live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: чому настав "нормандський параліч"


фото: politeka
Головний підсумок Мюнхенській конференції - "нормандський формат", який є головним і єдиним двигуном здійснення Мінських угод, є фактично паралізованим

Напередодні конференції зустріч голів зовнішньополітичних відомств чотирьох країн багатьом здавалася питанням вирішеним. Хоча б через те, що міністрам не потрібно буде спеціально збиратися, вони і так приїдуть на конференцію.

Однак в результаті узгодити час, коли могли б зустрітися міністри всіх чотирьох країн, так і не вдалося. І це цілком зрозуміло. Тому що справа зовсім не в тому, в якому місті можуть зустрітися міністри. А в тому, що у будь-якої зустрічі має бути результат.

А ніякого результату в Мюнхені досягти б не вдалося. І це продемонструвала зустріч міністрів закордонних справ України і Росії, після якої Павло Клімкін констатував: "Ні про що не домовилися". Саме таким міг би бути і підсумок зустрічі в "нормандському форматі".

Читайте також: "Нормандської" зустрічі у Мюнхені не буде, - ЗМІ

Але в такому результаті немає зацікавленості ані у німців, ані у французів. Президент Франції Еммануель Макрон взагалі налаштований на участь в подіях, які приносять його країні успіх. Це, якщо хочете, політичний формат Макрона - і саме тому участь міністра закордонних справ Франції у зустрічі в Мюнхені  навіть не передбачалася.

А німецький інтерес знижений процесом формування нового уряду. При цьому навіть у партнерів по можливій коаліції немає єдності по ключовим підходам до вирішення проблеми. Християнські демократи вже встигли висловити незгоду з пропозицією глави німецького зовнішньополітичного відомства Зигмара Габріеля, який продовжує відстоювати традиційний підхід соціал-демократів - "поетапне зняття санкцій" в обмін на введення миротворців на Донбас. Ну і який сенс Габріелю брати участь у зустрічі, якщо він не може озвучити спільну позицію?

Якби учасники "нормандського формату" могли б хоча б приблизно домовитися по миротворцям, вони б зустрілися.

Але в тому-то і справа, що миротворчий контингент виявився черговою ілюзією через очевидне російського небажання відмовлятися від контролю над Донбасом.

Ініціатори введення контингенту вже встигли озвучити кілька наборів варіантів його розміщення. Але всі вони, в кінцевому підсумку, мають на увазі відхід Росії з окупованих територій і втрату нею контролю над Донбасом. А це як раз те, з чим в Кремлі не збираються погоджуватися.

А раз не збираються погоджуватися - значить, не збираються виконувати Мінські угоди. А раз не збираються виконувати Мінські угоди - тоді про що розмовляти міністрам країн "нормандського формату"?

Європейцям в цій ситуації набагато простіше поступитися ініціативою американцям - усвідомлюючи, втім, що Волкер із Сурковим теж ні про що суттєве не домовляться.

А нам потрібно вчитися жити в реальності довготривалого конфлікту і розуміти: Росія поступиться не тоді, коли їй запропонують "кращі умови", а тоді коли у неї просто не буде сил і засобів утримувати окуповані території.

новини партнерів

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

15 серпня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати