Скільки та як зберігати фарш у холодильнику або морозилці: поради та рекомендації
Фарш є основою багатьох популярних страв, від котлет до пасти. Проте, важливо знати, як краще зберігати фарш, щоб зберегти його свіжість та уникнути харчових отруєнь
Зберігання фаршу – це питання над яким часто задумуються багато господинь та кулінарів. Від того, як і де ви зберігаєте цей продукт, залежить не лише смак майбутньої страви, а й ваша безпека.
Фарш може дуже швидко зіпсуватися, особливо якщо неправильно його зберігати. У цій статті ви дізнаєтесь про основні правила та терміни зберігання фаршу, як сирого, так і термічно обробленого. А також, як зберегти свіжість продукту та уникнути харчових отруєнь.
Термін зберігання фаршу
У матеріали Поради 24 зазначають, що зазвичай свіжий свинячий, яловичий, індичий або курячий фарш можна зберігати в холодильнику при температурі 0-4°C приблизно 12 годин. Це правило застосовується до тих видів м'яса, які не були попередньо заморожені та зберігались в належних умовах. При кімнатній температурі його можна тримати лише 1-2 години.
Якщо ви хочете зберігати фарш довгостроково, тоді його можна помістити у морозилку. При таких низьких температурах перекручене м'ясо можна тримати до 3 місяців. Це дозволяє зберегти свіжість та поживні властивості продукту, хоча якість може дещо знижуватись після цього терміну.
Якщо фарш був заморожений і потім розморожений, його варто одразу використати. Експерти не рекомендують повторно заморожувати оброблене м'ясо, оскільки це може негативно вплинути на якість та безпеку продукту.
Фото: Freepik
Рибний фарш можна зберігати в холодильнику до 6 годин, а перекладати в морозильну камеру взагалі не варто. Він є більш делікатним продуктом у порівнянні з м'ясним аналогом, тому після розморожування може стати рідким та дещо втратити текстуру.
Скільки зберігається фарш із доданими інгредієнтами та готові продукти?
Фарш із додаванням цибулі або, наприклад, яйця має дещо інші умови зберігання, оскільки ці інгредієнти можуть вплинути на термін придатності.
Фарш із цибулею варто зберігати в холодильнику не довше 6-8 годин при температурі 0-4°C, а в морозилці – до 2 днів. Цибуля виділяє вологу та ферменти, які можуть змінити його смак або, пришвидшити псування фаршу, тому варто бути обережними та використовувати такі продукти якомога швидше.
Фарш із яйцем слід використати ще швидше, його дозволено тримати в холодильнику до 3-4 годин. Сирі яйця можуть бути джерелом бактерій, таких як сальмонела, тому важливо дотримуватися правил зберігання та термінів використання.
Варений фарш варто зберігати в холодильнику 12-15 годин. Після приготування важливо швидко охолодити продукт та помістити його в герметичний контейнер, щоб запобігти забрудненню та зберегти свіжість.
Смажений фарш та вироби, наприклад, котлети, безпечно тримати в холодильнику приблизно 3 дні. Як і у випадку з вареним фаршем, його слід швидко охолодити після приготування та зберігати в герметичній упаковці. Такі продукти експерти не радять перекладати в морозильну камеру, оскільки вони втратять смакові якості.
Як краще зберігати фарш?
Навіть при правильному приготуванні фаршу з м'яса, неналежне зберігання може призвести до його псування. Тому завжди наймайтеся дотримуватися базових принців зберігання:
- Купуйте максимально свіжий фарш, він повинен бути світло-рожевого або яскраво-червоного кольору (залежно від сорту м'яса).
- Фарш слід зберігати в герметичному контейнері або добре запакованим у плівку, щоб уникнути контакту з іншими продуктами та запобігти розповсюдженню бактерій.
- Злегка просушуйте перекручене м'ясо перед тим, як будете його заморожувати.
- Можете зберігати фарш у морозильній камері порційно, наприклад, у спеціальних харчових пакетах або невеликих контейнерах. Це допоможе розморожувати лише необхідну кількість продукту.
Крім того, на упаковку або контейнер із замороженим перекрученим м'ясом можна клеїти стікери із зазначенням виду фаршу та дати, коли ви зробили напівфабрикат. Обов'язково перед використанням перевіряйте запах, колір і текстуру продукту. Якщо фарш здається вам зіпсованим, краще не ризикувати та викинути його.
Фото: thekitchn.com
Ознаки псування фаршу
Дотримання правильних умов та термінів зберігання фаршу допоможуть уникнути харчових отруєнь та забезпечать якість ваших страв. Однак, навіть якщо ви впевнені у тому, що зберігали продукт правильно, важливо розпізнати перші ознаки псування фаршу, що включають:
- неприємний або гнильний запах;
- зміна кольору - фарш стає сірим та має зелений відтінок;
- слизька або липка текстура є ознакою бактеріального розмноження;
Завжди дотримуйтесь правил гігієни при обробці фаршу. Мийте руки та інструменти після контакту з сирим м'ясом та рибою.
Не забувайте, що свіжість продуктів — це ключ до смачного і безпечного харчування.
- Актуальне
- Важливе