Лавров на Радбезі ООН згадав про територіальні претензії до Франції та Великої Британії
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив Францію та Велику Британію у нібито невиконанні рішень ООН
Про це повідомляє російська пропагандистська агенція РИА Новости.
За словами Лаврова, "західні представники бояться професійних дискусій, які викривають їхню демагогію".
"Говорячи про територіальну цілісність України, забувають про рішення ООН щодо необхідності для Парижа повернути французьку Майотту до складу Союзу Коморських островів, а для Лондона – піти з архіпелагу Чагос і розпочати переговори з Буенос-Айресом щодо Мальвінських островів", - сказав голова МЗС Росії, демонстративно назвавши Фолклендські острови, які перебувають під юрисдикцією Великої Британії, на іспаномовний манер.
Президент України Володимир Зеленський виступав на Радбезі ООН перед Сергієм Лавровим та перед промовою російського міністра залишив зал.
Що відомо про заморські території Франції та Великої Британії
Після здобуття незалежності Коморськими островами у 1966 році, Франція всупереч резолюції ООН відмовилася передати острів Майотта, на якому було розташовано військово-морську базу. В 1974 році на референдумі 60% респондентів висловилися проти незалежності від Франції. У 2009 році референдум підтвердив бажання жителів острова здобути статус заморського департаменту Франції. "За" висловилися 95,2% виборців, які взяли участь у голосуванні.
У 1982 році навколо Фолклендських островів спалахнув військовий конфлікт між Аргентиною та Великою Британією. Аргентина тимчасово встановила контроль над островами, які перебували під британською юрисдикцією, проте Лондон після півторамісячного збройного конфлікту повернув Фолкленди силою. Статус заморської території Великої Британії було підтверджено за підсумками референдуму 2013 року, на якому за це висловилося 99,3% тих, хто голосував,
Архіпелаг Чагос — частина Британської території в Індійському океані, приналежність якого Лондону заперечується Маврикієм.
- 20 вересня Володимир Зеленський виступив на Радбезі ООН та підкреслив необхідність реформувати організацію, створити механізм подолання вето та дати можливість усім націям бути представленими.
- Актуальне
- Важливе