Що робити, якщо натрапили на агресивну собаку: дії та поради

26 листопада, 2024 вiвторок
15:59

Собаки дуже часто стають домашніми улюбленцями. Їх люблять за відданість, любов, енергійність і навіть можливості захисту. Однак трапляється, що тварини, яких ми звикли називати захисниками, стають агресорами

Зміст

У бродячих собак причини агресивної поведінки можуть бути різними — від поганого досвіду до стресу або травм, а щодо домашніх – тут вирішальну роль відіграє виховання. Важливо пам'ятати, що навіть найкращі собаки можуть проявляти агресію в певних умовах, тому необхідно завжди бути обережними, особливо під час взаємодії з чужими тваринами. 

Як не спровокувати бродячого собаку

Бродячі собаки зазвичай не проявляють агресії без причини. У матеріалі Поради 24 із посиланням на дані ВООЗ зазначають, що безпричинна агресія може бути симптомом хвороби, зокрема сказу. Важливо знати, як поводитись у небезпечних ситуаціях, щоб уникнути загрози:

  • Ніколи не наближайтесь до собаки, яка їсть, відпочиває або захищає щенят — це моменти, коли тварина відчуває особливу вразливість.
  • Не намагайтеся бігти до собаки, або від неї, адже це може викликати у неї інстинктивну реакцію на переслідування.
  • Уникайте прямого зорового контакту.
  • Не обмежуйте свободу рухів собаки — не женіть її в кут або в тісний простір.
  • Уникайте різких звуків і криків, оскільки це може налякати собаку або спровокувати її на захист.
  • Не показуйте зуби та не усміхайтеся — для собак це може виглядати як загрозливий жест.

Попри те, що певні породи собак можуть бути більш схильні до агресії, будь-який пес незалежно від розміру або виду, може вкусити, якщо відчує загрозу. Тому важливо завжди зберігати спокій та поводитися стримано.

Не варто боятися абсолютно всіх собак на вулиці, особливо у великих населених пунктах, оскільки більшість з них не несуть загрозу. Ви, мабуть, помічали, що ці тварини мають на вусі спеціальну кліпсу. Вона означає, що собака стерилізована та привита. Звісно, такі дії не роблять тварину автоматично доброю та лагідною.

Ознаки агресії собаки

Собаки завжди дають певні сигнали, коли почуваються некомфортно або під стресом. Вони не лише змінюють свою поведінку, але й використовують мову тіла, щоб висловити свої почуття. Це явище часто називають територіальною поведінкою. 

Зміни в поведінці собаки зазвичай свідчать про те, що вона відчуває загрозу або дискомфорт через наближення до її території іншої людини чи тварини. Тому, звертайте увагу на такі ознаки:

  • Якщо собака стає настороженою, її вуха спрямовані вгору, а шерсть на тілі (зазвичай вздовж хребта) підіймається, це свідчить про агресивний настрій або готовність до захисту. 
  • Напружене тіло, задубілі лапи, гарчання/гавкіт, клацання зубами і навіть оскал — усі ці ознаки можуть свідчити про готовність собаки до конфлікту.
  • Піднятий хвіст - ще один важливий сигнал. Коли собака стоїть напружена та з піднятим хвостом, це також вказує на її агресивну налаштованість. Така тварина буде наближатись повільно на рівних лапах, немов підкрадаючись.

Зрозуміти ці сигнали дуже важливо для того, щоб уникнути небезпечних ситуацій. Якщо ви помітили таку поведінку у собаки, слід бути обережними і зберігати дистанцію, щоб не провокувати тварину на напад.

Агресивний собака, фото: Freepik

Що робити, якщо собака агресивна та почала нападати

Якщо ви бачите, що ситуація набула критичного рівня і тварина готується до нападу, тоді спочатку намагайтесь сконцентруватися та перестати нервувати. Не біжіть, адже пес в будь-якому разі швидший та наздожене, тому важливо просто почати дуже повільно відступати від собаки до найближчої стіни чи дерева, щоб убезпечити себе від нападу ззаду. Не повертайтеся до нього спиною або боком та не дивіться прямо в очі, але тримайте завжди в полі зору. Це важливо тому, що зазвичай тварина дивиться на те місце, куди збирається атакувати.

Захист обличчя та шиї є ключовим у разі нападу собаки. Притисніть підборіддя до грудей, щоб захистити шию, а руками охопіть горло, виставляючи вперед лікті для додаткового захисту. Під час цього обов’язково кличте на допомогу, привертаючи увагу оточуючих. Якщо ви бачите поряд схованку, тоді краще укритися там на деякий час.

Підготуйте будь-що для захисту: палицю, камінь чи сумку. Обережно нахиліться за цим предметом, який можна кинути в бік собаки, аби відволікти її увагу. Якщо собака вже на відстані метра від вас, впевнено витягніть руки вперед з тим предметом, ніби погрожуючи.

Зазвичай, це зупиняє собаку, а якщо ні, то вона нападе на цей предмет, а не на вас, – пояснює Кінолог ЛКП "Лев" Володимир Вань. 

У жодному разі не намагайтеся провокувати собаку прямим ударом, якщо не впевнені у своїх силах. Тварина відчує вашу невпевненість та найімовірніше продовжить напад, а можливо навіть стане ще більш агресивною. 

Якщо собака націлений на ноги, використовуйте сумку, рюкзак, пакет чи навіть верхній одяг, щоб створити бар’єр між вами та твариною. Тримайте ці предмети перед собою, щоб собака схопив їх, а не ваші кінцівки.

Якщо з собою є парасолька або сумка, можна закритися ними. Іноді різко розкрита парасолька лякає собак. Якщо, не зважаючи на всі вжиті заходи, тварина продовжує агресивно наступати, слід притиснутися до опори (стіни, дерева), щоб не впасти, і намагатися опинитися поза її досяжністю: сховатися в приміщенні або за парканом, - розповіла для "УП.Життя" зоопсихологиня Лідія Лободіна. 

У разі, коли тварина вчепилася в рукав чи інший предмет одягу, намагайтеся швидко скинути цей предмет із себе прямо на морду. Це може дати вам кілька секунд для втечі або пошуку додаткових засобів для захисту.

Якщо собака все ж збив вас з ніг, намагайтесь якнайшвидше встати, захищайте шию. Існують також фіксувальні захвати, які можна застосувати проти тварини, наприклад захоплення під щелепою в зоні вилиць собаки або захоплення за нижню щелепу та натискання на язик. Але без належної підготовки ви навряд чи зможете їх застосувати. 

Собачий укус можна умовно поділити на три етапи: захоплення, стиснення та тріпання. Найнебезпечнішою є остання фаза, адже вона може спричинити серйозні пошкодження м’язів та зв’язок. Якщо уникнути нападу не вдалося, варто підставити собаці кулак або передпліччя, одночасно просуваючи їх глибше в пащу — це допоможе зменшити тиск та уникнути найважчих травм.

Укус собаки, фото: Daily Mail

Після нападу якомога швидше звертайтесь до медичних закладів для отримання допомоги, навіть якщо поранення здаються незначними. Укус собаки може призвести до інфекції – сказу, тому обов’язково необхідно пройти курс вакцинації.

Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, не підходьте до собак без господарів, не намагайтеся їх чіпати чи привертати до себе увагу. Не давайте собакам приводу, що може викликати у них агресію.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.31
    Купівля 41.31
    Продаж 41.8
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 44.04
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
26 листопада
20:38
Купʼянськ
На Харківщині ДРГ росіян постійно промацують різні напрямки, зона бойових дій збільшується, - ОВА
20:00
OPINION
Нова атака на Екопарк Совські ставки. Що відбувається
19:54
G7
Країни G7 планують розпочати перерахування Україні кредиту в $50 млрд до кінця року
19:53
Оновлено
нічна атака "шахедів"
Росія атакувала Україну "шахедами". Ситуація ввечері 26 листопада
19:50
"Атеш", листівки партизан
Партизани в Ленінградській області розвішують листівки, аби зірвати мобілізацію в армію РФ
19:27
НАТО
У НАТО запевнили, що удар РФ експериментальною балістичною ракетою по Дніпру не вплине на допомогу Україні
19:15
смертна кара
У Китаї ексочільника одного з найбільших банків світу засудили до смертної кари
19:02
Прапор США
У Британії над авіабазами США помітили невідомі безпілотники
18:57
Карл Негаммер
Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для перемовин між Україною та РФ
18:53
Катрін Кнайсль і Володимир Путін
Ексочільниця МЗС Австрії, яка переїхала до Росії, викладатиме в Рязанському держуніверситеті
18:49
Марино Пушич
"Взимку сяду з клубом за стіл переговорів": тренер "Шахтаря" заявив, що може покинути Україну
18:35
Ексклюзив
Володимир Путін
З 1 березня 2025 року українських переселенців депортуватимуть з РФ, - правозахисник Лисянський
18:32
Окупанти атакували Суми з РСЗВ: є загиблі, під завалами шукають людей
18:27
Норвегія
Норвегія наступного року збільшить допомогу Україні до $2,7 млрд
18:20
вогонь, полум'я, пожежа
Невідомі погрожують підірвати низку установ в Україні, листи з погрозами розіслали журналістам
18:14
на фото машина для розмінування
"Інноваційна харківська розробка": Синєгубов презентував нову машину для розмінування
18:09
Ексклюзив
мобілізація
Людина потрапляє на посаду, яку може обрати самостійно, - підполковник Авраміч про переваги рекрутингу
18:08
Литва прапор
Литва вручила дипломату РФ ноту протесту через воєнні злочини проти України
18:06
перейменування вулиць
У Києві припинили прийом заяв на перейменування вулиць на честь загиблих військових
18:03
Ексклюзив
Юрій Бойко
"Цей перелік неповний": головред руху "Чесно" Саліженко про позбавлення зрадників держнагород
18:00
OPINION
Путін vs Каддафі в перегонах з авіатероризму
17:58
Війна з Росією, ЗСУ, військові
Росіяни намагаються прорвати оборону ЗСУ та закріпитись уздовж річки Жеребець на Донеччині, - DeepState
17:55
Ексклюзив
російська балістична ракета "Сармат"
РФ випустила по Україні 200 балістичних ракет за рік, і це не піковий показник: Defense Express про стратегію застосування повітряних цілей
17:35
ЗСУ
Українські захисники відкинули окупантів від Купʼянська, - ОСУВ "Хортиця"
17:34
електроенергія, графіки відключень
Енергетики 27 листопада застосовуватимуть в Україні одну чергу відключень
17:27
Білорусь за два роки поставила Росії мікросхеми для винищувачів і ракет на $125 млн, частина з них західного виробництва
17:24
Обстріл Нової Каховки 26 листопада
Війська РФ обстріляли окуповану Нову Каховку: є загиблі та поранені
17:24
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
"S.T.A.L.K.E.R. 2" потрапив у трійку найпопулярніших ігор на Xbox
17:22
гривня тисяча гривень
Запорізька область отримала додаткові 203 млн грн на фортифікації
17:22
На фото: Кіра Найтлі
Кіра Найтлі пояснила, чому не повернеться до зйомок у франшизах після "Піратів Карибського моря"
17:15
Марк Рютте
Державам НАТО потрібно змінити траєкторію війни РФ проти України, - Рютте
17:11
У Києві зносять історичну садибу Зеленських
Знесення садиби Зеленських у Києві: суд визнав руйнування законним
16:53
Федір Веніславський
"Шкодять інтересам нацбезпеки", – Веніславський про заяви щодо необхідності розформувати ТЦК
16:44
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
З початку доби на фронті відбулося 143 боєзіткнення, росіяни найактивніші на Покровському напрямку
16:39
Ізраїль готується підписати угоду про тимчасове припинення вогню з "Хезболлою"
16:34
Ілля Забарний, АПЛ, Борнмут
Футболіст збірної України близький до трансферу в "Манчестер Сіті", - ЗМІ
16:27
Олаф Шольц
Неприємна, але потрібна розмова: Шольц про перший телефонний дзвінок Путіну після дворічної перерви
16:14
Волинські сапери розміновують Донеччину
Уряд спростив сертифікацію операторів із розмінування: тепер заявки можна подавати через Дію
16:10
Благословив "приєднання" Херсона до РФ і втік до Криму: клірика УПЦ МП засудили до 15 років тюрми за держзраду
16:02
на фото перше укриття, на яке збирали через UNITED24
В Україні відкрили перше укриття, облаштоване коштом United24
Більше новин