НБУ зобов'язав небанківські фінустанови розкривати структуру власності
Національний банк України (НБУ) затвердив вимоги до структур власності небанківських фінансових установ та передбачив чіткі критерії їхньої прозорості
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Згідно з повідомленням, усі небанківські фінансові установи окрім кредитних спілок, а також лізингодавці, оператори поштового зв'язку, які мають право надавати окремі фінансові послуги, повинні будуть подати до регулятора інформацію про свою структуру власності. Вони також мають опублікувати її на власних сайтах. Крім того, усі компанії, які звертатимуться до Національного банку для отримання ліцензії, також повинні розкривати своїх власників та зв'язки між ними.
Зазначається, що нові вимоги запрацюють з 17 квітня 2021 року. До 17 червня небанківські установи повинні будуть розкрити свої структури власності. Упродовж шести місяців з дня набрання чинності новими правилами, до 17 жовтня 2021 року, компанії, які не мають прозорих структур власності, матимуть змогу виправити цю ситуацію та привести їх у відповідність до нових вимог.
За словами директора департаменту ліцензування Олександра Бевза, прозора структура власності є однією з ключових ліцензійних вимог.
"Розуміючи важливість та комплексність завдання, ми передбачили більш ніж достатній термін для розкриття власників. Маємо сподівання, що запровадження цих змін буде здійснено в строк. Ще до отримання відомостей від компаній, ми проаналізуємо всю інформацію про власників з відкритих джерел. Водночас самі фінустанови повинні самостійно контролювати відповідність своїх структур власності та повідомляти регулятора у разі їх змін", - цитує пресслужба слова Бевза.
Відтак, небанківські фінустанови будуть зобов'язані відображати інформацію про всіх власників істотної участі та ключових учасників. Також вони повинні розкривати характер взаємозв'язків між ними. Документи про структуру власності мають містити повну та достовірну інформацію на дату подання. Всі власники істотної участі мають погодити таке володіння з регулятором. Йдеться як про набуття істотної участі, так і її збільшення. Крім того, у структурі власності не має бути осіб, яким заборонено володіти корпоративними правами чи здійснювати значний або вирішальний вплив на діяльність установи.
Ознаками непрозорості структури власності при цьому вважатиметься відсутність власників істотної участі, циклічна структура власності, використання трастових конструкцій із порушенням встановлених вимог, а також непогодження з регулятором набуття істотної участі.
У пресслужбі зазначили, що НБУ надаватиме час установам для виправлення ситуації у разі виявлення проблем зі структурою власності. Однак, у разі їх неусунення НБУ матиме право прийняти рішення про анулювання всіх ліцензій, виданих установі або особі.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе