Непередбачувана траекторія Кремля. Чому Путін грозить світу новою зброєю
Під час передвиборчого спілкування з народом, російський лідер Володимир Путін вкотре вирішив продемонструвати російську крутизну і мачизм. Але вийшло це в нього дещо, м’яко кажучи, оригінально
Раз на рік беззмінний господар Кремля Володимир Путін звертається з традиційним посланням до Федеральних Зборів. Зазвичай, на таких заходах не виголошується нічого суттєвого: Володимир Володимирович розповідає сенаторам та власному народу про чергові здобутки в економіці, турботу про підданих, вставання Росії з колін, ворожий і бездуховний Захід, який лише спить і мріє про те, як би поневолити "Третій Рим"; про "націонал-зрадників" (тобто російську ліберальну опозицію) та про страшну загрозу російському народу і світовому православ’ю з боку українських, грузинських та прибалтійських фашистів.
Особливістю виступу 1 березня було те, що трохи більш ніж за два тижні у Російській Федерації відбудеться те, що офіційно йменується "виборами" президента. Вже 18 березня, в річницю анексію Криму, Путін урочисто перепризначить себе керівником держави.
Під час промови господар Кремля вирішив вчергове розповісти про неймовірну міць російської армії. І зробив він це продемонструвавши випробування нової крилатої ракети і 3-D ролик її польоту. За словами російського керманича, нова ракета (яка ще не має навіть назви) володіє необмеженим радіусом дії (напевне, долетить до Альфи-Центафру) і "непередбачуваною траєкторією польоту" (бідні мешканці Воронежу).
Читайте також: Путін шантажує НАТО новою ядерною ракетою з "непередбачуваною траєкторією польоту"
Варто зазначити, що російське ракетобудування переживає не найкращі часи. Хрестоматійний приклад – ракета "Ангара", розробка якої почалася у 1995 році і яка мала полетіти у 2005-му. Але – не полетіла, чим зірвала усі укладені контракти (у тому числі - міжнародні). Натомість полетіла лише у 2014-му, і з того часу запускалася лише 2 рази. Загальна вартість проекту "Ангара" склала від 4 до 5 мільярдів доларів. Для порівняння – Falcon Heavy Ілона Маска вартувала 500 мільйонів, і її розробка тривала 7 років. Наступний запуск "Ангари" анонсований аж на 2021 рік.
Ті ж російські ракети, що все-таки літають, вже надто часто падають прямо на старті. Як це сталося, наприклад, з ракетою "Союз" на космодромі "Байконур" у червні 2017 року.
Невідомо, чи взагалі провадяться розробки крилатої ракети, про яку Володимир Путін повідав на прес-конференції. А, якщо й ведуться, незрозуміло, чи не спіткає її сумна доля танка «Армата», який зупинився через поломку прямо під час параду на Червоній площі.
Втім, месидж кремлівського лідера цілком зрозумілий. Напередодні виборів Путіну нічим похвалитися. Звичайно, похизуватися економічними чи науковими проривами, боротьбою з корупцією або успіхами у реформуванні країни нинішній російський режим не міг ніколи. Але це й не було принциповим – 86% електорату цілком вдовольнялися розповідями про духовні скрєпи, підступних ворогів, та те, як "Путін всіх переграв".
Сьогодні – і в цьому справжня унікальність ситуації – Кремль не може похвалитися успіхами навіть у путінському розуміння цього слова. Російська збірна (точніше – збірна атлетів з Росії), залишившись без мельдонію, жахливо виступила на Олімпійських іграх у Південній Кореї. Україна (яка, як ми пам’ятаємо, вічно "тирила" російський газ), виграла позов проти всемогутнього "Газпрому" у Стокгольмі - рідному місті Карла XII, до речі. Підшефні Сергія Лаврова попалися на контрабанді значних обсягів кокаїну в Аргентині.
Лідер опозиції Олексій Навальний радує світ все новими й новими антикорупційними розслідуваннями. Врешті-решт, Росія нарешті домоглася того, щоб Сполучені Штати визнали її як повноцінну загрозу світовому порядку. Як наслідок – інтенсифікації розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера, нові порції санкцій і жахливий розгром російських військ в сирійському Дейр-аз-Зорі – якраз напередодні століття створення Радянської Армії.
Читайте також: Дейр-аз-Зор: як російська концепція "зелених чоловічків" повернулася в Сирії проти РФ
Так що – все логічно: в такій ситуації якраз і хочеться, як колись робив Микита Сергійович, показати всім недругам "Кузькіну мать". Хоча б і в формі демонстрації 3-D ролику ракети з "непередбачуваною траєкторією польоту".
- Актуальне
- Важливе