6 українських подкастів, які розкажуть багато цікавого. Не нудно про літературу, політику та філософію

20 листопада, 2017 понедiлок
17:11

Новинки літератури, політики, філософії та як зручно вчити англійську. Розповідаємо про українські подкасти, які варто слухати

Зміст

Їх можна слухати в машині, по дорозі на роботу, в душі, під час сніданку, в спортзалі та перед сном. Подкасти - це дуже зручний спосіб самоосвіти або відпочинку. Якщо хочеться послухати щось більше, аніж музику чи аудіокниги.

Завдяки їм можна вчити іноземні мови, дізнаватись щось нове про культуру, літературу, сучасні технології та просто відпочивати, не прив’язуючись до екрану.

Подкасти - це аудіо міні-програми, які можна слухати будь-де. Іноді вони схожі на звичайне розмовне радіо, а іноді на монологи.

Еспресо.TV зібрали для вас 6 цікавих подкастів українською, які розповідають, вчать та змушують не сумувати.

Акустика тіней

Про що: література

Де слухати: Акустика тіней

Авторський проект Іванки Шкромиди про відомих людей літератури та цього виду мистецтва загалом. Кожен подкаст побудований у формі розповіді про відомих та часом неоднозначних письменників та популярні і незрозумілі течії у мистецтві.

Читайте також: 4 українські YouTube-блогери для тих, хто не дивиться телевізор

Авторка детально розповідає про долю письменників, їх особливості та збирає думки літературознавців, філологів, письменників та складає усе воєдино.

Подкасти досить приємно слухати, вони не перенавантажені “нудними” фактами та вдало розділені музикою. Автор невимушено розповідає про цікаві факти, аналізує найвідоміші твори кожного героя та намагається розповісти про них більше, ніж просто біографічну довідку.

Всього в “Акустиці тіней” 9 випусків. Іванка Шкромида вже встигла розповісти про Деніела Кіза, Екзюпері, Франца Кафку та інших.

Слухати тим, хто хоче відкрити нові грані творчості та особистості відомих письменників та зрозуміти, чому вони стали популярними.

Радіо "Скорбота"

Про що: непозбувна бентега людського існування

Де слухати: Радіо "Скорбота"

Сумний, "депресивний” та іронічний подкаст із печальною музикою. Автором “Скорботи” став актор Львівського театру ім. Леся Курбаса Василь Колісник.  

Він називає свій проект “найсумніше офлайн-радіо в Україні” і це повністю відповідає тому контенту, який виходить. Поки на “Радіо “Скорбота” лише 5 випусків, але кожен подкаст набирає по кілька тисяч прослуховувань.

Василь Колісник томним та меланхолійним голосом розповідає про смуток, про абстрактні проблеми та запрошує слухачів зануритись у безмежний світ скорботи. Наприклад, пропонує включити музику гучніше, щоб сусіди не чули ваших сліз або говорить про швидкий прихід апокаліпсису.

Слухати людям із почуттям гумору та тим, хто втомився від депресивного світу. А також тим, хто любить хорошу музику.

Філософський барабан

Про що: філософія

Де слухати: Філософський баран

Програма, яка виходить на “Громадському радіо”. Однак кожен випуск можна послухати в будь-який зручний момент.

Журналіст і письменник Олег Шинкаренко вирішив зробити подкаст-програму про філософію із несподіваним поглядом на життя та буття. Автор хоче показати, що філософія - це не нудно і зовсім не складно.

Кожної програми автор із запрошеними гостями ( українські філософи, художники, журналісти) говорять про відомих мислителів і якими вони б були сьогодні. Наприклад, щоб було якби Ніцше був президентом України.

"Мені хотілося би, щоб українці дізналися, що в нашій країні є багато цікавих філософів, а також замислилися, що б сказали такі мислителі, як Платон, Кант, Маркс, Конфуцій чи Аристотель, опинившись в наші дні в Україні", - розповідає автор проекту.

"Філософський барабан" існує вже кілька років - перші випуски датовані ще 2013 роком. Однак досі виходять і нові подкасти про найрізноманітніші явища у філософії та людей, які їх створюють.

Корисно слухати тим, хто нічого не розуміє у філософії - щоб орієнтуватись в основах. Та тим, хто хоче відкрити для себе нову сторону цієї науки.

Читайте також: В СРСР звели дім-пастку, який згубив десятки геніальних українців. Що таке "Будинок "Слово"

Цивілізація

Про що: гучні події у світі та трохи політики

Де слухати: програма Цивілізація на онлайн-радіо "Аристократи"

Авторський проект журналіста Івана Яковина на радіо “Аристократи”. Автор розповідає та акцентує увагу на вчинках і подіях, що відбулись або відбуваються у світі і як це може повпливати на людство.

Подкасти побудовані у формі певного блогу автора. Яковина розповідає про своє ставлення до певних процесів у світі та подає свій розвиток подій. Наприклад, розповідає про політику Трампа, ситуацію на Близькому Сході, вибори у Росії та перспективи ядерної війни.

Рідко у подкастах автора з’являються гості. Минулого року у спецвипуску Іван Яковина зі Святославом Вакарчуком говорили про освіту майбутнього та наскільки до цього готова Україна.

Слухати тим, хто хоче бути в курсі того, що відбувається у світі, розуміти наскільки це серйозно і не хоче читати новини.

Гонзо-ефір

Про що: культура

Де слухати: Програма Гонзо-ефір на онлайн-радіо Old Fashioned

Ведучий "Гонзо-ефіру" – відомий літературний критик Євгеній Стасіневич обговорює культурні новинки тижня. Програма виходить на онлайн-радіо Old Fashioned, але всі випуски можна послухати онлайн.

Кожен випуск присвячений тому, що відбувається зараз в Україні та світі. Стаcіневич говорить про кінопрем’єри, серіали, нові романи письменників, сучасну українську музика та усе, що стосується культурного життя українців.

Щоразу в гостях у "Гонзо" новий гість - це можуть бути літератори, письменники чи відомі українські співаки. У перших випусках разом зі Стасіневичем програму вела журналістка Тетяна Кисельчук, однак в останніх програмах вона в ефірах не з’являється.

Корисно слухати людям, які вагаються на який фільм йти у кіно та яку книжку купити наступною. А ще просто послухати цікаві думки цікавих людей про культуру.

Learn English with BBC Ukraine

Про що: вивчення англійської

Де слухати: Learn English

Цим подкастам вже кілька років, але це не заважає вчити англійську завдяки їм зараз. Формат цих уроків трохи відрізняється від "класичних" уроків граматики та лексики. Вони побудовані у формі розповідей і слухач вчить мову не з правил, а на практиці, слухаючи та запам'ятовуючи. 

Українські подкасти від ВВС двомовні, частини різною мовою йдуть одна за одною, часто дублюють зміст або й дослівно перекладають попередні уривки. Так сприймати новий матеріал набагато простіше.

Усі уроки, а їх - 66, потрібно скачати. Тобто вони доступні офлайн і це спрощує навчання. Можна слухати будь-де і не залежати від інтернету.

Всі подкасти діляться на 3 серії: Tell me a story (британські казки), The Market (радіовистава, у якій жителі району намагаються не дозволити побудувати супермаркет) та уроки англійської від професора Грамотного.

Радіовистава більше підійде для людей з вищим рівнем знання мови, а уроки та казки будуть корисні і для нижчих рівнів.

Корисно слухати тим, хто хоче вдосконалити знання англійської та послухати британських казок. 


Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.07
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
23:38
Оновлено
ППО
РФ безперервно запускає групи БПЛА по Україні: ввечері 24 листопада у Києві та області працювала ППО
23:34
президентські вибори в Румунії
Вибори президента Румунії: екзитполи назвали тих, хто виходить у другий тур
23:12
Ексклюзив
"Росіяни продемонстрували європейським країнам дистанцію": дипломат Чалий про удар 21 листопада по Дніпру
23:08
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 198 боєзіткнень: найбільше атак на Курахівському напрямку
22:28
Иркут МС-21 ближньо-середньомагістральний пасажирський літак
В Анталії загорівся російський літак, який прилетів із Сочі
22:15
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь", "Верес" здобув нічию у грі з "Олександрією". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
22:09
Ексклюзив
ядерна зброя
Треба припинити публічні дискусії і ухвалити політичне рішення, - ексміністр енергетики Плачков про можливість створення в Україні ядерної зброї
22:08
РФ намагається запровадити штучний інтелект у БПЛА, щоб вони "спілкувалися" між собою й оминали українську ППО, - The Guardian
21:49
В Україні запустили додаток "єППО", в якому можна повідомляти про повітряні цілі
Як кожен українець може допомогти ППО за допомогою застосунку ЄППО: пояснення від Міноборони
21:40
Марія та Михайло Грушевські. Київ, 1928 рік
Вірив у "хороших рускіх", розпустив армію, визнав СРСР: рівно 90 років тому на лікуванні у Кисловодську загадково помер Михайло Грушевський
21:25
Дональд Трамп
Конгресмен Волц заявив, що Трампа "надзвичайно непокоїть кровопролиття" в Україні
21:18
застосунок Дія
У Дії" з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю
20:53
Адель
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
20:37
Володимир Зеленський
"Працюємо з партнерами для встановлення деталей": Зеленський про удар РФ новою ракетою по Дніпру
20:23
Генератори та зброя: Литва передала Україні новий пакет допомоги
20:06
OPINION
Це війна, яка пропонує Цивілізації вибір
20:01
Ексклюзив
ППО THAAD
Чи можна протидіяти ракеті "Орешнік" та наскільки це ефективно: пояснив авіаексперт Криволап
19:43
Дмитро Медведєв
Медведєв: потенційно ми можемо передати свої ядерні технології ворогам США
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
18:32
З 14:00 до 20:00: коли відключатимуть світло 25 листопада
18:04
OPINION
Соціальна ненависть як зброя проти України
17:57
Ярмак на вулиці Вокзальній у Бучі (весна 2022 року)
"Всіх чекає присяга або прапору, або ординській ганчірці". Yarmak випустив пісню "Замкнутий контур" про те, як Україні перемогти у війні
17:40
Андрій Мельник
Посол Мельник: наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року
17:37
Інтерв’ю
НАТО, Трамп
Трамп прагнутиме угоди, яка не дозволить Україні залишатися вразливою до тиску Росії, - дипломат Брайза
17:10
скрішот
Удар "Орешником" по Дніпру: СБУ показала уламки ракети
16:54
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане, якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
16:28
Оновлено
Вбивство у готелі Києва: де це сталося і хто стріляв
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
15:45
окупанти
Увійшли до квартири й відкрили вогонь: у Торецьку росіяни розстріляли двох і поранили одного цивільного
15:41
ізраїльський авіаудар по Бейруту
ЦАХАЛ вдарив по командному пункту ліванської армії в Аль-Амірії: в Ізраїлі заявили, що "шкодують про інцидент"
15:37
Ексклюзив
Фото ВПО, який евакуювали на Львівщину
Майже 99% біженців повертаються на окуповані території, бо не змогли облаштувати нормальне життя на підконтрольній частині України, - ексзаступник міністра з питань ТОТ Тука
14:45
Росіяни розмістили системи ППО С-300 на мисі Фіолент в окупованому Криму, - "Атеш"
14:41
Огляд
Перші удари Storm Shadow, уражений ATACMS арсенал на Брянщині та удар по Капустиному Яру в Астраханській області: де в росіян вибухало та палало цього тижня
Більше новин