Маємо спонукати парламент створити слідчу комісію: громадська радниця Міноборони Ніколаєнко про постачання неякісних мін
Тетяна Ніколаєнко, членкиня Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України, журналістка Цензор.нет, зазначила, що потрібно звернутися до Комітету з питань антикорупційної політики у ВР, аби була створена ТСК щодо постачання бракованих мін для ЗСУ
Про це вона розповіла в етері Еспресо.
"Щодо постачання неякісних мін до українського війська, сподіваюся, що СБУ проведе належним чином розслідування, і люди, які стоять за трешем з постачанням 120-мм та 72-мм мін, будуть покарані й не сидітимуть на своїх патентах, обіцяючи виконати захмарні плани. Зараз із колегами-журналістами плануємо зробити акцію вже з понеділка, 6 січня, та звернутися до Антикорупційного комітету парламенту, який ефективно відпрацював в історії з "куртками Резнікова", тому спробуємо це зробити ще раз", - наголосила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.
За її словами, треба провести відкрите засідання комітету ВР, як це було з "куртками", дати історії з мінами більшого розголосу та спонукати парламент створити слідчу комісію.
"Таким чином будемо тиснути через парламент та підтримувати увагу до цієї історії. Бо залишити її без уваги не можна навіть із тих міркувань, що цього року ті самі люди прийдуть і скажуть: давайте підтримувати вітчизняного виробника, тому ми знову згребемо всю кількість мін, яку Генштаб поставив у потребу. Подібне вже не можна допускати. По-перше, заводи мають пройти належну перевірку, щоб експерти сказали щодо реальної кількості виробництва цих мін. Однак є інша історія щодо зміни у статуті й Державного оператора тилу, і Агенції оборонних закупівель, бо ці зміни залишають Міноборони право не тільки призначати та звільняти керівників Агенцій, а й указувати, що саме купувати. А це вже після історії з мінами виглядає абсолютно неприпустимим", - підкреслила Тетяна Ніколаєнко.
Браковані міни. Що відомо
Про надходження до ЗСУ вироблених Укроборонпромом бракованих мін український журналіст, головний редактор порталу "ЦензорНет" Юрій Бутусов вперше повідомив у листопаді 2024 року.
"Чому такі міни без перевірки якості були передані у військові підрозділи, і на це треба звернути увагу, дати правову оцінку", - закликав тоді правоохоронців журналіст.
Читайте також: Володимир Ар'єв. Західні партнери: Чому ми маємо платити, коли ваша влада краде?
У відповідь член оборонного комітету Верховної Ради нардеп від "Слуги Народу" Федір Веніславський заявив, що всю партію неякісних мін, які потрапили в українське військо, уже повернули на склади виробників, які за власний кошт мають виготовити нові боєприпаси. Загалом обсяг бракованої продукції депутат оцінив як не критичний.
4 січня 2025 року з посиланням на інформацію безпосередньо від військовослужбовців Бутусов знову заявив, що на озброєння окремих бригад Збройних Сил України й надалі надходять не придатні для використання артилерійські міни.
- Актуальне
- Важливе