Як та чим можна відбілити тюль: народні способи та поради
Відбілити тюль у домашніх умовах достатньо просто, навіть якщо використовувати народні засоби. Головне — врахувати особливості тканини та ретельно дотримуватись рекомендацій
Із часом всі тканини зношуються, особливо помітні зміни на елементах білого кольору, адже вони жовтіють або сіріють. Білосніжний тюль – це справжня окраса вікон, але з часом навіть найкраща тканина може втратити свою яскравість через вплив навколишнього середовища. Тютюновий дим, пил, сонячне світло та навіть природне старіння волокон – усе це може спричинити потемніння та пожовтіння тюлю. Якщо ви не знаєте, чим відбілити тюль в домашніх умовах, Еспресо допоможе впоратись із цим завданням.
Загальні правила прання фіранок
Спочатку важливо підготувати належним чином фіранки. Насамперед позбудьтеся пилу, що накопичився на поверхні тканини. Навіть ідеально доглянутий тюль притягує дрібні часточки пилу й ворсинки через електростатичний ефект. Для цього краще витрусити його на відкритому повітрі, наприклад, на балконі, щоб усунути основний шар забруднень.
Також обов’язково зніміть усі декоративні й функціональні елементи, такі як кільця, затискачі чи інші кріплення. Металеві чи пластикові деталі можуть пошкодити тканину, залишити зачіпки, а іноді й іржаві сліди через контакт із водою. Крім того, вони можуть зіпсувати барабан пральної машини або стати причиною травм людини під час підготовки до прання.
Якщо штори дуже запилені, спочатку замочіть їх у теплій воді, щоб видалити основні забруднення. Тонкі волокна тюлю добре очищаються, але для складних плям, таких як сліди від кави, чаю, чорнила чи соку, потрібна попередня обробка. Видаліть їх заздалегідь, і це значно полегшить основний процес прання.
Яка оптимальна температура прання фіранок?
Під час прання тюлю температура води має бути ретельно підібрана, щоб уникнути пошкодження тканини. Якщо на виробі немає ярлику з рекомендаціями, краще використовувати теплу воду температурою близько 30°C, але не більше 40°C.
Гаряча вода може негативно вплинути на ніжний матеріал: тканина може втратити форму, зблякнути або навіть деформуватися. Особливо це стосується органзи чи вуалі, які потребують дбайливого догляду. Правильно обрана температура не лише захистить тюль, але й забезпечить тривале збереження його естетичного вигляду.
Фіранки, Фото: Freepik
Як відбілити тюль в домашніх умовах?
Щоб повернути тюлю первісну білизну, зовсім необов’язково купувати дорогі засоби. Експерти та досвідчені господині знають, як відбілити тюль у домашніх умовах швидко, просто та без шкоди для тканини.
Як відбілити тюль содою з аспірином?
Це спосіб перевірений роками, адже ним користуватись ще тоді, коли не було спеціальних засобів для відбілювання. Дві таблетки аспірину у поєднанні з содою можуть допомогти очистити тюль від плям жиру та ефективні проти тьмяніння.
Сода – натуральний відбілювач, який не пошкоджує тканину, аспірин також допоможе відбілити виріб. Покладіть таблетки звичайного аспірину разом із тюлем у барабан машинки. Потім додайте 2 столові ложки соди до прального порошку та виперіть тюль у пральній машині у делікатному режимі.
Якщо у вас немає аспірину, тоді спробуйте замочити тюль у розчині соди (2 столові ложки на 5 літрів води) з порошком протягом 20-30 хвилин, а потім періть у машинці.
Як відбілити тюль сіллю: дешево та просто
Цей метод підходить для відбілювання делікатних тканин та є одним із найпопулярніших, оскільки він доступний та дешевий. Завдяки солі ви зможете зробити тюль білосніжним, адже ця речовина добре впорається із брудом та потемнінням тканин.
Як скористатися методом:
- Розчиніть 4-5 столових ложок кухонної солі у 5 літрах теплої води.
- До розчину додайте ще пральний порошок (2 ст. л.) та ретельно перемішайте.
- Замочіть тюль у розчині на 4-5 годин (або залиште на ніч).
- Перекладіть тюль у пральну машинку та виперіть звичайним способом у делікатному режимі.
Сіль, Фото: Freepik
Як відбілити тюль перекисом водню та нашатирним спиртом?
Цей спосіб ідеально підходить для відбілювання кухонного тюлю. Перекис водню в поєднанні з нашатирним спиртом ефективно видаляє навіть застарілі плями жиру й бруду. Для приготування розчину змішайте перекис водню з нашатирним спиртом (3 ст. л. та 2 ст. л. відповідно). Додайте цю суміш до 10 літрів теплої води та замочіть тюль на одну годину.
Після цього тканину слід ретельно прополоскати, трохи відтиснути й акуратно висушити. Зверніть увагу, що цей метод підходить тільки для виробів із натуральної бавовни або органзи - для інших матеріалів використання такого способу небажане, адже може зіпсувати їх.
Як відбілити тюль лимонною кислотою?
Для швидкого та безпечного видалення плям і повернення тюлю білосніжного вигляду чудово підійде метод відбілювання за допомогою лимонної кислоти. Щоб скористатися цим способом, виконайте просту послідовність:
- Розчиніть два пакетики лимонної кислоти у великій кількості теплої води.
- Залиште тюль у цьому розчині протягом двох годин.
- Потім виперіть тканину так, як ви це робите зазвичай.
Після такого замочування та прання, ваші фіранки стануть чистими, свіжими та сяятимуть білизною.
Лимонна кислота, Фото: З відкритих джерел
Як відбілити тюль від жовтизни борною кислотою?
Для відбілювання пожовклого тюлю за допомогою борної кислоти вам знадобиться виконати всього декілька кроків. Спочатку розчиніть 60 міліграмів борної кислоти в 10 літрах теплої води. Потім опустіть тюль у підготовлений розчин та залиште на дві години. Після замочування ретельно прополощіть тюль у чистій воді й висушіть.
Зверніть увагу, що додаткове прання не потрібно – тканина вже стане помітно чистішою та білою завдяки замочуванню.
- Актуальне
- Важливе