Масштабний збій Starlink під час атаки по Севастополю та ситуація на фронті. Колонка Сергія Згурця
Під час атаки по російських кораблях в Севастополі у роботі Starlink відбулись масштабні збої, зокрема, в період з 02:30 цієї ночі. Ситуацію зі збоями Starlink компанія визнала
Starlink визнала збої в роботі
Сьогодні, 13 вересня, близько третьої години ночі було завдано удару по кораблям Чорноморського флоту Росії у тимчасово окупованому Севастополі. Під час атаки стався збій у роботі Starlink. В будь-якому разі ситуацію зі збоями Starlink компанія визнала. Думаю, що це все таки не пов'язано з підготовкою до тієї операції, яку проводили ЗСУ. Хоча розуміємо, що зараз ми отримали від Пентагону 500 терміналів, які не залежать від будь яких вподобань Ілона Маска, і які будуть виконувати завдання на лінії фронту, в тому числі, можливо і під час спеціальних операцій з морськими дронами.
Атака була комплексною. Ракетний удар був скерований на цілі, які знаходились у сухому доці судноремонтного заводу у бухті Севастополя. Результат без перебільшення має і історичне, і стратегічне значення, бо мова йде про виведення з ладу, а скоріше про знищення одразу 2 кораблів: підводного човна "Ростов-на-Дону" і великого десантного корабля "Мінськ".
Україна знищує вже 3-й великий десантний корабель. Перед тим, на початку війни було знищено один БДК у Бердянську ракетою "Точка". А от БДК "Оленегорский горняк" місяць тому було атаковано морськими дронами. Зараз він перебуває на ремонті у Новоросійську. Ці БДК ворог використовує для перекидання сил з Криму до узбережжя Азовського моря. Таким чином, у строю у Чорному морі у РФ близько 8 БДК, які залишилися.
Ураження саме підводного човна є унікальною історією, бо не було ще жодного випадку в історії, коли за допомогою ракети знищується підводний човен, який перебував на ремонті. До речі, це один з шести кораблів класу "Кіло", який є носієм крилатих ракет "Калібр", що використовуються для ударів по Україні та можуть нести ядерні бойові частини для ударів по країнах НАТО. Ці ракети можуть запускатися з підводного положення.
Україна не має таких штатних можливостей для боротьби з підводними човнами Росії у морі, але знайшла можливість знищити цей підводний човен саме під час ремонту.
Чим було завдано удар
Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Оліщук повідомив, що за це треба подякувати українським пілотам. Він написав, що окупантів "штормить". Тобто, висока ймовірність, що для ударів по Севастополю були використані ракети Storm Shadow. Ворог декларував, що ніби то збили 7 з 10 крилатих ракет. Але це просто пояснити, бо насправді пуски Storm Shadow здійснюються разом з хибними цілями типу ADM-160. Це власне, "ракети приманки", які ми отримали від американців, які використовуються в парі з крилатими ракетами Storm Shadow. В будь якому разі, ми маємо унікальний приклад, за рахунок взаємодії Повітряних сил, Військово-морських сил та розвідки.
Ситуація на фронті
За словами спецпризначенця, офіцера ЗСУ, народного депутата VIII скликання Ігора Лапіна, маючи певні успіхи на Південному фронті, внаслідок нашої контрнаступальної операції, ми маємо оцінювати ризики флангових ударів з боку російських військ, які будуть намагатися відсікти наші наступаючі частини. Флангові удари ми стримуємо, а отже наступати на півдні маємо можливість, будучи прикритими від ймовірного оточення РФ.
Ми бачимо, що сьогодні зусилля в напрямку Куп'янська росіянам певних успіхів не дали, тому що ми вдало перемелюємо їхні наступаючі сили. Тим не менш, Бахмут показує те, що працюючи по висотах, ми можемо просуватися вперед, віджимаючи набагато більші території, ніж просто окоп. Бо хто контролює висоту, той контролює територію. І для нашої артилерії це також має досить велике значення. Успіхи ЗСУ поблизу Опитного також є знаковими. Ми змусили все ж таки росіян в певній мірі частини з Донецького фронту перекидати на південь. Росіяни задіюють вже свої резерви, а головні резерви України навіть під час контрнаступальної операції навіть ще не задіювались.
Ситуація з оборонними підприємствами
Федерація роботодавців України звернулася з листом до прем'єр міністра України Дениса Шмигаля втрутитись у ситуацію, яка виникла на тлі рішень державної аудиторської служби України.
Як розповідає Голова всеукраїнського об'єднання роботодавців машинобудівників України Віталій Немілостівий, державні службовці аудиторської служби вважають, що підприємства повинні працювати без прибутку, посилаючись на одну з постанов уряду, яка була прийнята в березні 2022 року.
Аудиторська служба хоче карні справи порушити проти державних службовців в Міністерстві оборони і на керівників підприємств. Абсурд в тому, що Міністерство оборони подало до суду, тобто одне міністерство судиться з іншим державним органом. Прем'єр Міністр повинен зібрати людей і відреагувати. Більше того, президент дав таке доручення. Це питання федерація вперше підняла на особистій зустрічі з президентом. Останній дав завдання прем'єр-міністру і першому віце-прем'єр-міністру владнати це питання. На засіданні уряду винесли зовсім інший проект постанови. Тому треба, щоб прем'єр міністр вирішив це питання.
- Актуальне
- Важливе