live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Максим Вікулов 15 березня, 2018 четвер

"Ми – люди ввічливі": про дуель британської стриманості та російського хамства в Радбезі ООН

У Нью-Йорку відбулося позачергове засідання Радбезу ООН у зв'язку з отруєнням колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля

Позиція Великої Британії

Британія звинуватила Росію у порушенні Конвенції про заборону хімічної зброї.

Виконуючий обов'язки постійного представника країни при ООН Джонатан Аллен заявив, що Росія не оголосила про програму розробки нервово-паралітичної речовини "Новачок", яким, як стверджується отруїли Скрипаля і його доньку.

"Це не був звичайний злочин. Це було неправомірне використання сили, порушення Статті 2 Статуту ООН - основа міжнародного законного порядку", - наголосив Аллен. За його словами, виробництво речовини є складним процесом, що дозволяє говорити про причетність держави до виробництва "Новачка".

Він закликав членів Радбезу підтримати Британію і спільно виступити проти цього акту агресії.

Позиція інших країн

У свою чергу постпред США у ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон вважає, що відповідальність за напад в Солсбері несе Росія.

Пані Гейлі закликала Москву до співпраці в розслідуванні отруєння пана Скрипаля.

"США повністю солідарні з Великою Британією. США вважають, що Росія відповідальна за напад на двох людей з застосуванням нервово-паралітичної речовини.. Нас звинувачують у постійній критиці Росії. Ми не бажаємо постійно критикувати Росію, але ми хочемо, щоб Росія припинила давати нам приводи для цього", — заявила Хейли.

За її словами, Рада Безпеки ООН втратить довіру світу, якщо "не зможе притягнути Росію до відповідальності".

Також у виступах і американського, і британського представників акцентувалося не лише на отруєнні колишнього російського розвідника, але також на потерпілому поліцейському Ніку Бейлі.

В. о. постійного представника Сполученого Королівства при ООН Джонатан Аллен (зліва) та постпред Сполучених Штатів Ніккі Хейлі (зправа)

Також позицію Британії підтримала Франція.

Представник Франції Франсуа Делаттр заявив, що Париж повністю довіряє розслідуванню Великої Британії у справі Срипаля.

"Франція висловлює повну підтримку і солідарність з позицією Великої Британії.. Те, що сталося у Солсбері, підриває режим нерозповсюдження хімічної зброї і ставить під загрозу міжнародну стабільність… Вкрай важливо, щоб особи, що стоять за використанням цією хімічної зброї, були ідентифіковані і понесли кримінальну відповідальність", - наголосив Делаттр.

Читайте також: Шпигунські ігри, "Новачок", Скрипаль і 14 вбивств: як Кремль позбувається колишніх розвідників

На диво стриману позицію щодо РФ зайняли поляки. Пов'язавши використання хімічної зброї в Сирії та у Великій Британії, представник Польщі обмежився закликом "надати допомогу" британцям у розслідуванні.

Цікава також позиція Казахстану. Назвавши вбивство "трагічним інцидентом з використанням бойвої отруйної речовини", представник Астани висловив сподівання на нормалізацію відносин "обох сторін".

Відверто проросійську позицію (ну, наскільки це можливо) зайняла така чудова і передова країна, як Екваторіаль Гвінея. Її представник закликав чопорних англійців до "стриманості" (що смішно саме по собі). А також висловив сподівання на прямі контакти та діалог.

Позиція Росії

Виступ представника Російської Федерації при ООН Василя Небензі являв собою яскраве шоу в кращих традиціях своїх попередників - Віталія Чуркіна та Володимира Сафронкова (останній також на Радбезі невимушено хамив постійному представнику Британії Метью Райкрофту, видаючи на гора перли: "Посмотри на меня! Глаза-то не отводи! Что ты глаза отводишь?").

"Від нас в ультимативній формі зажадали в 24-годинний термін по суті зізнатися в скоєнні злочину і здійснити явку з повинною. Ми самі мовою ультиматумів ні з ким не розмовляємо, і з собою розмовляти в такому тоні не дозволимо", - почав свою промову російський дипломат.

"У заяві Британії, яку мені складно коментувати в дипломатичних виразах, міститься загроза постійному члену Радбезу", - "смалив" далі Небензя.

Але, оскільки росіяни все-таки "люди вежливые", постпред Росії перейшов до того, що йому здалося аргументами.

Аргументи почалися з того, що Небензя фактично звинуватив у отруєнні.. саму Британію! "Логіка" (яку можна пояснити хіба що зловживанням російськими дипломатами аргентинською дипломатичною поштою) наступна: для ідентифікації "Новачка" хімікам Туманного Альбіону необхідні контрольні зразки. А, якщо англійці мають такі, то значить, вони запросто могли скоїти злочин.

Далі представник РФ розлого розповідає, що начебто у 1990-х роках західні спецслужби нібито "вивезли з Росії декілька відомих спеціалістів з розробки хімічної зброї та необхідну документацію. Ці країни, включно із Великою Британією та США, продовжили розробки у цьому напрямку".

За словами російського дипломата, що розробка та виробництво хімічної зброї, зокрема, нібито "даного типу" велися в Портон-Дауні на базі центру Міноборони Великої Британії.

Тако Небензя РФ вже традиційно зажадав від Британії "пред'явити матеріальні докази" у справі пана Скрипаля.

"Нагнітаючи істерику, Лондон діє абсолютно нетранспарентно", - вважає пан Небензя.

Читайте також: Віталій Портников: Лондон стає столицею "чисто російського вбивства"

Перейшовши на відвертий хамство, російський представник звинуватив Британію в тому, що вона діє, як інспектор Лестрейд – недоумкуватий детектив з романів Конан Дойля. "А пані Хейлі, безсумнівно, досвідчений хімік, якщо вона так впевнена у своїх судженнях", - зіронізував Небендзя.

Виступ російського дипломата настільки "яскравий", що ми рекомендуємо переглянути його повністю

У відповідь представник Сполученого Королівства процитував слова президента РФ Володимира Путіна на адресу отруєного Сергія Скрипаля: "предатель подавится своими серебренниками. Он сыграет в ящик".

Введіть слово, щоб почати