яких була причетна мафія.

На початку двотисячних пан Артеменко два з половиною роки провів у Києві за ґратами. Його звинувачували в присвоєнні чужої власності. Згодом ці звинувачення зняли. Він сам назвав їх політично вмотивованими.

Попри те, що поки невідомо чи Білий Дім сприйме цю пропозицію серйозно, дипломати аматори вже встигли розлютити українських високопосадовців. Посол України у Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий сказав, що Артеменко "не уповноважений представляти урядам іноземних держав, включаючи адміністрацію США, будь-які альтернативні мирні плани від імені України".

У п’ятницю, під час безпекової конференції у Мюнхені, пан Порошенко застеріг Захід проти намагань умиротворити Росію. Деякі американські експерти кажуть, що пропозиція Росії будь-якої іншої альтернативної міжнародної угоди щодо України до тієї, яка існує вже два роки, буде помилкою. Адміністрація Трампа подавала різні сигнали про конфлікт в Україні.

Але зважаючи на те, що Трамп вихваляв Путіна, колишній посол США в Україні Джон Хербс сказав, що боїться того, що новий президент готовий налагодити взаємини з Росією за рахунок України – потенційно з планом Артеменка.

Наприкінці січня всі три чоловіки, яких пов’язують із запропонованим планом, зустрілися в розкішному готелі Loews Regency на Парк Авеню на Манхеттені, де у вестибюлі зі шкіряними диванами, з мартіні в ресторані та в приватних конференц-залах на верхніх поверхах укладають бізнесові угоди.

П’ятдесятирічний пан Коен мешкає за два квартали звідси – на Трамп Парк Авеню. Будучи адвокатом, він приєднався до Організації Трампа як радник із особливих питань у дві тисячі сьомому році. Працював над укладанням багатьох угод, включаючи угоду про вежу Трампа в Джорджиї, і нетривалу авантюру зі східних єдиноборств, в якій знімався російський боєць. Його вважають довіреною особою пана Трампа, якій той доручає залагоджувати складні проблеми.


ФБР вивчає непідтверджене досьє, яке склав колишній агент британської розвідки, а фінансували політичні опоненти Трампа. У ньому йдеться про те, що під час президентської кампанії пан Коен зустрічався у Празі з російським представником. Вони обговорювали хакерські атаки росіян на цілі в Демократичній партії.


Але згаданий у звіті російський офіційний представник сказав журналістам "Нью-Йорк Таймс" про те, що ніколи не зустрічався із паном Коеном. Той, в свою чергу, наполягає, що ніколи не бував у Празі, і що припущення у досьє фальшиві.

Коен пов’язаний із Україною. У нього жінка українка. І колись від працював там зі своїми родичами над створенням горілчаного бізнесу.

Високий і статний Артеменко приїхав до Манхеттенського готелю між своїми поїздкам до Вашингтона. (Він каже, що його дружина зустрічалася із першою леді Меланією Трамп. Це було ще задовго до їхньої модельної кар’єри. Але він не намагався зустрітися із Трампом). Він приїхав на інавгурацію і відвідав Конгрес. Потім він написав на своїй сторінці у Facebook, що захоплюється Трампом та обговорює свій мирний план під час зустрічей із американськими законодавцями.

До Парламенту Артеменко прийшов у дві тисячі чотирнадцятому році. Саме в цей рік колишній президент України Віктор Янукович втік до Москви під час протестів. Манафорт, який приклав руку до обрання Януковича, допоміг створити політичний блок, який став опозиційним до нового президента Порошенка, заможного бізнесмена, який зайняв жорсткішу позицію стосовно Росії, і звинуватив Путіна в тому, що той хоче зробити Україну частинкою нової Російської імперії.

Сорокавосьмирічний Артеменко з’явився із опозиції, яку виплекав  Манафорт. (Артеменко каже, що вони ніколи не зустрічалися).

Перед тим, як прийти в політику, Артеменко мав бізнес на Близькому Сході і займався продажем нерухомості в Маямі. Він також працював агентом українських спортсменів. Деякі колеги по Парламенту описують його як корупціонера, ненадійну і просто незначну людину. Та схоже, що йому вдалося сильно розбагатіти.

Він намагається бути схожим на Трампа. Представляє себе, як відповідь України на зростання класу націоналістичних лідерів на Заході. Минулого літа він навіть їздив до Клівленда на Національні збори Республіканської партії, намагаючись зустрітися там із членами кампанії Трампа. 

"Настав час нових лідерів, нових підходів до управління країною, нових принципів і нових переговорників в міжнародній політиці", - написав він у Фейсбуці 27 січня. "Наш час настав!"

Артеменко сказав, що бачить у Трампі можливість відстояти мирний план – і просунути свою власну кар’єру.

Його план вимагає виведення усіх російських військ зі сходу України. Під час референдуму українські виборці мають вирішити чи віддавати Крим, українську територію, яку Росія захопила в дві тисячі чотирнадцятому році, в оренду Росії на п’ятдесят чи сто років.

Посол України Чалий відкинув варіант такої оренди. "Це серйозне порушення Конституції", - написав він у відповідь на запитання "The Times". "Такі ідеї можуть озвучувати і просувати тільки ті люди, які відкрито або приховано представляють російські інтереси".

Така реакція показує те, чому проект Артеменка включає в себе розповсюдження "компромату" або компрометуючих матеріалів, які навмисно показують корумпованість Порошенка і його найближчих колег. Оскільки задіяти цей план зможе тільки новий, очевидно що менш ворожий до Росії уряд.

Пан Сатер, давній бізнес-партнер Трампа із зв’язками в Росії, хотів допомогти пропозиції Артеменка потрапити до Білого Дому.

Протягом останніх років Трамп намагався дистанціюватися від Сатера. У дві тисячі тринадцятому році Трамп сказав: "Якби зараз в цій кімнаті сидів Сатер, то я б і не знав, як він виглядає". Та інколи Сатер співпрацював із Організацією Трампа над укладанням будівельних угод. Це відбувалося навіть після того, як стало відомо про його біржові маніпуляції. 

Пан Сатер народився у Радянському Союзі, а виріс у Нью-Йорку. Він працював у компанії Bayrock Group, яка розташована у Вежі Трампа на два поверхи нижче від Організації Трампа. Згодом він став старшим радником Трампа.

Він казав, що розробляв план будівництва Вежі Трампа у Москві. Її мала зводити російська будівельна компанія. Це було наприкінці дві тисячі п’ятнадцятого року. Та він сказав, що цей план скасували через президентську кампанію Трампа. (Містер Коен також казав, що Організація Трампа отримала лист від однієї російської будівельної компанії про можливість втілення одного проекту в Москві. Але цей план визнали нереалістичним).

Пан Артеменко повідомив, що із Сатером його познайомив їхній спільний товариш. І саме Сатер сказав, що цю пропозицію доцільно просувати далі.


"По-перше, я хочу припинити війну", - сказав він. "По-друге, я категорично переконаний, що США і Росія повинні бути союзниками, а не ворогами. Якщо я зможу виконати одним махом і те, і друге, то це буде повний успіх". 


Після розмови із паном Сатером і паном Артеменком Коен пообіцяв показати цей план у Білому Домі.
Коен сказав, що не знає, хто в Російському парламенті підтримує цей план, як про це казав Артеменко. Але він розумів, що там був доказ корумпованості президента України.

"Шахрайство – це завжди погано. Вірно?", - сказав Коен.

Він також зауважив, що Сатер дав йому надруковану версію пропозиції у запечатаному конверті. Коли Коен на початку лютого зустрічався із Трампом в Овальному кабінеті, то залишив пропозицію в кабінеті Флінна.

Коен каже, що саме чекав на відповідь, коли Флінна змусили піти у відставку. Тож зараз Коен, Сатер і Артеменко сподіваються, що новий радник із національної безпеки займеться їхньою справою. У п’ятницю президент написав у Твіттері про те, що має чотири нових кандидатури на цю посаду.

Меган Тухі і Скотт Шейн, видання The New York Times

Андрій Артеменко в коментарі Еспресо розповів подробиці "мирного  плану" щодо Донбасу та повідомив про докази корупції Петра Порошенка

Теги:
Читайте також:
Київ
+18°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.42
    Купівля 39.42
    Продаж 39.9
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
17:39
Ексклюзив
Віктор Медведчук
Європарламент закликає запровадити санкції проти Медведчука, - кореспондентка Висоцька 
17:36
Польща
У Польщі до 2,5 року засудили російського шпигуна, який збирав інформацію про військові частини країни
17:32
Ілюстративне фото
РФ атакувала Харківщину: внаслідок влучання біля залізничного вокзалу Балаклії постраждали 7 людей
17:27
На фото: Співачка KOLA
KOLA випустила іронічну пісню-рефлексію на стосунки з татом, якого не було в її житті
17:24
ДСНС
Виїхали ліквідувати пожежу: в передмісті Херсона рятувальники потрапили під повторний обстріл РФ
17:22
Ексклюзив
Олег Синютка
Дуже дивним способом це збіглося з перевіркою використання грошей Єдиним телемарафоном: нардеп Синютка про відставку 7 членів Рахункової палати
17:06
в'язниця
В Україні до 15 років засудили російського агента, який на Харківщині збирав розвіддані для окупантів
17:00
PR
Комфорт та максимальна свобода разом з NarsCars: як орендувати авто для поїздок в Україні
16:52
Ексклюзив
ЗСУ
Захопити Часів Яр практично неможливо: офіцер НГУ Матвійчук про проблеми армії РФ на Бахмутському напрямку
16:35
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
В ОСУВ "Хортиця" розповіли, якими є втрати РФ у живій силі й техніці на Східному напрямку
16:20
Ексклюзив
Дніпро, ракетний удар, воєнні злочини Росії
Це свідчить про перехід Росії до стратегії "Алеппо": президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" про ракетні удари РФ по містах України
16:17
Європарламент
Європарламент закликав не визнавати легітимними "вибори" Путіна
16:16
Оновлено
Телемарафон внесли у звіт держдепу США про порушення прав людини в Україні. Нардеп Юрчишин прокоментував
16:07
OPINION
Олексій Голобуцький
Дуже дорогий для кожного з нас "Єдиний телемарафон"
16:05
літній дощ
І не холодно, і не спекотно: Наталка Діденко розповіла, якою буде погода до кінця тижня
15:53
Ексклюзив
Снаряди 155-мм США
Артилерійські боєприпаси зі США можуть надійти до лінії фронту за кілька днів, -  полковник ЗСУ Черник
15:38
На фото: Юрій Феліпенко
Актор театру на Подолі Юрій Феліпенко став до лав ЗСУ
15:38
дрони для військових
РФ планує залучити дітей у школах ТОТ до курсів з управління дронами, - Спротив
15:26
кадр з фільму "Ти мене любиш?"
Вийшов трейлер українського фільму "Ти мене любиш?" режисерки Тоні Ноябрьової
15:23
Оновлено
Богдан Львов
Апеляційний суд розглядає оскарження ВСУ про поновлення судді Львова на посаді
15:16
Вибух
Росіяни вдарили КАБами по інфраструктурі Сум
15:12
Шахтарська каска
Окупанти взялися за "ревізію" останніх 33 шахт Донбасу, - Спротив
15:09
На фото: "Портрет фройляйн Лізер" Густава Клімта
Незавершену картину Клімта, яку 100 років вважали втраченою, продали на аукціоні за 30 млн євро
14:56
Верховна Рада
Рада не підтримала законопроєкт про накопичувальну пенсію: документ відправили на доопрацювання
14:45
Венеція, Італія
Щоб зменшити шкоду від туристів: Венеція вводить податок на одноденне відвідування міста
14:42
СБУ затримала "крота" ФСБ, який коригував ракетні удари по Харківщині та хотів втекти на позиції окупантів
Коригував ракетні удари по Харківщині та хотів втекти на позиції окупантів: СБУ затримала агента ФСБ
14:37
НБУ
Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5%
14:35
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:28
у Парижі обвалилися лопаті вітряка кабаре "Мулен Руж"
Вперше з 1889 року: у Парижі обвалилися лопаті вітряка кабаре "Мулен Руж"
14:18
на фото затримання 9 пособників окупантів на Херсонщині
Входили до "виборчкому" РФ на Херсонщині: СБУ затримала 9 пособників окупантів
14:14
OPINION
Ксенія Семенова
Яким стане реорганізований НАУ
14:03
Алек Болдвін
Болдвін втрапив у скандал із блогеркою, яка вимагала від нього сказати "Свободу Палестині"
14:00
OPINION
Ольга Лень
Дипломати vs ухилянти: Паспорт для багатьох — інструмент для шари
13:57
Лаурінас Кащюнас
Литва може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, - міністр оборони Кащюнас
13:57
Оновлено
Загинули двоє військових: ДБР розслідує вибух у Миколаєві
13:37
Рада ухвалила законопроєкт про регулювання зайнятості домашніх працівників
13:34
Оновлено
у Омську горять нафтопродукти
У російському Омську горіли три ємності з нафтопродуктами
13:25
посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен
"Не лише літаки й пілоти": посол Данії про обіцяний пакет із F-16, який Україна має отримати влітку
13:19
Ексклюзив
Мобілізація людей з інвалідністю
Правозахисниця роз'яснила процедуру отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок бойових дій
13:16
Олександр Лукашенко
Лукашенко назвав основним реальним ризиком для Білорусі "гарячу точку в Україні"
Більше новин