Астрономи зафіксували зірку в 100 разів більшу за Сонце, яка втратила 97% яскравості, а потім її відновила
У центрі Чумацького шляху за 25 тис. світлових років від Землі астрономи виявили зірку-гіганта, яка змінила свою яскравість
Про це розповідається на сайті Кембриджського університету.
Науковці з Великої Британії, Польщі та Чилі спостерігали за зорею за допомогою телескопа в обсерваторії в Чилі. Спочатку науковці виявили, що зоря, яка розташовується за 25 тис. світлових років і у 100 разів більша за Сонце, втрачає яскравість.
Вона втратила 97% своєї яскравості і майже зникла з неба, а потім упродовж 100 днів повернулася до початкової яскравості. Вчені маркують такі зорі як What is it (що це таке) або скорочено WIT. Останній об'єкт отримав назву VVV-WIT-08.
Астрономи висунули теорію, що зоря втратила яскравість, імовірно, через те, що її закрив пил біля орбіти планети чи супутня зірка. Незрозуміло, коли ще раз VVV-WIT-08 потьмянішає - науковці вважають, що це станеться у найближчі 20-200 років.
Читайте також: Науковці переглянули гіпотезу будови ядра Сатурна, спостерігаючи за внутрішнім кільцем планети
Це не перша миготлива зоря, яку виявили астрономи. Раніше вчені визначили, що пил змушує гігантську зірку Epsilon Aurigae тьмяніти на 50% кожні 27 років. Ще одна зоря TYC 2505-672-1 втрачає яскравість через пил від зірки поруч кожні 69 років.
Дослідники зорі підкреслили, що VVV-WIT-08 відрізняється від інших миготливих сонць тим, що вона тьмяніє та повертає яскравість упродовж місяців, а не років.
- Актуальне
- Важливе