Підготуйтесь до зими: ці 5 видів консервів варто мати вдома
Зима вже зовсім близько, тому всім українцям варто потурбуватися про певний запас продуктів вдома, які можна буде приготувати швидко та без світла. Важливо також, щоб така їжа була поживною
У разі непередбачуваних ситуацій або довгих відключень електроенергії, необхідно зробити невеликий запас продуктів, що мають високу поживність та є швидкими у приготуванні. Крім того, протягом зими через складні погодні умови, можуть виникнути логістичні проблеми. У такому випадку є вірогідність, що на декілька днів зникнути з полиць магазинів певні види товарів. Звісно, не варто зараз панікувати та створювати штучний ажіотаж. Однак, поповнити комору різними видами консервів – буде доречно.
Такі продукти довго зберігаються, не втрачаючи поживних властивостей, та забезпечують різноманітність у раціоні. Еспресо підібрало п'ять основних груп консервів, які обов’язково мають бути у кожного вдома.
Овочеві консерви
Багато господинь ще влітку зробили різні види овочевих заготовок, із найпоширеніших: овочеві салати, помідори, огірки, перці, капуста, кабачкова ікра, овочеве асорті тощо. Такі мариновані овочі дуже універсальні у використанні, вони можуть слугувати як доповнення до гарніру або бути просто складовою страви. Так, наприклад, консервовані помідори можна додавати до борщу, рагу чи просто їсти як закуску.
На полицях магазинів можна також знайти не менший вибір таких овочевих заготовок, популярними є солодка кукурудза, мариновані помідори та корнішони, баклажани, овочеві суміші та багато іншого.
Банки з консервованими продуктами, Фото: Freepik
М’ясні консерви
Звичні для українців консерви з м’яса – це джерела білка та енергії. У холодну пору року організм потребує більше калорій, а такі заготовки стануть ідеальним варіантом.
Серед найпопулярніших видів консервів особливе місце займає тушковане м’ясо, яке готують із яловичини, свинини або курятини. Також неабияку популярність мають паштети, для приготування яких м’ясо поєднують із печінкою або субпродуктами, створюючи ніжну текстуру та багатий смак. Останнім часом на полицях магазинів усе частіше можна побачити м’ясні рагу — апетитне поєднання шматочків м’яса з овочами.
У найскрутніший момент, такі консерви можна просто відкрити та пообідати без світла або газу в оселі, вони ідеально підходять для швидкого та ситного прийому їжі.
Консервована риба (шпроти, сардини, тунець)
Консервована риба – це справжнє джерело корисних жирів Омега-3 та білку, які підтримують всі системи організму. Ці заготовки зазвичай виготовляють в олії або у власному соку. Краще обирайте другий варіант, це допоможе зменшити вміст солі та жирів.
Консервовану рибу можна використовувати не лише для приготування бутербродів. Вони чудово доповнюють салати або смакують із крекерами. До того ж існує безліч корисних та смачних рецептів із рибними консервами, які стануть ідеальним доповненням до вашого раціону.
Рибні консерви, Фото: Freepik
Консерви з фруктів
Консервовані абрикоси, ананаси, а також різноманітні джеми та варення – це дуже смачні варіанти десертів, які часто готують вдома або купують в супермаркетах. Для того, щоб ці вироби мали більше користі, намагайтеся обирати ті варіанти, де менше доданого цукру.
Сублімовані та висушені фрукти хоча і продаються в пластикових пакуваннях, а не в бляшанках, все одно добре підходять для тривалого зберігання. Несолодке яблучне пюре – ще один чудовий вибір: натуральний, смачний і здоровий варіант.
Консервовані бобові
Бобові – це відмінний продукт для осінньо-зимового сезону. У готовому вигляді закриті в банці, вони не лише зручні у використанні, а також слугують гарним джерелом рослинного білка, клітковини та важливих мікроелементів.
Квасоля, нут, горох або сочевиця – обирайте той варіант, який вам до смаку. Такі заготовки чудово підходить для супів, салатів, тушкованих страв, гарнірів або їх можна куштувати просто так. Вони швидко додають ситості та заряджають енергією.
Консерви, Фото: Freepik
Обирайте консерви, де немає у складі надмірної кількості солі або консервантів. Перед використанням деякі продукти можна промити під проточною водою, щоб зменшити вміст натрію.
Крім того, пам'ятайте, щоб консервація зберігалася максимально довго, тримайте її у прохолодному та темному місці (підвал або комора). А також, час від часу перевіряйте цілісність кришок та сам продукт.
- Актуальне
- Важливе