Обирайте каву правильно: як упаковка допоможе знайти ідеальний смак?

5 жовтня, 2024 субота
10:25

Кава – один із найпопулярніших напоїв у світі. Однак обрати ідеальний варіант не так просто через різноманітні написи та позначки на упаковках

Зміст

Для багатьох вона є незамінною частиною ранку або ритуалом відпочинку. Проте, стоячи перед полицями в магазині, легко розгубитися у величенній різноманітності сортів та брендів. Щоб знайти саме той варіант напою, який буде радувати щоденно, важливо знати, на що звертати увагу при виборі.

На сучасних упаковках кави виробники зазвичай вказують важливі характеристики, такі як сорт зерен, ступінь обсмажування, смаковий профіль (ноти шоколаду, фруктів тощо), країну або регіон походження. Додатково вони можуть вказувати інформацію про екологічність методів вирощування зерен (наприклад, використання органічних технологій) та про процеси, які зерна проходили (ферментація, спосіб сушіння).

У магазині можна знайти як мелену каву, так і кавові зерна. Щоб обрати ідеальний варіант, варто враховувати кілька аспектів. Якщо ви шукаєте найсвіжішу каву, краще обирати зерна, адже мелена все ж швидше втрачає свої смакові властивості після розпакування. Однак, для її приготування вам знадобиться кавомолка.

Мелена кава – це зручний варіант для тих, хто не хоче витрачати час на помел вдома. Однак вона має коротший термін зберігання, і її слід використовувати якнайшвидше після відкриття упаковки, щоб не втратити аромат та якості.

Фото: Freepik

Походження кави та бренд

Найперше, на що звертає увагу людина, дивлячись на упаковку, це саме бренд. Відомі компанії часто асоціюються з надійними стандартами виробництва, контролем якості та стабільними смаковими характеристиками. 

Водночас нові або менш відомі бренди можуть спочатку викликати меншу довіру, однак швидкий пошук в інтернеті допоможе знайти відгуки та дізнатися більше про їх репутацію. Деталі, що прописані на упаковці, допомагають споживачам зробити більш обґрунтований вибір та отримати каву, яка максимально відповідає їхнім вподобанням, тому не варто боятися нових брендів.

Країна або регіон походження зерен також відіграє важливу роль у формуванні смаку напою. Кожен регіон має свої унікальні кліматичні умови, які впливають на смак кави. Так, наприклад, зерна з Ефіопії чи Кенії, відомі своїми фруктовими, ягідними або квітковими відтінками. Тоді як у зернах з Індії можна виділити трав'янисті, пряні або деревні нотки.

Якщо на упаковці вказано конкретний регіон або навіть плантацію, це говорить про якісну продукцію. Зазвичай, такі продукти вирощуються в особливих умовах, а їхній смаковий профіль ретельно контролюється.

Фото: tasteofhome.com

Сорт кави: арабіка чи робуста?

На упаковці кави зазвичай вказано, який саме сорт зерен використано. Найпоширеніші сорти – арабіка та робуста. Вони суттєво відрізняються за своїми властивостями:

  • Арабіка - сорт відомий м'якою та багатою палітрою смаку, зростає на висоті не меше ніж 600 метрів над рівнем моря. Арабіка має легку кислинку та делікатні фруктові або квіткові нотки. Якщо ви цінуєте м'який смак із насиченим ароматом, арабіка стане ідеальним вибором.
  • Робуста - має більш гіркий та насичений профіль, адже містить більше кофеїну. Часто використовується в сумішах для створення більш насиченого напою, що бадьорить.

Ще один менш розповсюджений сорт – ліберіка, становить лише 2% від світового оберту кави. Вона відрізняється унікальним смаком, що вважається більш специфічним та делікатним.

Деякі бренди також пропонують суміші арабіки та робусти. У таких випадках варто звернути увагу на пропорції цих сортів, адже це впливає на смаковий профіль напою. Часто в таких сумішах використовують приблизно 90% арабіки та 10% робусти, оскільки це співвідношення допомагає збалансувати кислотність арабіки та насиченість робусти, створюючи більш гармонійний тандем.

Кавові суміші часто складаються із зерен, що походять з різних географічних регіонів, що також дозволяє створити більш складний і збалансований смак.

Дата обсмажування та фасування

Ще одним важливим критерієм при виборі кави є свіжість продукту. На упаковці має бути зазначена дата фасування зерен, і чим ближча ця дата до моменту покупки, тим краще. Кава має найбагатший смак протягом перших кількох тижнів після обсмажування. Потім смак може втратити частину своєї насиченості.

Поціновувачі напою зазначають, що найкращий смак досягається при заварюванні зерен, яким 7 днів – 2 місяці після обсмажування. Важливо, щоб між пакування кави і покупкою пройшло не більше трьох місяців.

Ступінь обсмажування

На упаковці кави завжди вказується ступінь обсмажування зерен. Показник може бути вказаний у вигляді шкали, мати цифровий вираз або прописаний словами – світле, середнє чи темне обсмажування. Важливо, що цей показник також може допомогти вам у виборі кави, адже впливає на смак напою та допустимий спосіб заварювання:

  • Світле обсмажування використовують найчастіше для фільтр кави, заварювання у френч-пресі, чашці або аеропресі. Такий напій часто має легкий та освіжаючий смак.
  • Середнє обсмажування або "омні" – це баланс між кислотністю та гіркотою. Смак такої кави насичений, із нотками карамелі або шоколаду. Використовують для всіх методів заварювання.
  • Темне обсмажування або "еспресо" - підсилює гіркі нотки, додаючи насиченого та глибокого смаку. Використовують для турки, кавомашини або гейзерної кавоварки.

Зазвичай, на упаковці має бути опис, який допоможе зрозуміти, як найкраще заварювати каву.  

Фото: Колаж Еспресо TV

Упаковка кави

Зверніть увагу на тип упаковки. Ідеально, якщо герметична упаковка для кави має клапан – це дозволяє свіжообсмаженим зернам "дихати", не пропускаючи повітря всередину, яке може погіршити смак. Крім того, важливо, щоб упаковка була щільно закрита та мала багаторазову застібку. Це допоможе якомога довше зберігати якість кави після відкриття.

Якщо для вас важлива екологічність або відповідальне виробництво, звертайте увагу на сертифікати на упаковці. Наприклад, позначка "органічна кава" означає, що під час вирощування не використовували хімічних добрив чи пестицидів. Це дуже важливо, оскільки багато виробників нехтують правилами щодо обробки кавових дерев. Так, низка бразильських компаній недопущені на ринок ЄС та США через надмірне використання пестицидів, що становлять небезпеку для здоров'я людини. Тому, звертайте увагу на сертифікати якості та безпеки продукції.

Щоб обрати ідеальну каву в магазині, важливо звертати увагу на такі параметри, як сорт, ступінь обсмажування, країна походження та інше. Розуміння цих аспектів допоможе вам знайти каву, яка максимально відповідатиме вашим смаковим вподобанням і забезпечить насолоду кожного разу, коли ви готуватимете улюблений напій.

Джерела: Поради 24Coffeebox

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.51
    Купівля 41.51
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 43.6
    Продаж 44.28
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
3 грудня
19:34
світло
США виділяють на допомогу енергосистемі України $825 млн. Сибіга та Блінкен підписали меморандум
19:31
Війна з Росією
У листопаді 6 тис. військових добровільно повернулися до служби із СЗЧ, - ЗСУ
19:05
Оновлено
Південна Корея
Президент Південної Кореї оголосив надзвичайний воєнний стан. Парламент вимагає його скасування
18:59
Віталій Мандзин, біатлон
Українець Мандзин фінішував у топ-4 індивідуальної гонки на КС з біатлону
18:59
Литва прапор
Литва заборонила складання іспитів на водійські права російською мовою
18:48
діти, злочини росії
РФ примусово передала щонайменше 314 українських дітей у російські сімʼї, - звіт лабораторії Єльського університету
18:42
електроенергія, відключення
Одна та дві черги: як вимикатимуть світло українцям 4 грудня
18:40
мобілізація
Верховна Рада у першому читанні підтримала зміни щодо військового обліку 17-річних
18:37
Ексклюзив
зсу артилерія
Доводиться говорити про це публічно, - Defense Express про закупівлю озброєння через ДПСУ
18:33
Ексклюзив
Франція
В Об'єднанні українців Франції розповіли про зміну настроїв щодо можливого введення французьких військ в Україну
18:32
Ігор Смілянський
Гендиректор Укрпошти Смілянський отримав нову посаду
18:30
Олександр Мережко
Ми кандидати в ЄС, потрібно координувати з ним зовнішню політику, – нардеп Мережко про невизнання парламентських виборів у Грузії
18:14
Оновлено
на фото нардепка Альона Шкрум
Уряд призначив Шкрум заступницею міністра розвитку громад і територій
18:13
Інтерв’ю
Юрій Макаров
"Російські класики сьогодні би плескали, вітали та убивали нас": публіцист Юрій Макаров про деколонізацію мислення та "велику російську культуру"
18:03
Оновлено
РФ обстріляла Костянтинівку й Покровськ: є загиблі, серед поранених 3-місячне немовля
18:00
OPINION
блог Сергій Таран
Чи замінять українські воїни американських у Європі
17:58
Віктор Циганков, Жирона, Ла Ліга
Циганков травмувався втретє з початку сезону та вибув до кінця року
17:31
Євгенія Кравчук
"У жодній країні такого немає", - нардепка Кравчук переконана, що відповідальність за публікування даних із реєстрів не має стосуватися журналістів-розслідувачів
17:30
Вийшов документальний фільм "Конвеєр помсти" про прикордонників-операторів БПЛА
17:27
Огляд
Конор Макгрегор
Конор Макгрегор: від президентських амбіцій до тотального кенселінгу
17:27
Оновлено
блекаут
Світло вимикатимуть більше, ніж планували: Укренерго оновило графіки відключень 3 грудня
17:13
ДТП у Дніпрі
Смертельна ДТП в Дніпрі, через яку загинула 10-річна дитина: підозрюваного взяли під варту на 2 місяці
17:12
Олександр Усик
"В Усика психологія російського військового": ексчемпіон WBC дав прогноз на реванш з Фʼюрі
17:11
Порушують закон про зброю: в Японії відкликали мечі з книжок про Гаррі Поттера
17:10
Україні потрібні гарантії безпеки до вступу в НАТО, але не замість, – нардеп Мережко про заяву МЗС щодо безальтернативності членства в Альянсі
16:49
Резерв+
У застосунку Резерв+ може з'явитися функція трекінгу повісток: подробиці від Міноборони
16:47
війна з РФ, ЗСУ
З початку доби відбулось 125 атак РФ на позиції ЗСУ, найважче на Курахівському та Покровському напрямках
16:46
Оновлено
Олексій Чернишов, НАК "Нафтогаз"
Очільника Нафтогазу Чернишова призначили міністром національної єдності України
16:22
ЗСУ, мобілізація
Мінекономіки оновило критерії для отримання статусу критичності: які підприємства тепер можуть бронювати працівників
16:04
Гарві Вайнштейн
Увʼязненого за звинуваченнями у зґвалтуванні Гарві Вайнштейна перевели до лікарні
16:00
OPINION
Про монетарну політику, зарплату та інфляцію
15:55
Гривня, 1000 гривень, гроші
"Тисяча від Зеленського": українці подали через Дію понад 4 млн заявок за 3 дні
15:55
Оновлено
Херсонська область
Росіяни атакували артилерією Білозерку на Херсонщині: є загиблий, двоє постраждалих
15:44
Грузія протести
Конституційний суд Грузії не взяв до розгляду позови президентки й опозиції про скасування результатів виборів
15:37
Володимир Зеленський
Виробництво дронів, ракетна програма, захист енергооб'єктів: Зеленський провів засідання Ставки
15:35
Ексклюзив
Карта бойових дій за 20-27 литопада
Передмістя Великої Новосілки не було заміновано та залишилося без фортифікацій, - полковник ЗСУ Селезньов
15:24
Окупанти, кримінал, росіяни
Росіяни залучають раніше засуджених жінок до штурмів на сході, - ОСУВ "Хортиця"
15:23
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:57
Рустем Умєров
Постачання неякісних мін ЗСУ: Рада викликала міністра оборони Умєрова
14:44
Ексзаступнику голови Вищого господарського суду оголосили підозру в одержанні хабаря та участі у злочинній організації
Більше новин