Хацкевич у "Динамо". Чому київський клуб поринає у кризу
Призначення головним тренером "Динамо" білоруса Олександра Хацкевич здатне спровокувати у київському клубі нову тривалу кризу
Хто такий Хацкевич
Сьогодні головним тренером "Динамо" було призначено Олександра Хацкевича. 43-річний білоруський фахівець підписав з київським клубом дворічний контракт та замінив на цьому посту Сергія Реброва, який відмовився укладати зі столичною командою нову угоду.
Хацкевич для "Динамо" - своя людина. Він грав за киян з 1996-го до 2004 року та був частиною славетної команди Валерія Лобановського, яка у 1999 році дійшла до півфіналу Ліги чемпіонів.
Коли білорус розпочав тренерську кар'єру, то теж отримав запрошення до Києва, та очолював динамівські молодіжну та другу команди. Крім цього, у 2010-2011 роках Хацкевич працював асистентом головного тренера збірної України, спочатку у Мирона Маркевича, потім – у Юрія Калітвінцева.
Тож Олександра Хацкевича можна вважати людиною президента "Динамо" Ігоря Суркіса та екс-глави Федерації футболу України Григорія Суркіса, які раніше давали йому шанс реалізувати себе, як тренера у динамівській структурі та національній збірній.
Чому пішов Ребров
Головне питання у тому, чи зможе Олександр Хацкевич дати "Динамо" більше, ніж дав Сергій Ребров. Поки що видається, що Ігор Суркіс пішов шляхом найменшого спротиву і призначив зручного тренера, аби перечекати важкі для клубу часи.
А те що вони важкі – передовсім у фінансовому плані – сумнівів немає. "Динамо" вже кілька сезонів поспіль лише розпродає кваліфікованих іноземних футболістів, натомість запрошуючи до команди переважно вільних агентів та роблячи ставку на власних вихованців.
Читайте також: Топ-5 досягнень Сергія Реброва у "Динамо"
Через незгоду з трансферною політикою президента клубу минулого року з "Динамо" пішов іспанський асистент Сергія Реброва – Рауль Ріанчо. Після завершення цього сезону не став укладати нового контракту й Ребров, вимоги якого відмовився виконувати Суркіс.
Вочевидь, головною з них було саме підсилення складу. Адже минулий сезон довів, що з нинішнім кадровим потенціалом кияни не здатні вирішувати серйозних завдань. У Лізі чемпіонів вони посіли у своїй групі останнє місце, а у першості країни відстали від володаря золотих медалей – "Шахтаря" – на 13 очок.
Кого білорус тренував раніше
Хацкевичу, схоже, доведеться працювати з тими гравцями, які є у наявності. А з ними навіть виконати завдання-мінімум, яке поставив Ігор Суркіс на майбутній сезон, та вийти до групового раунду Ліги чемпіонів, буде складно – для цього необхідно здолати два раунди кваліфікації. До слова – це минулого сезону не вдалося набагато краще укомплектованому "Шахтарю".
Є запитання і до попередніх досягнень нового тренера. Якщо для Реброва робота у "Динамо" головним тренером була першим подібним досвідом, то у Хацкевича вже є певний бекграунд, з якого можна робити висновки.
Читайте також: Топ-5 подій українського футбольного сезону: Провал "Динамо" та тріумф "Шахтаря"
Так "Динамо-2" під керівництвом Хацкевича у 2014 році фінішувало у першій лізі на ганебному 14 місці. Збірну Білорусі тренер очолив у грудні 2014 року після того, як вона невдало стартувала у відборі до Євро-2016, де грала у одній групі з Україною. Другу частину кваліфікації білоруси провели краще, зокрема перемігши у гостях Словаччину та фінішували четвертими, що Хацкевичу слід занести до плюсів.
А от початок відбору чемпіонату світу-2018 Білорусія провела невдало, набравши лише 2 очка. Стартувавши з багатообіцяючої нічиєї з Францією, команда Хацкевича потім програла Голландії та Болгарії, а головне – зіграла внічию з футбольними "карликами" з Люксембургу. Цього тренеру не пробачили та відправили його після осінньої частини у відставку.
Навіщо "Динамо" Лужний
Привертає до себе увагу і той факт, що одним із асистентів Олександра Хацкевича став Олег Лужний, який раніше вже працював виконувачем обов'язків головного тренера киян. Це дуже схоже на підстраховку з боку Ігоря Суркіса - якщо у білоруса справи у "Динамо" підуть погано під рукою буде досвідчений Лужний.
Між тим, попереднього разу коли Лужний працював у столичній команді вона теж переживала складні часи. З 2005 до 2007 року у "Динамо" п'ять разів змінювався тренер, а команда один за одним встановлювала антирекорди у єврокубках.
Зараз у "Динамо" також існують передумови для тривалої кризи. Чи порине у неї клуб буде залежати від пріоритетів, які обере Ігор Суркіс. Якщо він вирішить відмовитися на кілька років від титулів та дозволить Хацкевичу спокійно будувати молоду команду на майбутнє – одна справа. Якщо ж вимагатиме результатів негайно – тоді чергової тренерської лихоманки не минути.
- Актуальне
- Важливе