Делегація Європарламенту відвідала місця вчинення злочинів російськими військами на Чернігівщині
У вівторок, 24 жовтня, делегація Європейського парламенту зустрілася з генеральним прокурором України, відвідала місця вчинення злочинів армією Росії на Чернігівщині та поспілкувалася з потерпілими
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Зазначається, що делегація Європарламенту прибула в Україну на чолі з Удо Булманном.
З генеральним прокурором Андрієм Костіним члени делегації обговорили шляхи вдосконалення правових механізмів, спрямованих на допомогу постраждалим від війни та відновлення справедливості.
"Європейський парламент послідовно підтримує Україну та засуджує російську агресію. Наша спільна мета – зупинити злодіяння РФ та забезпечити відповідальність усіх причетних, включно з вищим керівництвом країни-агресора. Ми не повинні забувати, що саме злочин агресії, який є найвищим міжнародним злочином, відкрив шлях для понад 107 000 воєнних злочинів. Лише індивідуальна відповідальність здатна стати запорукою того, що подібне зло не повториться більше ніде у світі", – наголосив Костін.
Фото: Офіс генпрокурора
Також напередодні делегація європарламентарів відвідала Чернігівську область, де ознайомилися з обставинами та наслідками вчинених росіянами у регіоні воєнних злочинів, найбільш резонансними фактами порушення законів та звичаїв війни, а також про притягнення до кримінальної відповідальності ідентифікованих військових РФ.
Делегація відвідала місця вчинення воєнних злочинів, зокрема село Ягідне, де військові країни-агресора протягом 27 днів незаконно утримували у підвалі місцевої школи 368 людей, серед яких 69 неповнолітніх.Європарламентарі поспілкувалися з потерпілими та свідками, безпосередньо почули історії людей, які пережили жахи війни.
"Глибоко вражені побаченим та почутим представники Європарламенту висловили слова підтримки та подякували за можливість отримати інформацію про військову агресію РФ від тих, хто особисто від неї постраждав", - підсумували в Офісі генпрокурора.
Фото: Офіс генпрокурора
- 3 жовтня Європейський парламент проголосував за резолюцію з перегляду бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки, які, зокрема, передбачають створення спеціального Українського фонду на €50 млрд.
- Актуальне
- Важливе