Чому горіхи потрібно замочувати: користь, про яку ви навіть не підозрювали
Горіхи є від'ємною частиною раціону здорової людини, адже вони містять корисні жирні кислоти, білок та мікроелементи. Однак, не всі знають, чому їх варто замочувати перед вживанням
Замочування горіхів має багато причин, проте головною є наявність у них фітинової кислоти. Якщо не підготувати горіхи до вживання, вітаміни та інші корисні речовини залишаються немов у "сплячому стані", що ускладнить їх засвоєння організмом.
Чому важливо замочувати горіхи?
Замочування горіхів у воді – це проста, але необхідна процедура, яка може значно покращити смак, засвоюваність та корисність цих продуктів.
Видалення бруду
Більшість горіхів, перш ніж потрапити до магазинів, проходять тривалий процес обробки. Крім того, ви ніколи не зможете дізнатись як насправді сортувати, транспортували та зберігали ці продукти. Протягом цього шляху на поверхні горіхів можуть накопичуватися пил, бруд та залишки хімічних засобів, які застосовуються для захисту від шкідників.
Просте замочування допомагає очистити горіхи від бруду та інших поверхневих забруднень, що робить їх більш безпечними для вживання. Навіть після 5-10 хвилин замочування ви побачите, що вода довкола горіхів стала мутною та з різними дрібними включеннями.
Покращення засвоюваності та користь для здоров'я
Горіхи містять інгібітори ферментів та фітинову кислоту — природні сполуки, які допомагають зберігати поживні речовини, але можуть заважати їх засвоєнню в організмі. Інгібітори ферментів можуть заважати процесам травлення, а фітинова кислота - зв'язує мінерали, знижуючи біодоступність.
Замочування допомагає інгібіторам та токсичним речовинам вийти з горіхів та розчинитись у воді, що полегшує засвоєння корисних речовин. Після довготривалої обробки водою горіхи стають легшими для травлення, а корисні елементи — доступнішими для організму.
Горіхи на насіння, Фото: Freepik
Гарний смак та текстура
Процедура замочування горіхів позитивно впливає на їх смак, роблячи його більш насиченим. Гідратовані горіхи набувають більш виразного маслянистого та вершкового смаку. У процесі вбирання води вони стають пухкішими, а їх текстура – ніжнішою.
Експерти рекомендують використовувати ємності більшого розміру для замочування, щоб у горіхів та насіння було достатньо простору для розширення.
Підготовка для кулінарних рецептів
Замочування горіхів робить їх більш м'якими та піддатливими. Це особливо важливо для рецептів, які потребують подрібнення або перетворення в кремову масу.
Наприклад, кеш’ю часто замочують для подальшого приготування веганських соусів та сирів — після декількох годин у воді вони стають м’якими та легко піддаються подрібненню. Так, кеш’ю використовують для соусу Альфредо, замість пармезану. Або, наприклад, мигдаль використовують для приготування рослинного молока.
Замочування мигдалю, Фото: Freepik
Як правильно та скільки часу замочувати горіхи?
Тривалість замочування залежить від виду горіхів. Мигдаль залишають у воді найдовше - 12 годин, волоські горіхи потребують від 8 до 12 годин замочування, арахіс та фундук – 8 годин. Для кеш'ю достатньо 6 годин, а макадамії – 4. Експерти зазначають, чим більш твердий горіх, тим довше його потрібно вимочувати.
Для того, щоб правильно вимочити горіхи, дотримуйтесь такої послідовності:
- У миску з горіхами налийте теплої води стільки, щоб вона їх повністю покрила.
- Додайте сіль із розрахунку 1 ч. л. на 140 грамів горіхів, ретельно перемішайте.
- Накрийте миску кришкою та залиште горіхи вимочуватися протягом вказаного часу (відповідно до виду).
- Після замочування горіхи слід промити під проточною водою, щоб усунути залишки фітинової кислоти та інших сполук.
- Просушіть горіхи за допомогою паперового рушника.
Замочування горіхів має чимало переваг та допомагає зробити їх не лише смачнішими, а й кориснішими для організму, тому не пропускайте цей простий етап.
Джерела: Поради 24, Главред, ProstoWay
- Актуальне
- Важливе