Топ продуктів, які небезпечно розігрівати в мікрохвильовці
Мікрохвильовка – це незамінний помічник на кухні. Однак, як і з будь-яким побутовим приладом, необхідно знати деякі важливі правила користування
Мікрохвильову піч використовують на кухні щодня більшість людей, адже цей прилад допомагає за лічені хвилини підігріти їжу та напої. Крім того, у більш сучасних та потужних моделях можна навіть приготувати їжу або зробити випічку.
Всі дорослі розуміють, що неправильне використання мікрохвильовки може призвести до вибуху, пошкодження техніки або навіть пожежі. Однак не всі знають, що ця побутова техніка не підходить для розігрівання деяких продуктів. Одні страви здатні пошкодити сам пристрій, а інші можуть стати непридатними для вживання. Тому ви маєте знати список продуктів, які категорично не варто ставити в мікрохвильовку.
Гострий перець
Розігріваючи їжу з перцем чилі в мікрохвильовці, можна не тільки зіпсувати смак страви, а й спровокувати пожежу. Перець містить у своєму складі капсаїцин, який має вибухонебезпечні властивості та може під дією електромагнітних променів виділяти дим або навіть загорітись.
Ця речовина також викликає сильне подразнення шкіри та слизових оболонок. Коли ви відкриєте дверцята мікрохвильовки після розігріву, небезпека отримання опіків дуже велика. Тому, для приготування страв з гострим перцем краще використовувати плиту чи гриль та бажано це робити у добре провітрюваному приміщенні.
Гострий перець, фото: Freepik
Сире яйце
Розігрівати сирі яйця в шкаралупі у мікрохвильовій печі – це досить небезпечно. Такий простий, на перший погляд, процес може призвести навіть до вибуху. Шматки яйця розлетяться по всіх стінках мікрохвильовки, а сам прилад може навіть отримати серйозні пошкодження.
Крім того, експерти зазначають, що яйце може вибухнути не під час приготування, а вже під час куштування, що ще більш небезпечно. Тому, розігрівати можна лише готові продукти з яйцем, наприклад, фрітату.
Сирі неочищені овочі
Сирі неочищені овочі, зокрема моркву, в жодному разі не можна розігрівати в мікрохвильовці. Залишки ґрунту та піщинки на поверхні овочу або коренеплоду можуть містити мінерали, які під дією мікрохвильового випромінювання спричиняють утворення іскри. Це може пошкодити внутрішнє покриття техніки або навіть спричинити її поломку.
Тому, якщо ви побачили у мікрохвильовій печі іскри, якомога швидше вимкніть прилад.
Овочі, фото: Freepik
Дитяча суміш або грудне молоко
Мікрохвильова піч нагріває продукти нерівномірно, і молоко не є винятком. Навіть якщо вся рідина буде здаватися на дотик теплою, існує висока вірогідність, що є місця, де молоко буде занадто гарячим. Давати такі продукти дитині дуже небезпечно, адже це створює ризик опіків.
Щоб уникнути неприємних ситуацій, краще підігрівати молоко, зануривши пляшку в гарячу воду з-під крана на декілька хвилин. Цей спосіб забезпечує більш рівномірний нагрів.
Оброблені м'ясні продукти та сире м'ясо
Оброблене м'ясо може утворювати продукти окислення холестерину (COP) під час приготування, включно з нагріванням у мікрохвильовій печі. Ці сполуки пов’язують з підвищеним ризиком розвитку атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань.
Якщо ж говорити про сире м'ясо, тут просто важливо пам'ятати про більш загальні речі. При приготуванні сирого м’яса в мікрохвильовій печі, обов’язково використовуйте харчовий термометр, щоб перевіряти температуру в кількох місцях. Це важливо, оскільки мікрохвильова піч нагріває продукти нерівномірно та окремі ділянки м’яса можуть залишатися сирими. Для безпеки споживання переконайтеся, що м’ясо досягло рекомендованої внутрішньої температури відповідно до виду.
Соуси
Чимало соусів містять у своєму складі гострі інгредієнти, або мають досить густу консистенцію, тому під час нагрівання продукт може утворювати бульбашки та розбризкуватись, забруднюючи внутрішню поверхню мікрохвильовки.
Щоб зберегти чистоту приладу та якість страви, краще використовувати плиту, нагріваючи соус на невеликому вогні й регулярно помішуючи.
Очищення мікрохвильової печі, фото: Freepik
Крім того, експерти не радять розігрівати у мікрохвильовій печі виноград, воду та алкогольні напої. Пам'ятайте також, що у прилад не можна ставити металевий, пластиковий (без спеціальних позначок) та з пінопластовою ізоляцією посуд, одноразові контейнери, алюмінієву фольгу, паперові вироби, поліетилен.
Джерела: Eating Well, META
- Актуальне
- Важливе