6 українських подкастів, які розкажуть багато цікавого. Не нудно про літературу, політику та філософію
Новинки літератури, політики, філософії та як зручно вчити англійську. Розповідаємо про українські подкасти, які варто слухати
Їх можна слухати в машині, по дорозі на роботу, в душі, під час сніданку, в спортзалі та перед сном. Подкасти - це дуже зручний спосіб самоосвіти або відпочинку. Якщо хочеться послухати щось більше, аніж музику чи аудіокниги.
Завдяки їм можна вчити іноземні мови, дізнаватись щось нове про культуру, літературу, сучасні технології та просто відпочивати, не прив’язуючись до екрану.
Подкасти - це аудіо міні-програми, які можна слухати будь-де. Іноді вони схожі на звичайне розмовне радіо, а іноді на монологи.
Еспресо.TV зібрали для вас 6 цікавих подкастів українською, які розповідають, вчать та змушують не сумувати.
Акустика тіней
Про що: література
Де слухати: Акустика тіней
Авторський проект Іванки Шкромиди про відомих людей літератури та цього виду мистецтва загалом. Кожен подкаст побудований у формі розповіді про відомих та часом неоднозначних письменників та популярні і незрозумілі течії у мистецтві.
Читайте також: 4 українські YouTube-блогери для тих, хто не дивиться телевізор
Авторка детально розповідає про долю письменників, їх особливості та збирає думки літературознавців, філологів, письменників та складає усе воєдино.
Подкасти досить приємно слухати, вони не перенавантажені “нудними” фактами та вдало розділені музикою. Автор невимушено розповідає про цікаві факти, аналізує найвідоміші твори кожного героя та намагається розповісти про них більше, ніж просто біографічну довідку.
Всього в “Акустиці тіней” 9 випусків. Іванка Шкромида вже встигла розповісти про Деніела Кіза, Екзюпері, Франца Кафку та інших.
Слухати тим, хто хоче відкрити нові грані творчості та особистості відомих письменників та зрозуміти, чому вони стали популярними.
Радіо "Скорбота"
Про що: непозбувна бентега людського існування
Де слухати: Радіо "Скорбота"
Сумний, "депресивний” та іронічний подкаст із печальною музикою. Автором “Скорботи” став актор Львівського театру ім. Леся Курбаса Василь Колісник.
Він називає свій проект “найсумніше офлайн-радіо в Україні” і це повністю відповідає тому контенту, який виходить. Поки на “Радіо “Скорбота” лише 5 випусків, але кожен подкаст набирає по кілька тисяч прослуховувань.
Василь Колісник томним та меланхолійним голосом розповідає про смуток, про абстрактні проблеми та запрошує слухачів зануритись у безмежний світ скорботи. Наприклад, пропонує включити музику гучніше, щоб сусіди не чули ваших сліз або говорить про швидкий прихід апокаліпсису.
Слухати людям із почуттям гумору та тим, хто втомився від депресивного світу. А також тим, хто любить хорошу музику.
Філософський барабан
Про що: філософія
Де слухати: Філософський баран
Програма, яка виходить на “Громадському радіо”. Однак кожен випуск можна послухати в будь-який зручний момент.
Журналіст і письменник Олег Шинкаренко вирішив зробити подкаст-програму про філософію із несподіваним поглядом на життя та буття. Автор хоче показати, що філософія - це не нудно і зовсім не складно.
Кожної програми автор із запрошеними гостями ( українські філософи, художники, журналісти) говорять про відомих мислителів і якими вони б були сьогодні. Наприклад, щоб було якби Ніцше був президентом України.
"Мені хотілося би, щоб українці дізналися, що в нашій країні є багато цікавих філософів, а також замислилися, що б сказали такі мислителі, як Платон, Кант, Маркс, Конфуцій чи Аристотель, опинившись в наші дні в Україні", - розповідає автор проекту.
"Філософський барабан" існує вже кілька років - перші випуски датовані ще 2013 роком. Однак досі виходять і нові подкасти про найрізноманітніші явища у філософії та людей, які їх створюють.
Корисно слухати тим, хто нічого не розуміє у філософії - щоб орієнтуватись в основах. Та тим, хто хоче відкрити для себе нову сторону цієї науки.
Читайте також: В СРСР звели дім-пастку, який згубив десятки геніальних українців. Що таке "Будинок "Слово"
Цивілізація
Про що: гучні події у світі та трохи політики
Де слухати: програма Цивілізація на онлайн-радіо "Аристократи"
Авторський проект журналіста Івана Яковина на радіо “Аристократи”. Автор розповідає та акцентує увагу на вчинках і подіях, що відбулись або відбуваються у світі і як це може повпливати на людство.
Подкасти побудовані у формі певного блогу автора. Яковина розповідає про своє ставлення до певних процесів у світі та подає свій розвиток подій. Наприклад, розповідає про політику Трампа, ситуацію на Близькому Сході, вибори у Росії та перспективи ядерної війни.
Рідко у подкастах автора з’являються гості. Минулого року у спецвипуску Іван Яковина зі Святославом Вакарчуком говорили про освіту майбутнього та наскільки до цього готова Україна.
Слухати тим, хто хоче бути в курсі того, що відбувається у світі, розуміти наскільки це серйозно і не хоче читати новини.
Гонзо-ефір
Про що: культура
Де слухати: Програма Гонзо-ефір на онлайн-радіо Old Fashioned
Ведучий "Гонзо-ефіру" – відомий літературний критик Євгеній Стасіневич обговорює культурні новинки тижня. Програма виходить на онлайн-радіо Old Fashioned, але всі випуски можна послухати онлайн.
Кожен випуск присвячений тому, що відбувається зараз в Україні та світі. Стаcіневич говорить про кінопрем’єри, серіали, нові романи письменників, сучасну українську музика та усе, що стосується культурного життя українців.
Щоразу в гостях у "Гонзо" новий гість - це можуть бути літератори, письменники чи відомі українські співаки. У перших випусках разом зі Стасіневичем програму вела журналістка Тетяна Кисельчук, однак в останніх програмах вона в ефірах не з’являється.
Корисно слухати людям, які вагаються на який фільм йти у кіно та яку книжку купити наступною. А ще просто послухати цікаві думки цікавих людей про культуру.
Learn English with BBC Ukraine
Про що: вивчення англійської
Де слухати: Learn English
Цим подкастам вже кілька років, але це не заважає вчити англійську завдяки їм зараз. Формат цих уроків трохи відрізняється від "класичних" уроків граматики та лексики. Вони побудовані у формі розповідей і слухач вчить мову не з правил, а на практиці, слухаючи та запам'ятовуючи.
Українські подкасти від ВВС двомовні, частини різною мовою йдуть одна за одною, часто дублюють зміст або й дослівно перекладають попередні уривки. Так сприймати новий матеріал набагато простіше.
Усі уроки, а їх - 66, потрібно скачати. Тобто вони доступні офлайн і це спрощує навчання. Можна слухати будь-де і не залежати від інтернету.
Всі подкасти діляться на 3 серії: Tell me a story (британські казки), The Market (радіовистава, у якій жителі району намагаються не дозволити побудувати супермаркет) та уроки англійської від професора Грамотного.
Радіовистава більше підійде для людей з вищим рівнем знання мови, а уроки та казки будуть корисні і для нижчих рівнів.
Корисно слухати тим, хто хоче вдосконалити знання англійської та послухати британських казок.
- Актуальне
- Важливе