Конституція: військово-стратегічний вимір

Василь Базів
6 липня, 2015 понедiлок
11:45

(Конспект національної стратегії)

Зміст

Чергову конституційну новелу, яку розгорнуто в Україні, слід розглядати у двох вимірах:

  1. внутрішній, тактичний - як і кожен попередник, діючий глава держави не переслідує іншої мети конституційних змін, крім зміцнення особистої влади;

  2. зовнішній, стратегічний — вперше бенефіціарами української конституційної еквелібристики виступають зовнішні гравці, перш за все, Путін.

В даний поточний момент конституція в Україні стала центральним пунктом стратегії Путіна у війні з Україною і першим питанням геополітичного порядку денного на континенті.

Як відомо із геополітичних букварів, війна — ніколи не є метою, а завжди є засобом.

Яка мета Путіна? Захоплення території в парадигмі 18 століття? Ні. На відміну від Петра першого чи Катерини другої нинішній кремлівський  “цар” - не “собіратель земель” а “собіратель” крадених капіталів.

Цілей у Пітіна дві, які випливають одна з іншої:

  1. недопущення в Україні встановлення цивілізаційних цінностей західного світу, які є полярними до цінностей євроазійських, що є єдино можливою “питательной средой” для політичного і фізичного існування Путіна;

  2. недопущення входження України у євроатлантичний світ шляхом політично-правової імплементації (вступ у ЄС і НАТО).

Розв”язана війна, яку українська влада під диктовку Путіна вважає такою, якої немає, практично зупинила євроінтеграцію. Фейкові картинки підписання асоціації, яка відкладається, є лише димовою завісою анулювання реальної інтеграції.

У цій точці геополітичної біфуркації Москва мети досягла і потреба у збройній агресії відпала.

На утримання завойованих позицій і закріплення кінцевої мети (недопущення євроінтеграції України) у Путіна є зброя, сильніша навіть від ядерного арсеналу Росії.

Ця зброя — троянський кінь “Лугандон”.

Утворивши криміногенний анклав із донецьких зеків і феесбешно-грушних м”ясників, включно із мільйонами зомбі-заручників, на наступній, теперішній  стадії  Кремль ставить перед собою нове завдання - інтеграція цієї ракової пухлини у ослаблений - економічно і морально - суспільно-політичний організм України.

Збереження  Лугандону у складі України означає:

  1. впровадження (внедрение) у політичний клас України московської агентури, в порівнянні з якою Царьов, Колісниченко, як члени фракції ФСБ в українському парламенті за Януковича, виглядатимуть невинними ягнятами;

  2. управління  Кремлем через легалізовану агентуру зовнішньою і внутрішньою політикою України, включно із правом вето на прийняття історичної стратегії;

  3. блокування найменших спроб переведення євроінтеграції із нинішньої фейкової  у реально-конструктивну;

  4. ліквідація України не мілітарною агресією, а ілюзією територіальної цілісності;

  5. прискорення економічного банкрутсва України шляхом навішування на її бюджет відновлення Донбасу, який перетворив на руїни Путін;

  6. ментальна віл-інфікація України раковою пухлиною Лугандону, що неминуче призведе до її національно-державної смерті.

Збереження Лугандону у складі України на фейковій мові українського офіціозу і у відповідності до московських інструкцій   формулюється - в розрахунку на патріотичних чайників, як збереження територіальної цілісності неньки-України.

Якщо поставити питання руба — хто на сьогоднішній поточний момент виступає палким і просто несамовитим глашатаєм територіальної цілісності України? Елементарний контент-аналіз показує — Лавров і Путін.

Запущено новий слоган другого етапу російсько-української війни” - “Крим — наш. Донбас — ваш.” Але під нашим котролем.

Виходячи із цієї стратегії цілковитого контролю над Україною з метою її дезінтеграції з Євроатлантикою, а відтак з наступною ліквідацією, як національно-державного утворення, засобом збереження Лугандону у складі України і служать так звані конституційні зміни.

От у чому “історичне” значення цієї прокремлівської бодяги, яка надає санкцію на перебування російської армії на території України і передбачає легалізацію російської влади в Україні.

Конституційна інновація - у цілковитій відповідності із проектом Кремля - передбачає збереження Лугандону у складі України на рівних правах зі всіма іншими територіями України, а саме -  із фундаментальним правом  обирати і бути обраним.

Правом бути законно  обраним хоч у місцеву владу, хоч у Верховну раду вбивць  тисяч синів України  типу Гіві чи Мотороли, які у відповідності до конституційних змін будуть завтра сидіти у парламенті у Києві поруч із Ярошем чи Шухевичем.

Інтригує зовнішньополітичний аспект.

Європа розгорнула шалений тиск на Україну під омофором звинувачення у невиконанні “Мінська-2” з метою виконання плану Путіна “зі збереження територіальної цілісності України”. Навіть аполітична контора Піноккіо миттєво виконує вказівки із Брюселя і Берліна.

Чому так? Нічого нового і дивного.

Черговий приступ політичної сліпоти Брюселя.

Є три групи адептів, що зависли на стратегії Путіна і тиснуть на Україну, хоча тиснути на того, хто не чинить опору зовнішнім центрам управління Україною, - штука більш, ніж проста.

Перша група — куплені. Палкий друг Грьодера Штайнмайєр попросту прислухається до порад старшого  товариша, який отримує зарплату у Газпромі.

Друга група — налякані. Ті, не куплені Москвою європейські функціонери найвищого і середенього рівня, які силкуються вірити, що  збереження Лугандону у складі України  може стати засобом припинення війни у Європі, яку алегорично називають АТО.

Третя група — прагматики. На відміну від куплених Москвою і засліплених страхом перед Москвою вирішальним є  цілком прагматичний сектор європейського істеблішменту, який підтримує план Путіна “територіальної цілісності України”, виходячи із національних інтересів — із національних інтересів ЄС і НАТО.

А інтерес цей кардинально відрізняється від національного інтересу України. Хто сказав, що євроінтеграція України є стратегією ЄС і євроатлантичної цівілізації загалом? Між нашою інтеграцією із ними і їхньою інтеграцією із нами — нема знаку рівності. Арифметика у геополітичній тригонометрії про зміну місць доданків не працює.

Нема у європейській політичній стратегії такої мети, як інтеграція України. Може бути ситуативний маневр на рівні тактики, який за потреби можна анулювати, але не стратегія.

Більше того, якби Україна, з подачі Мотороли, Гіві  і Путіна раптом дала собі спокій і, втомившись до безтями, змирилася із гіркою долею і розвернулася на 180 градусів від цієї фата моргани євроінтерації - рішенням парламенту, підтриманого знекровленим і зламаним народом, вступила у Євроазійський союз, якби отак раптом   світ перевернувся в Україні, то що Європа?

Більш, ніж ймовірно, що  Європа лиш би із полегшенням зітхнула. Європа би аплодувала мудрості історичного копромісу, який відвернув світову війну, про що на днях сказав у припливі відвертості Саркозі, який не так двано “визволяв” Грузію від Росії.

О ні, від нас би не відвернулися. Нам би галантно дякували за те, що ми — уже вкотре у епоху пост-модерну - принесли себе у жертву заради них. Бо у цьому її інтерес — інтерес Європи.

У чому інтерес України?

В України у цю криваву доленосну мить історії є два національні інтереси:

  1. збереження держави;

  2. вступ у Євроатлантику.

        Виходячи із цих стратегічних національних інтересів, необхідно:

  1. зірвати стратегію Путіна стратегією України, а саме - прирівняння Лугандону до Криму, як до тимчасово окупованих територій;

  2. закріпити у констиційних змінах цю стратогему, з якої випливає категорична неможливість легалізації “троянського коня” шляхом виборів. На окупованих територіях країна, у якої ворог забрав ці території, вибори не проводить;

  3. припинення фінансування та бюджетного утримання окупованих територій Лугандону за аналогом окупованих територій Криму, припинення функціонування української національної валюти гривни на тимчасово окупованих територіях;

  4. блокада тимчасово окупованих територій — поступове, без зайвої реклами,  припинення подачі води та електоренергії;

  5. широкомасштабне розгортання - на рівні національної стратегії - переселення громадян із тимчасово окупованих територій Лугандону на територію України на максимально привабливих умовах соціального забезпечення;

  6. нарощування військового потенціалу на лінії зіткнення із військами Росії, дислокованими на тимчасово окупованих територіях Криму і Лугандону;

  7. розгортання на тимчасово окупованих територіях та у тилу ворога партизанського руху (імені Сидора Ковпака) на кшкалт ефективно діючих формувань “Тіні”;

  8. проведення на території Лугандону диверсійних операцій елітних підрозділів  ЗСУ з метою фізичної ліквідації мілітарно-політичної, зеківсько-грушної верхівки Лугандону;

  9. перенесення діяльності орієнтованого на російськомовне населення “Опозиційного блоку” на окуповану територію із центром у Донецьку ( “Підпільний обком діє”);

  10. створення на базі переселеного із окупованих територій соціуму партійно-політичних струкутр, альтернативних проектам ФСБ-ГРУ, відомих, як ЛНР і ДНР.

Така національна стратегія України називається стратегією визволення тимчасво окупованих територій від окупанта. Альтернативна і запущена стратегія під кодовою назвою “Конституційні зміни” означає анулювання євроатлантичної перспективи України, як програма мінімум, і ліквідацію держави шляхом блокування її функціонування і розвитку інфікацією Лугандоном, як програма максимум для Кремля.

Американський мислитель українського походження, професор Олександр Мотиль так сформулював поточний момент у ході російсько-української війни: хто візьме на себе контроль Донбасу, той війну програє.

Залишається додати:  програє не лише війну — програє Україну.

Василь Базів, президент Українського центру глобальних та національних стратегій.




 

  

 
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.13
    Купівля 41.13
    Продаж 41.63
  • EUR
    Купівля 43.13
    Продаж 43.89
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
15:52
"Не можу пити і їсти": письменник і військовий Сергій Сайгон потрапив у ДТП
15:50
Андрій Сибіга
"Додатковий шанс прискорити мирний процес": Сибіга про перемогу Трампа
15:34
головна новорічна ялинка Тернополя
У Харкові новорічну ялинку міста встановили в метро
15:33
Ексклюзив
Тайвань прапор
Генератори та ноутбуки: Тайвань виділив $10 млн допомоги для Асоціації міст України
15:32
Ізраїль, ЦАХАЛ
У ЦАХАЛі заявили, що знайшли протитанкові ракети російського виробництва на посту "Хезболли"
15:27
Росія намагається налякати Захід загрозою ядерної війни, аби змінити курс підтримки України, - ЦПД
15:04
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:03
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
14:37
генератори від USAID
USAID передало 63 генератори водопостачальникам чотирьох областей України
14:27
PR
Чорна п'ятниця 2024: де найвигідніше купити одяг, взуття і косметику?
14:26
У Києві відкрили реабілітаційний центр Recovery для військових, поліцейських і рятувальників
14:23
Російські солдати
У бойових діях проти України беруть участь майже 580 тис. росіян, - ГУР
14:16
Партнерський матеріал
Чому Шевченко не носив джинсів, або 4 пізнавальні книги для дітей про Україну та українців
14:05
OPINION
Як перемога Майдану наблизила поразку демократії
14:00
Збірна України з футболу, Ліга націй
Жеребкування в Лізі націй: Україна зіграє проти Бельгії у плейоф за місце у дивізіоні A
13:53
Оновлено
новини Львівщини
Окупанти обстріляли Херсон і область: скинули вибухівку на тролейбус, поранили двох людей
13:40
ГУР
ГУР заявило: росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою з комплексу "Кєдр"
13:36
У трьох областях викрили організаторів схем зі "студентськими" відстрочками від мобілізації
13:29
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів
13:08
генератор
У Києві затвердили рекомендації для безпечного використання генераторів
13:00
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
12:55
Ліки
Якщо українці зловживатимуть антибіотиками, за 10 років пневмонія може стати невиліковною, - Ляшко
12:48
мокрий сніг
Синоптикиня Наталка Діденко розповіла, якої погоди чекати українцям цими вихідними
12:24
Донецька область, стела
Росіяни атакували передмістя Краматорська: загинула людина, є поранені
12:21
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Patriot - не зовсім та зброя, потрібні такі ЗРК, як на базі США в Польщі, - генерал Романенко про збиття міжконтинентальних ракет РФ
12:18
дрони
Українські виробники стали лідерами за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів Коаліції дронів
12:00
OPINION
Гра в боягуза
11:55
Рафаель Гроссі МАГАТЕ
МАГАТЕ: РФ пошкодила 4 важливі для ядерної безпеки українські електропідстанції
11:40
Світовий банк
Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку, - Шмигаль
11:30
Огляд
світ, міжнародний огляд
Захід не вірить у ядерний блеф Путіна, але розглядає всі можливі сценарії через невизначеність Трампа. Акценти світових ЗМІ 22 листопада
11:23
Фанатам Queen пропонують купити дробові частки роялті від 4 пісень гурту
11:18
Україна скликає екстрене засідання з НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою, - AFP
11:15
Пресреліз
Легенди Чарівнолісся - виставав
До зимових свят вийде інклюзивна аудіовистава для дітей "Легенди Чарівнолісся"
11:11
указ президента
Медведчук, Табачник, Лорак, Повалій: Зеленський позбавив держнагород 34 зрадників та ворога України
11:00
PR
Та Сама П’ятниця в Алло: грандіозний день розпродажів
10:58
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Експериментальне випробування РФ залишків міжконтинентальних ракет РС-26, - Згурець про удар по Дніпру
10:48
Міноборони допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora
10:32
Джо Байден
Байден розкритикував ордери МКС на арешт Нетаньяху і Галланта та пообіцяв подальшу підтримку Ізраїлю
10:31
Spotify назвав пісню, яка найшвидше набрала 1 млрд прослуховувань на стримінгу
10:08
опалення
"Без тепла 934 житлові будинки, школи, лікарні": Мінрозвитку повідомило про критичну ситуацію з опаленням у Кривому Розі
Більше новин