Для чого Лещенко вигадав фейк про стеження. Він - злодій
Соратник Григоришина депутат Лещенко вигадує фейки про Мартиненка та Яценюка, бо боїться наших розслідувань. Сьогодні відкриваємо першу сторінку
У своїх блогах Лещенко часто любить згадувати про Аль Капоне, якого «не змогли засудити за злочини, пов’язані з насильством, йому присудили 10 років в’язниці за несплату податків».
Невипадково Лещенко згадує Аль Капоне. Це Фрейд. Адже депутат і сам ухиляється від сплати податків. Я не хотіла брати приклад з "Української правди" та її авторів, які самі не гребують друкувати інформацію зі зламаних комп’ютерів, сейфів корумпованих прокурорів та інший бруд. Юрист відрізняється від безграмотного депутата тим, що просто вміє читати декларації. А вони свідчать, що депутат Лещенко боїться викриття як злісний неплатник податків, що чинить злочини щодо української держави. А тепер факти, яких так боїться Лещенко і через які влаштував цирк з історією про власне прослуховування. Щоб їх отримати, достатньо користуватися відкритими джерелами, якими сам Лещенко користуватися не звик.
Отже, 27 листопада 2014 року та 31 березня 2015 року соратник російського олігарха Григоришина подав до Апарата Верховної Ради України офіційні "декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 та 2014 роки". Це передбачено законом "Про запобігання корупції". Лещенко зазначив, що в 2013 році отримав 17 932 долари США стипендії імені Рейгана і конгресмена Фассел. У перерахунку, зафіксованому в декларації, це 143, 276 тис. грн. 10 000 євро або 106 тис. грн. «слуга народу» отримав від фонду Fritt Ord , у 2014 році він заробив таку саму стипендію Рейгана - Фассел у розмірі 8 615 доларів США, або 86 тис.грн. , 40 744 євро гонорару від Google (що у гривнях становить 768,5 тис. грн), 280 доларів або 3,2 тис. грн. від Гарвардського університету і 900 доларів США від Foreign Policy. Отже, всього за 2013 – 2014 рр. у перерахунку, зафіксованому в деклараціях, дохід Лещенка за межами України склав 1 118 676 гривень. Український податковий кодекс вимагає від платника податку (фізичної особи), яка отримує доходи від нерезидента та іноземні доходи, включити суму таких доходів до загального річного оподаткованого доходу і подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи – 1 травня року, що настає за звітним, а граничний термін слати податку – 1 серпня. Лещенко повинен був заплатити 15 % з задекларованих доходів, а якщо дохід перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати – то 20% на суму перевищення.
У 2014 році соратник Григоришина зобов’язаний був сплатити до бюджету податок на прибуток фізичної особи за 2013 рік у розмірі 42 133, 32 грн., а у 2015 – за 2014 рік у розмірі 147 557,8 грн. Загальний розмір податку на прибуток за 2013-2014 рр. складає 189 691,12 гривень. Але станом на 19 листопада 2015 року жодної податкової декларації про майновий стан і доходи за 2013-2014 рр. від громадянина Лещенка С.А. до фіскальних органів не надходило, а наведені вище суми податків до бюджету України не сплачувалися. Лещенко їх вкрав! Ось відповідь на запит народного депутата Тетяни Чорновол з податкової. (скан)
Лещенко сплачував лише податки від доходів, отриманих в результаті діяльності фізичної особи-підприємця, однак зазначені вище суми податків на прибуток він сюди не включав.
Лещенко нахабно порушував податкове законодавство та точно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164-1 КУпАП – «Порушення порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат». Закон вимагає притягнути його до адміністративної відповідальності, а також до відповідальності, передбаченої Податковим кодексом України (обов’язкова сплата до бюджету нарахованого податку, штрафні санкції, пеня). Але я перевірятиму далі брехню Лещенка, який нахабно дурить не лише українських громадян, виборців, а й українську державу. Є в мене підозра, що додаткова перевірка встановить несплату Лещенком до бюджету податків на ще більшу суму, що кваліфікується ч.1 ст. 212 Кримінального кодексу України. І тоді вже не Лещенко Мосійчуку показуватиме клітинки з пальців, а Мосійчук Лещенку.
Коли я писала цей текст, переляканий Лещенко надрукував список власних перельотів, який нібито збирало МВС. Мені як громадянину цікаво було б побачити звіт депутата не лише про цю частину перельотів, а й про інші його подорожі, ціни на них та на проживання у закордонних готелях в той час, коли порядні депутати не прогулювали засідання, як це робив соратник російського олігарха Григоришина. За які і за чиї гроші він це робив? Чи вистачило йому на це незадекларованих у податковій коштів від нерезидентів? Чи не є таке порушення кримінальним злочином?
І якщо ви хочете, щоб хтось не використовував незаконно зібрану інформацію, припиніть це робити самі. Боротьба з корупцією може бути ефективною лише тоді, коли вона не є вибірковою.
- Актуальне
- Важливе