![На фото: Меланія та Дональд Трамп На фото: Меланія та Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/318000_319000/318921_GettyImages-1244812622_new_80x50_0.webp)
Віталій Портников: Москва - всередині нас
За пропозицією міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова уряд ухвалив рішення заборонити нерегулярні перельоти до Російської Федерації
Виявилося, що колишній міністр енергетики Юрій Бойко і колишній голова адміністрації президента Віктор Медведчук скористалися "лазівкою у законодавстві", щоб здійснити політ до Москви і зустрітися із прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим та іншими російськими керівниками. Тобто, простіше кажучи - нічого не порушили.
Найцікавіше - що і нинішнє урядове рішення не здатне змінити суть речей. Тому що справа ж не в прямому перельоті Бойка і Медведчука, а в самому факті їхньої поїздки в Москву і зустрічі з головою уряду країни, яка законодавчо оголошена агресором. Прямий переліт - це просто додатковий комфорт. І саме тому урядовці, які добре розуміють, що таке комфорт, прислухалися до пропозиції Авакова. Але ж до Москви можна потрапити і будь-яким іншим шляхом - через Мінськ, Варшаву, Ригу, Таллінн, як завгодно. А можна і на прямому поїзді Київ-Москва - пропозиція міністра інфраструктури Володимира Омеляна про припинення прямого сполучення з Росією особливого ентузіазму у багатьох його колег не викликала. Та й велика частина суспільства не в захваті ані від припинення прямого сполучення, ані від заборони російських телеканалів, ані тим більше від заходів, які забезпечать нам відхід від "русского мира". Суспільство дозволяє собі масово голосувати за політиків-колабораціоністів, які літають до Москви і політиків-пристосуванців, які вважають, що заходи по боротьбі з імперською русифікацією нашої країни її «розколюють», а не зшивають. І, можливо, ці політики краще розуміють українське суспільство, ніж ті, хто допускає шанс побудови повноцінної і ефективної Української держави?
Тому що якщо сам патріотизм сприймається як імітація державних рішень, то чому не можна літати в Москву - прямо або криво? Якщо зустріч з Медведєвим не призводить до жодних наслідків для учасників - перш за все до політичних і моральних наслідків - то чому не можна з ним зустрічатися? Якщо наявність бізнесу в Росії у неприємного політика сприймається як злочин, а у улюбленого - як маленька українська хитрість, то чому не можна такий бізнес мати? У чому взагалі проблеми?
Справа не в тому, що за п'ять років після початку війни з Росією уряд нарешті дійшов до остаточної заборони прямого авіасполучення з Москвою (хотів би нагадати, що взагалі-то пряме авіасполучення заборонили не ми, а сама Росія, наш уряд лише запровадив санкції проти компаній, що літали до Криму, але це так, до слова). Справа в готовності суспільства жити в святенницькій атмосфері зручного патріотизму - де зручно, роздмухуємо щоки, де незручно - не помічаємо відвертої зради, де хочемо обуритися - "торгівля на крові", де хочемо заробити - «жити-то треба».
Саме така мораль, помножена на політичну доцільність, зазвичай призводить до поразок, до повернення вчорашньої колонії до сфери впливу імперії. Справа не в тому, що в Москву можна злітати. А в тому, що після переговорів з Медведєвим можна спокійно повернутися і залишитися важливим учасником політичного життя країни. І зайняти четверте місце на виборах - до речі, якби Юрію Бойку не завадило б висунення Олександра Вілкула, співрозмовник російського прем'єра зараз майже напевно був би у другому турі виборів разом з претендентом, радники якого пропонують відкласти питання національної самоідентифікації до закінчення війни, яка може не закінчитися за нашого з вами життя.
Питання не в тому, прямо або криво літати в Москву. Проблема в тому, що Москва - всередині нас самих..
- Актуальне
- Важливе
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/304000_305000/304468_Screenshot_69_new_80x50_0.webp)