Ексклюзив

Герої України. Старший солдат Віктор разом з побратимами знищив десятки ворожої техніки з гармат М777

Христина Парубій
3 березня, 2023 п'ятниця
08:17

За рік повномасштабного російського вторгнення Віктор працював у аеророзвідці, з американськими гарматами, а нині розповідає про роботу підрозділів бригади на передовій

Зміст

Історію Віктора розповідає Еспресо.

Прикладом піти у військо став батько

Віктор – старший солдат 45 окремої артилерійської бригади Збройних сил України. У військо вирушив після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. У цивільному житті працював із камерою та дронами. Знімав відео, монтував, створював ролики. Свою роботу продовжив у війську.

"У новинах постійно говорили, що в Києві потрібні люди, котрі вміють керувати дронами, - пригадує Віктор. – У цивільному житті я знімав відео та займався аерозйомкою. Тому пішов у військкомат і розповів, що вмію робити. Крім того, недавно строкову службу пройшов. Також поштовхом вирушити у військо став батько. Він служив в Афганістані й у свої шістдесят знову повернувся на службу. Він став прикладом для мене". 

За спеціальністю Віктор – вчитель інформатики. У цивільному житті пів року працював у Тернопільському центрі реабілітації для інвалідів. На жаль, за словами військового, зарплата була не достатньою, тому треба було щось змінювати. Протягом кількох років Віктор працював за кордоном, а далі зацікавився відеозйомкою. За рік до повномасштабної війни у хлопця тільки налагодилася робота в Україні. Але це не зупинило його і в перші дні повномасштабного вторгнення Віктор вже був у військкоматі. 

"Я більш менш розумів, що на мене чекає у війську, адже у 2016 році пройшов строкову службу, - каже Віктор. – У підготовці нічого нового для мене не було. Тренувалися наводити гармати й одночасно працював на бусолі. Це такий прилад, який допомагає зорієнтувати гармату перед пострілом, щоб точно потрапити в ціль. Я це вивчав під час служби в армії. Так трапилося, що тоді не було наших інструкторів і я єдиний працював з цим приладом. Тому довелося навчати інших". 

Протягом двадцяти хвилин знищили десятки техніки окупантів

Невдовзі Віктор вже був на фронті. Вперше у зону бойових дій потрапив у Запорізьку область. Розвідником. Робота була близька до цивільного життя, оскільки працював із дроном. 

"Я виїжджав з групою на бойові завдання, - розповідає про свою роботу Віктор. - Оскільки був новенький, спочатку працював помічником. Вливався в їхню роботу. Адже просто знімати відео – не зовсім те, як літати дроном і розвідувати ворожу територію. Тому я їздив з ними й вчився. Нам давали завдання, машину та дрон для виїздів. Ми самі складали маршрут, думали, де ставати, де розкладати дрон і куди будемо летіти".

Читайте також: Герої України. Олександр Ширшин – дивом вижив після влучання в машину двох танкових снарядів.

Під час першого бойового виїзду Віктора по позиціях почався мінометний обстріл. Вони лише приїхали, розклалися, злетіли та окупанти почали "гатити". 

"Ми тоді приїхали на позиції піхоти, - розповідає Віктор. – Почався обстріл. Ми полягали всі та зрозуміли, що ніхто не керував дроном, він просто завис. Хвилин п'ять пройшло і хлопець – піхотинець вийшов з бліндажу, каже, ставайте, обстріл завершився. Я кажу, та як ставайте, тільки що прилітало дуже близько. Вони кажуть: поживеш тут на нулі і звикнеш. Я з таким ще не стикався, а для них це вже звична справа. Мене це дуже здивувало. Як може бути звична справа, коли у будь-яку хвилину ти можеш загинути". 

Коли працюю, забуваю, що на передовій

Під час роботи з дронами Віктору неодноразово доводилося розвідувати територію, яку контролюють окупанти. Або ж коригувати вогонь по ворогах. 

"Дрони поруч з артилерією – дуже важливі. З їх допомогою можна скоротити кількість і точність пострілів в десятки разів, - наголошує Віктор. - Відповідно швидкість знищення та кількість пострілів змінюється. Для артилерії це невіддільна річ. Працювати без аеророзвідки – це, як гроші на вітер. Приблизно сто снарядів на знищення цілі – колись це норма, а зараз - велика розкіш. А, якщо є коригування, ми за допомогою десяти снарядів можемо знищити ціль". 

За час повномасштабної російської війни Віктору доводилося працювати на південному напрямку та на сході України. Окрім дронів, він також опанував американські гармати М777. З допомогою цієї зброї вдалося знищити не один десяток техніки.

"У Запорізькій області ми працювали по промисловому об'єкті, де було дуже велике скупчення ворожої техніки, БМП, танків та бензовозів, - розповідає про бій Віктор. - Понад десять так точно. Ми успішно знищили велику кількість цієї техніки за допомогою наших гармат. Хлопці - розвідники мали завдання розвідати промисловий об'єкт. Вони політали, ми зафіксували, сфотографували, зняли на відео, проаналізували і виявили, що там дуже багато техніки. Навели декілька гармат на них і протягом двадцяти хвилин знищили велику кількість техніки. Зазвичай у більшості випадків вдавалося знищити ціль. Бо, за допомогою дронів, ми можемо швидко та точно працювати". 

Після бойових успіхів на фронті Віктору вдалося повернутися до улюбленої справи. Нині з камерою знімає роботу військових на передовій. Разом зі своїм командиром вони створили рубрику "Чистий четвер". Щотижня вони відвідували один з передових підрозділів та розповідали про воїнів, котрі знищують окупантів на українській землі. До осені 2022 року він об’їздив усю лінію фронту та розповів про роботу кожного підрозділу. Про свою діяльність на фронті Віктор розповідає скромно. Про відвагу та ентузіазм військового розповідає командир.

"Коли Віктор працює, забуває, що він на передовій, - розповідає прес - офіцер бригади Всеволод Казмірук. – Дуже мало таких людей, котрі вміють ловити емоції. А в нього ця робота виходить бездоганно. Він намагається максимально передати атмосферу передової через об’єктив камери. Пам’ятаю момент, коли влітку приїхали кореспонденти з Франції. Ми виїхали з ними на бойові позиції та підійшли до гармати. Після першого пострілу вони вже були за сто метрів від неї, а Віктор знімав бойовий постріл під гарматою. Він постійно на передовій під обстрілами. Летить, не летить – він знімає".

Всі фото: 45 окрема артилерійська бригада

"Я працюю із вірою у перемогу, - наголошує Віктор. – Тому працюю, щоб українці знали про наших воїнів, які воюють з окупантами. Ми повинні розповідати про свою роботу, про наших мужніх воїнів, котрі попри все воюють. За нас це ніхто не зробить. Ми намагаємося донести, що Збройні сили України - не явище, яке нізвідки з'явилося і нас захищає. Це прості люди, які ще вчора були лікарями, адвокатами, юристами, а зараз вони працюють з гарматами, автоматами в руках, в окопах, захищають людей". 

Читайте також: Герої України. "Якщо будемо, як одне ціле – отримаємо перемогу", - воїн 24 "королівської" бригади Генерал.

Нині Віктор гордий, що служить у Збройних силах України і може докласти своїх сил для нашої перемоги. Він впевнений у нашій перемозі.

"Коли ми виграємо цю війну, я однозначно буду поважати себе за свій вибір, - переконаний Віктор. - Я вважаю, кожна людина, яка народилася в Україні, зобов'язана, має робити все, щоб допомогти виграти цю війну. Я не кажу, що кожен має йти у ЗСУ. Хто більш сміливий, йде воювати, а хто не дуже сміливий має намагатися максимально допомагати там, де він є. У цій сфері чи на тому місці, де він може це робити". 

Еспресо продовжує серію розповідей про Героїв України, які боронили та боронять країну від російських загарбників. Більше історій читайте в нашій однойменній рубриці "Герої України"
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.64
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:47
На виборах в Ізраїлі перемагає блок партії "Лікуд" на чолі з експрем'єром Нетаньягу
МКС видав ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Нетаньягу, міністра оборони Галланта й лідера військового крила ХАМАСу Дейфа
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:14
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 26, серед них діти
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
14:03
Президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті, Угорщина, 7 листопада 2024 р.
Зеленський про удар по Дніпру: Була нова російська ракета, всі характеристики – міжконтинентальної балістичної
13:29
хакер
Українські хакери привітали окупантів з річницею Революції гідності на 19 сайтах російських фірм на ТОТ
13:28
"Моє місце буде в ДШВ": актор Артур Логай розповів, що має бронь, але пройшов військові навчання
13:05
аеропорт "Бориспіль"
Віцепрем'єр з відновлення Кулеба назвав умови відновлення польотів у Львові й Борисполі
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:40
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
11:26
Угорщина розгорне додаткові засоби ППО поблизу українського кордону
11:15
Ексклюзив
Революція гідності
Результати розслідувань знищені і знищуються зараз, - адвокат родичів Героїв Небесної сотні Титич
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракети Storm Shadow летять у РФ вслід за ATACMS, а Зеленський чекає на смерть Путіна. Акценти світових ЗМІ 21 листопада
11:03
сніг, негода в Україні
Наталка Діденко прогнозує 22 листопада сніг і сильний вітер у більшості регіонів
10:48
На аукціоні за $121 млн продали картину Магрітта, що стало рекордом для художника
10:38
Коригували вогонь з акаунтів родичів: СБУ затримала двох агенток ГРУ
10:38
Пресреліз
GET Business Festival:
GET Business Festival: сила зростання бізнесу у часи викликів
10:33
Оновлено
Атака Дніпра
РФ здійснила масовану атаку по Дніпру: двоє постраждалих, пошкоджений центр реабілітації
10:26
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 21 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
10:24
S.T.A.L.K.E.R. 2
В Україні знизилася швидкість інтернету через реліз гри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
10:11
Десантно-штурмові війська ЗСУ
21 листопада - Введення у храм Пресвятої Богородиці та День Десантно-штурмових військ України
10:04
Літак. авіація, Польща
Польща підіймала свої винищувачі через російську атаку по Дніпру
Більше новин