Як знизити витрати на електроенергію: ефективні поради від фахівців

5 грудня, 2024 четвер
20:20

Як заощадити електроенергію, а разом з тим гроші – це актуальне питання, яке в умовах сьогодення стає ще гостріше, через обстріли з боку РФ інфраструктури та зростання цін на світло

Зміст

Зростання тарифів на електроенергію змушує багатьох замислитися над тим, як оптимізувати споживання енергії вдома. Це не лише фінансова вигода для користувачів і зменшення перевантаження енергосистеми, але й важливий внесок у збереження природи для майбутніх поколінь. Крім того, нині Україна перебуває в складній ситуації нестачі електроенергії через постійні обстріли РФ та руйнування інфраструктурних об'єктів. 

"За умов економії можна скоротити споживання кожного домогосподарства до 30%. Це – суттєве зниження щомісячних витрат на світло. А також – свідома допомога енергосистемі України", - зазначають на офіційній сторінці Міністерства енергетики України в Telegram

У цьому матеріалі Еспресо зібрало найефективніші поради для тих, хто хоче знизити витрати на світло та оптимізувати споживання електроенергії за допомогою простих порад.

Економія електроенергії: топ порад

У Державній інспекції енергетичного нагляду України розповідають про кілька нескладних рекомендацій, які допоможуть раціонально витрачати електроенергію і скоротити витрати. Важливо впроваджувати ці прості правила у повсякденне життя для досягнення максимальної ефективності. 

Енергозберігаючі прилади та режим очікування

Побутова техніка має спеціальні позначення енергоефективності, які варіюються від A до G. Якщо обирати пристрої з маркуванням "А" або "А+", можна зменшити споживання електроенергії на 30-50% у порівнянні з менш ефективними моделями, такими як клас "В". 

Крім того, обов'язкового вимикайте із розеток пристрої, якими ви не користуєтесь. Навіть у режимі очікування техніка споживає енергію. Це також стосується приладів, які переходить в "режим сну". 

Пристрої у режимі очікування споживають більше, ніж ви можете собі уявити. Телевізори використовують близько 1 кВт-год на місяць, музичні центри – приблизно стільки ж, а комп’ютери навіть більше – до 3,6 кВт-год. Загалом побутова техніка в "в режимі сну" може витрачати 350-400 кВт-год на рік, що суттєво впливає на рахунки за електроенергію.

Класи енергоефективності, Фото: 5watt.ua

Правильне освітлення

По-перше, замініть лампи на енергоощадні і ви одразу побачите різницю в платіжках. Світлодіодні лампи споживають набагато менше електроенергії, ніж традиційні лампи розжарювання, а служать у кілька разів довше та дають якісніше освітлення.

"Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше", - пояснюють у відомстві. 

Максимально використовуйте денне світло, відкриваючи штори та жалюзі. Для робочих зон вдома можна встановити меблі ближче до вікон. Це зменшить потребу в додатковому освітленні.

Звичка залишати світло в порожніх кімнатах — поширена проблема. Встановлення датчиків руху в коридорах чи на сходах допоможе автоматизувати цей процес. Крім того, використовуйте для загального освітлення лампи нейтрально-білого світла з колірною температурою 3000–4000К, які забезпечують комфортне світіння для виконання щоденних справ. Якщо потрібне точкове освітлення, варто враховувати його призначення: для створення затишку чудово підійдуть лампи більш теплого світіння з температурою 2500–3000К.

Колірна температура ламп (в Кельвінах)

Ще одне цікаве доповнення – зональне освітлення, саме воно може стати ключем до економії. Замініть центральні люстри на локальне освітлення у вигляді ламп для читання чи настільних світильників. Це дозволить уникнути надмірностей та освітити саме необхідні робочі зони. Так вам не доведеться збільшувати яскравість центрального світильника, щоб охопити світлом кожен куточок кімнати. Таке точкове освітлення є більш економним. 

Оптимізуйте використання пральної машини та посудомийки

Завантажуйте техніку повністю та використовуйте економні режими. Пральну машину можна запускати на низьких температурах або в режимі швидкого прання, якщо речі не сильно забруднені.

Якщо пральна або посудомийна машина працює при неповному завантаженні, це призводить до перевитрат електрики в середньому на 10–15%.

Оптимізуйте роботу холодильника

Для ефективної роботи холодильника дотримуйтесь кількох простих правил, зокрема, не ставте його поруч із газовою плитою або обігрівачами, оскільки це збільшує навантаження на техніку. Також варто уникати розміщення холодильника в місцях, де на нього потрапляє пряме сонячне світло. 

Пам'ятайте, що ставити гарячу їжу прямо в холодильник не варто, адже це може зіпсувати техніку. Крім того, підтримуйте оптимальну температуру в приміщенні – 18-20°C, оскільки в кімнаті з температурою 30°C цей вид побутової техніки може споживати вдвічі більше електрики.

"Бажано, що б температура в приміщенні, де стоїть холодильник, температура була 18-20 градусів тепла, адже чим вища буде температура в приміщенні, тим більше холодильник витрачати електрики на підтримання холоду. З цієї точки зору виграшним є, доволі популярне у нас, особливо у "хрущовках" встановлення холодильника у коридорі. Хоча це і не дуже зручно з огляду на ергономіку", - розповідають в матеріалі громадської організації Екоклуб

Правильно користуйтесь електрочайником та бойлером

Правильна експлуатація електричного чайника допоможе зекономити: кип’ятіть лише ту кількість води, яка вам потрібна на цей момент, і регулярно видаляйте накип. Чайник з білими-жовтими нашаруваннями солей погіршує теплопередачу, що робить його менш ефективним і збільшує споживання енергії.

Щодо електричного бойлера, не забувайте вимикати його, якщо ви ним не користуєтесь досить довго. У режимі очікування, як й інші прилади, він все одно споживає електроенергію, оскільки весь час автоматично підігріває воду до заданої температури. Щоб оптимізувати споживання енергії, обирайте бойлер, враховуючи ваші реальні потреби в гарячій воді, і правильно розраховуйте його об'єм та потужність.

Бойлер, Фото: heatadviser.co.uk

Економія електроенергії: додаткові поради

Дізнайтеся більше та встановіть програмований терморегулятор або "розумні" розетки. Такі пристрої дозволяють налаштовувати графік роботи техніки, що допоможе уникнути надмірного споживання енергії в години, коли вас немає вдома.

Не забувайте також про двозонні лічильники (лічильники "День/Ніч"). Вони дозволяють значно економити, за рахунок використання енергії в періоди нижчої вартості, тобто вночі. Наприклад, прати чи заряджати пристрої можна після 23:00.

Регулярно перевіряйте стан електромережі, адже старі проводи чи несправні розетки можуть збільшувати споживання енергії. Крім того, ще є час перевірити утеплення житла та усунути "недоліки". Погана ізоляція приміщення збільшує витрати на обігрів. Інвестуйте у теплоізоляцію вікон, дверей та стін. Нині є багато порад, що допоможуть вам самостійно це зробити та знизити потребу в роботі електричних обігрівачів, а отже, і зменшити ваші платіжки. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.69
    Купівля 41.69
    Продаж 42.2
  • EUR
    Купівля 43.4
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
21 грудня
18:56
Ексклюзив
Володимир Путін
"Не дозволить Путіну почати війну знову": політик Фейгін про розміщення військ країн НАТО в Україні
18:55
Володимир Зеленський і Білл Бернс
Директор ЦРУ Білл Бернс відвідав Україну з останнім візитом на посаді
18:50
Ісландія
В Ісландії затвердили новий уряд на чолі з лідеркою соціал-демократів Фростадоттір
18:44
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Путінська армія буде намагатися в будь-який спосіб форсувати Дніпро: полковник ЗСУ Селезньов про Херсонщину
18:42
Росіяни близько 15 разів атакували Нікопольщину: двоє людей поранені
18:26
У Південній Кореї одночасно пройшли мітинги прихильників і противників імпічменту президента Юн Сок Йоля
18:21
Оновлено
обстріл, ППО
Росіяни атакують Україну "шахедами" й ракетами: на Київщині та Дніпропетровщині спрацювала ППО
18:07
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (праворуч)
Реванш Усик - Ф'юрі: онлайн-трансляція супербою між українцем та британцем
18:05
морські піхотинці РФ
Окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні, – Сили оборони
18:01
OPINION
Українці давно не вірять своїм політикам
17:16
ГУР
"Ми дихаємо в спину РФ скрізь": командир спецпідрозділу ГУР Лютий розповів про полювання за кордоном на російських воєнних злочинців
17:09
Польща передала Україні три гелікоптери Мі-8 і Bell 412-HP
16:54
Ексклюзив
Facebook PeабіЦентр
"РеабіЦентр" надає безкоштовні послуги з реабілітації військовим та консультації для лікарів
16:50
Юлія Гнатюк
Кабмін призначив Юлію Гнатюк т.в.о. голови Українського інституту національної пам’яті
16:26
SpaceX Falcon 9
Ракета Falcon 9 SpaceX вивела на орбіту військовий розвідувальний супутник Південної Кореї
16:23
ГУР та МЗС евакуювали 34 людини з Сирії, серед них – 15 дітей
16:19
ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 110 бойових зіткнень: найбільше боїв на Курському напрямку
16:00
OPINION
Завершення війни: сценаріїв меншає
15:56
ппо
Джерела The Guardian заявляли, що Генштаб наказав перевести більше військових з ППО в піхоту. У ЗСУ прокоментували
15:54
Володимир Зеленський
Понад 550 КАБів, майже 550 БПЛА та понад 20 ракет: Зеленський розповів скільки авіаударів завдала Росія по Україні за тиждень
15:47
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
За ніч щонайменше 5 російських "шахедів" залетіли до Білорусі, - Гаюн
15:43
Ексклюзив
путін
Очевидно, що в Росії планують переговори без припинення вогню, - Фейгін
15:19
Огляд
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (праворуч)
Реванш Усик - Ф'юрі. Хто фаворит, гонорари, трансляція та все найважливіше про бій
15:11
Віктор Орбан
Орбан заявив, що Угорщина шукає шляхи збереження транзиту газу через Україну
15:08
Оновлено
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп на Різдвяному ярмарку: є загиблі та поранені
14:54
Міністр оборони Польщі Косіняк-Камиш назвав "провокацією" прапори УПА на техніці, яку передали Україні
14:49
Оновлено
У російській Казані дрони атакували елітні багатоповерхівки: на пороховому заводі лунають вибухи
14:38
Грузія, біля будівлі парламенту
У Тбілісі відбудеться понад 20 акцій протесту протягом дня
14:25
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини
14:14
Дистанційно керований бойовий модуль Wolly
До використання в ЗСУ допустили дистанційно керований бойовий модуль Wolly
14:07
Ексклюзив
Карта бойових дій за 11-18 грудня
Дивне нерозуміння процесів: від середини 2022 року щоразу українські сили потрапляють в одну й ту ж саму халепу, - полковник ЗСУ Селезньов
14:01
OPINION
блог Олександр Красовицький
Крим: найкраща переговорна позиція — це паніка тих, хто "понаїхали"
13:49
Естонія та Латвія застерегли своїх громадян від поїздок до РФ та Білорусі напередодні Різдва
13:32
Фінляндія, кордон
Фінляндія залишила закритим кордон із Росією на невизначений термін
13:30
окупанти в Криму
У підрозділах росіян на Херсонщині фіксують випадки диверсій та самогубств: міноборони РФ відправило комісію для перевірки
13:24
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Окупанти на Луганщині штрафують мешканців за "пропаганду абортів", - ОВА
13:12
ізраїль обстріл
Єменські хусити вдарили по Ізраїлю гіперзвуковою балістичною ракетою: щонайменше 16 людей поранено
13:04
Оновлено
Вибух
Окупанти обстріляли три села на Херсонщині: загинув цивільний, ще троє поранені
13:01
Оновлено
обстріл, вибух, війна
Армія РФ вдарила по Херсону: постраждали двоє людей, серед них - дитина
12:54
В Одесі леопард напав на співробітника зоопарку: тварину знешкодили
Більше новин