live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін вичавлює з Криму все, що ще є можливим

Російський президент Володимир Путін сьогодні знову відвідує окупований Крим

Ініціатор анексії не міг залишитися осторонь п'ятирічного ювілею однієї з найганебніших подій російської історії. І те, що анексія призвела до конфлікту Росії та України і вигнання Росії з цивілізованого світу, Путіна не дуже турбує. Саме завдяки анексії Криму його режим знайшов нову легітимність, дозволив не замислюватися про саму можливість зміни влади.

Утім, навіть у самій Росії сьогодні говорять про те, що ефект Криму для влади є фактично вичерпаним. І дивуватися тут не варто. Окупація Криму відбувалася у період постійного зростання цін на нафту, коли ще не було західних санкцій. Росіяни висловлювали насамперед політичне невдоволення - незмінюваність влади, корупція, відсутність соціальних ліфтів, засилля нахабних "силовиків" і їхніх підручних - бандитів. Саме це невдоволення вдалося погасити завдяки окупації Криму. Але потім рівень життя громадян країни-агресора став падати. І ніякої радості від того, що Путін продовжує витрачати мільярди на Кримський міст або армію, ніхто в Росії більше не відчуває. "Крим - пише сьогодні ділова газета "Ведомости" - перетворився фактично на тимчасово окуповану територію.

Будучи на папері частиною Росії, Крим не є повноправною частиною Росії в реальності. Що робити з Кримом, ніхто не знає, і навіть у високих кабінетах можна все частіше почути: даремно ми в це вплуталися".

Це саме та реальність, яку Володимир Путін вважає за краще ігнорувати. У російського президента немає ніякої іншої альтернативи, крім того, щоб наполягати: "Крим наш" і це є важливим. Але у самій Росії починають розуміти, що на ідеї правомірності анексії Криму будується перш за все легітимність особистої путінської влади, що майбутнє Російської держави, нормалізація відносин з Україною і Заходом пов'язані з відмовою від анексії і з осудом її ініціаторів - зрозуміло тоді, коли у росіян з'явиться звична можливість відмовитися від спадщини чергового вождя.

Це саме те, що бояться сказати журналістам "Ведомостей" у тих найвищих кабінетах. Тому що розраховували на зовсім іншу реакцію на окупацію Криму, на протилежний ефект від анексії - і у сприйнятті Заходу, і у відносинах з Україною. Ніхто в Москві навіть не припускав, що санкції будуть тривати п'ять років і тільки посилюватися, що Україна стане чинити опір агресору, що навіть ціна на нафту не буде рятувати російську економіку.

Путін прорахувався. І йому залишається тільки намагатися вичавити з окупації все, що ще залишилося від "кримського ефекту".

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати