Країни G7 домовилися про запровадження глобального податку для великих корпорацій
Міністри фінансів країн "Великої сімки" домовилися про запровадження мінімального податку для великих корпорацій на рівні 15%
Про це повідомляє BBC.
Відповідної домовленості було досягнуто 5 червня на зустрічі міністрів фінансів країн G7 у Лондоні (Велика Британія).
За словами глави Мінфіну Великої Британії Ріші Сунака, угода відкриє шлях до нових принципів оподаткування найбільших світових корпорацій та дозволить урядам отримати мільярди доларів, які підуть на виплату боргів, що виникли під час пандемії.
"Після довгих років обговорень міністри фінансів G7 досягли історичної угоди з реформування глобальної податкової системи, яка б відповідала викликам цифрового століття", - сказав Сунак.
Домовленість найбільше позначиться на таких технологічних гігантах, як Amazon і Google. Очікується, що угода G7, змусить інші країни наслідувати їхній приклад, зокрема на зустрічі G20 наступного місяця.
Уряди давно намагалися вирішити проблему оподаткування глобальних компаній, що працюють в багатьох країнах світу. Зараз компанії можуть відкривати представництва в країнах із відносно низькими ставками корпоративного податку і декларувати там прибуток. Таким чином, вони сплачують тільки місцевий податок, навіть якщо він переважно надходить від продажів, зроблених за межами країни.
Нова угода дозволить встановити мінімальний корпоративний податок на глобальному рівні. Нові правила змусять компанії сплачували податки в країнах, де вони продають свої продукти або послуги, а не там, де вони декларують свій прибуток.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе