Ми здатні створювати українські "Іскандери". Необхідне є, потрібно лиш підтримати й дофінансувати,- ексголова спецслужб Віктор Гвоздь
Протистояти ядерній державі можна лише високоточною потужною зброєю
Про це керівник Головного управління розвідки Міноборони України (2008-2010), голова Служби зовнішньої розвідки України (2014-2015), президент центру "Борисфен Інтел" генерал-лейтенант Віктор Гвоздь розповів в програмі "Студія Захід" з Антоном Борковським на Еспресо.TV.
"Ми повинні вдаватися до асиметричних дій. А що таке асиметричні дії? Це високоточна зброя. Я бачу на сьогоднішній день, що у нас тут теж є серйозні зрушення. Надходить нова техніка, йдуть нові розробки. Той же "Грім-2", або його ще "Сапсан" називають. Дуже шкода, що ще з 2009-2010 року ми починали працювати над тим "Сапсаном", ще коли я працював разом з Валерієм Іващенком, який сьогодні є заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості, й рух починався дуже успішно, але за Януковича і за деяких командувачів - не буду я називати їхні прізвища, тому що вони кажуть, що вони дуже багато зробили в той час - фактично цей проєкт був згорнутий. Сказали, що він нам не потрібен", - сказав генерал-лейтенант.
Але дане рішення було стратегічно невірним і помилковим, продовжив він.
"Що таке "Сапсан"? Це той самий (російський - ред.) комплекс "Іскандер". На сьогоднішній день, я повинен сказати, це надзвичайно важливо. Важливо приділяти увагу саме оборонно-промисловому комплексу", - пояснив Гвоздь.
При цьому він наголосив на певних нюансах.
"І я би навіть хотів щоби почули ті, кому треба почути", - заявив Віктор Гвоздь.
Насамперед йдеться про "неповне фінасування цих програм з боку Міністерства оборони".
"Хоча Андрій Таран, міністр оборони, сказав, що на 80% цей комплекс "Сапсан" вже готовий, й що вони готові його дофінансувати", - додав генерал-лейтенант Гвоздь.
Також є проблема з матеріально-технічним та кадровим забезпеченням виконання даного ракетного проєкту.
"У нас дуже багато світлих голів, які розробляють цю техніку. Тобто, вони готові. Але сама виробнича база, вона застаріла. Не вистачає сучасного обладнання. І проблема в тому, що конструкторам під 70 і за 70, а працівникам - під 50 років. Тут потрібно державі досить серйозно повернутися обличчям до цього", - підсумував Віктор Гвоздь.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе