Демілітаризація Росії йде за планом
Ніч проти 16 травня стала не тільки тріумфом українського ППО, але й повною ганьбою російської армії
Після того, як два тижні тому українське ППО з допомогою американських "Патріотів" збила "Кинжал", російська армія опинилась на роздоріжжі. У генералів було два шляхи.
Або більше не стріляти своїми "Кинжалами" туди, де можуть бути системи ППО з "Патріотами". І казати, як вони робили, що то випадковість, ракета несправна і був просто поганий день. І так сяк залишити сумніви у спроможності американської зброї протистояти російській супер-пупер надзвуковій ракеті. Тим більше була тільки одна ракета.
Або зробити масований обстріл, застосувавши більше своїх "Кинджалів", щоб вполювати "Патріот", пробити захист і казати потім усім, що збиття "Кинжала" — то прикра випадковість. Тим більше яким би не був дорогим "Кинжал", система "Патріот" все одно дорожча. І розміняти, умовно три "Кинжали" на один "Патріот" росіяни були в готові. Але це був ризикований сценарій. Коли ставиш на карту все відразу. Йдеш ва-банк. Або ставиш на російський "авось".
Читайте також: Західні технології перемогли російську зброю Судного дня
І росіяни поставили все на кін. Знов вирішили довести, що у них найбільший. І знов зганьбилися.
Уночі було дуже гучно. Як заявили українські військові, з шести літаків МіГ-31К було випущено шість аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинжал", 9 крилатих ракет "Калібр" – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, "Іскандер-М"). І все це було знищено. Поставлено жирну крапку у питанні, які технології сильніші, й чи спроможна російська зброя тягатися з американськими системами.
З шести літаків МіГ-31К було випущено шість аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинжал", 9 крилатих ракет "Калібр" – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, "Іскандер-М"). І все це було знищено. Поставлено жирну крапку у питанні, які технології сильніші, й чи спроможна російська зброя тягатися з американськими системами
Читайте також: Як Путін знову "всіх переграв"
Якщо комусь у світі потрібні були докази, вони їх отримали. Якщо хтось на ринку зброї ще сумнівався, тепер сумнівів не буде. Якщо хтось у західному світі ще боявся російської зброї, то тепер вони мають остаточно зрозуміти, що боятися нічого.
І якщо хтось в США ще сумнівався, чи треба давати Україні новітню зброю, то вони також отримали відповідь. Кожне постачання в Україну зброї на кілька мільярдів доларів принесе в перспективі замовлень на сотні мільярдів доларів для американських збройних корпорацій. І європейські виробники це також бачать. І тому також мають мотивацію штовхати свій уряд у напрямку надання Україні все сучасніших озброєнь. Які будуть нищити російську зброю і міфи, які ще лишились, про силу російської зброї.
Ось так і відбувається демілітаризація. Ось так просувається демілітаризація Росії. Під акомпанемент заяв голосу кремля про те, що вони демілітаризують Україну.
Про автора. Сергій Фурса, інвестиційний експерт, блогер.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе