live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Для кого цікава приватизація об’єктів державної власності

Відкритість та публічність приватизації разом з максимальною автоматизацією процесів допоможе уникнути саботажу і підкилимних інтриг

Ефективна і прозора приватизація вже не перший рік є стратегічним завданням української влади та солодким сном для українського бізнесу. Багато років важкою ношею для українського державного  бюджету є тисячі “успішних” державних підприємств. Чи змінить ситуацію підписаний Президентом України закон № 7066 "Про приватизацію державного і комунального майна"? Чого чекати і чи стане Україна інвестиційно привабливою?

Приватизація по-новому

По-перше, прийнятий закон значно спрощує саму процедуру приватизації. В першу чергу, це стосується термінів підготовки об’єкту та документації.

По-друге, існуватимуть такі способи продажу – це аукціон і викуп об'єктів приватизації, а також з'явиться можливість приватизовувати об’єкти, які на момент прийняття Закону "Про приватизацію державного майна" вже перебували в оренді.

Позитивним нововведенням також є і той факт, що  для виставлення об'єкта приватизації на аукціон буде створюватися аукціонна комісія, з метою розробки умов продажу. Адже проблема відсутності реальної експертної оцінки об’єкта та обґрунтування ціни на нього вже давно є фактором “відлякування” міжнародних інвесторів.

Окрім того, вводиться процедура “голландських аукціонів”: якщо об'єкт приватизації виставляється вперше на аукціон зі зниженням стартової ціни, то вона знижується на 25%, а якщо актив виставляється на продаж зі зниженням стартової ціни вдруге, то вона знижується на 50%. Це допоможе підвищити ефективність торгів та пришвидшить процес продажу “неприбуткових” підприємств.

Все це  гарантуватиме максимальну  прозорість і відкритість приватизаційного процесу, залучаючи широке коло закордонних і місцевих інвесторів до придбання державної власності.

Звичайно,  для інвесторів такі зміни є показовими, тому у 2018-2020 роках можна очікувати зростання зацікавлення об’єктами приватизації з боку  іноземних компаній.

При цьому не треба мати ілюзій, зростання інвестиційних потоків хоча й імовірне, проте не принесе значних змін одразу: підвищення + 2% до ВВП України недостатньо, бо для реального результату необхідне зростання в межах + 25%. Але це краще, ніж нічого.

Що далі?

Зрозуміло, що попереду ще багато роботи:  потрібно доопрацювати систему, врегулювати всі правові колізії та справді відкрити ринок як великої, так і малої  приватизації. Раніше Україна була для інвесторів “terra incognita”, пора змінювати це.

Чи цікава Україна для світового бізнесу? Так, але, що ми можемо запропонувати? Як мінімізувати ризики та привабити потенційних покупців? Відповідь проста. Відкритість та публічність всієї необхідної  інформації разом з максимальною автоматизацією процесів - це  допоможе уникнути вже звичного саботажу і “підкилимних інтриг”. А це нові інвестиції, розвиток та ефективна економіка.

Сергій Сагун, заступник керівника майданчика SmartTender.biz

новини партнерів

14 грудня, 2018 п'ятниця

14 грудня, 2018 п'ятниця

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати