Як зберегти свою пральну машину та одяг: речі, які не варто прати в машинці
Пральна машина — справжній порятунок для багатьох людей. Однак, незважаючи на зручність цього пристрою, не все можна довіряти автоматичному пранню
Деякі речі можуть пошкодити саму машину, інші — втратити свою якість або зовнішній вигляд. Щоб уникнути неприємних ситуацій та зберегти речі в хорошому стані, важливо знати, що категорично не можна прати в машинці.
По-перше, завжди переглядайте етикетки на одязі, перш ніж почати прання. Це може здатись дуже очевидним, однак попередження про ручне прання або про чищення в хімчистці на етикетках одягу з'являються не просто так — їх варто дотримуватись, щоб річ залишалась у гарному стані на довгі роки. Однак, багато людей зрізають етикетки, тому є загальний список речей та тканин, які не варто класти до пральної машинки, адже вони потребують спеціального догляду.
Делікатні тканини
Шовк, кашемір, атлас, мереживо та інші делікатні матеріали не призначені для інтенсивного прання. Вони можуть зазнати пошкоджень, втратити форму або структуру під впливом води та обертання барабана. Навіть спеціальні програми для делікатного догляду можуть зіпсувати річ, оскільки тканина схильна до усадки та утворення "зачіпок".
Здебільшого для таких речей кращий варіант – це ручне прання.
Вовняні та кашемірові светри
Більшість светрів можна спокійно прати у машинці, однак є деякі винятки. Вовна та кашемір мають властивість стискатися під впливом води та високих температур. Випрати вовняний светр у машинці — це прямий шлях до того, щоб він став на кілька розмірів меншим.
Крім того, постійне тертя матеріалів під час прання може призвести до утворення ковтунців та зіпсувати зовнішній вигляд виробу.
Фото: Freepik
Речі з бісером, вишивкою та масивними металевими деталями
Якщо на вашому одязі є великі елементи вишивки, бісер або інші декоративні прикраси, краще утриматися від їх прання в машинці. Прикраси можуть відпасти, заплутатись у барабані або пошкодити інші речі.
Будь-який одяг або аксесуари, що мають металеві декоративні елементи, наприклад, пряжки, гачки або кнопки, є справжнім викликом для пральної машини. Під час прання ці деталі чіпляються за інші речі або можуть навіть призвести до поломки механізмів. Краще прати їх вручну або в спеціальних захисних чохлах.
Шкіряні та замшеві вироби
Шкіра та замша – це дуже зносостійкі, але вибагливі у догляді матеріали, особливо, коли йдеться про воду. Вони делікатні та можуть серйозно пошкодитися або повністю зіпсуватись під час машинного прання.
Вода, миючі засоби та механічне тертя здатні деформувати шкіру або замшу, зробити її жорсткою чи навіть повністю зруйнувати текстуру. Найімовірніше, після прання таких виробів в машинці, їх доведеться викинути. Щоб видалити невеликі забруднення, краще використати спеціальні засоби або звернутися до послуг хімчистки.
Взуття
Хоча деякі кросівки та босоніжки можна піддавати автоматичному пранню, зокрема, вироби з бавовни, нейлону чи поліестеру, однак значна частина взуття все ж потрібно очищати вручну.
Особливо це стосується моделей з дуже твердою підошвою або тих, що виготовлені зі шкіри або замші. Вони не лише можуть пошкодитися в процесі, а також спричинити додатковий шум та вібрацію, що негативно вплине на працездатність машинки.
Фото: nike.com
Одяг із деякими видами забруднень
Не лише матеріал одягу має значення, коли ви роздумуєте над тим, чи варто класти річ у пральну машинку. Ще одним важливим фактором є тип або походження забруднення.
Так, наприклад, речі з шерстю домашніх тварин можуть забити фільтри пральної машини, що призведе до поломки. Крім того, можливостей машинки недостатньо для того, щоб очистити одяг від шерсті, тому він залишиться брудним. Перш ніж класти такі речі до прання, їх спочатку необхідно очистити липким валиком від ворсу.
Ще одну небезпеку становить одяг із плямами від бензину, фарби або інших легкозаймистих речовин. Навіть незначні залишки цих речовин під час прання можуть спровокувати пожежу або пошкодження машини. Такі речі краще чистити окремо або звернутися до професійної хімчистки.
Габаритний або дрібний одяг та речі
Дуже дрібні предмети одягу, такі як дитячі шкарпетки, хустинки чи нижня білизна, можуть застрягти у внутрішніх частинах пральної машини, викликати поломку або просто закупорити шланг. Для таких речей не забувайте використовувати спеціальні мішечки для прання.
Щодо дуже великих предметів, як-от ковдри чи великі подушки, вони можуть перевантажити машину або заблокувати правильний оберт барабана, що також може призвести до поломки або неефективного прання.
Правильний догляд за одягом та іншими речами — запорука їх довговічності. Пральна машина — незамінний помічник у побуті, але не варто довіряти їй усе. Дотримуйтесь інструкцій з догляду за одягом, звертайте увагу на етикетки та довіряйте здоровому глузду. Це допоможе зберегти ваші речі і пральну машину в хорошому стані надовго.
- Актуальне
- Важливе