Як відчистити сковорідку і не пошкодити її: корисні поради
Якщо ви готуєте вдома, то напевно замислювалися про те, як правильно доглядати за сковорідкою. Чи можна її мити одразу після використання? Які лопатки використати?
Сковорідки з антипригарним покриттям
1. Якщо сковорідка нова, перед першим використанням її потрібно помити м'якою стороною губки із засобом для миття посуду. Перед тим як почати готувати, її слід висушити і змастити за допомогою серветки або шматочка тканини олією, наприклад соняшниковою.
2. Ніколи не використовуйте металеві лопатки та ложки для приготування їжі у сковороді з антипригарним покриттям – вони дуже легко його пошкоджують, навіть якщо вам здається, що ви дуже обережні, а зміни на покритті візуально не помітні. Для цього виду посуду підійдуть пластикові, дерев'яні та силіконові лопатки та ложки.
3. Не розжарюйте порожню сковороду перед тим, як готувати в ній. Викладайте продукти або наливайте олію на гарячу, але не максимально нагріту поверхню.
4. Після приготування завжди залишайте сковорідку охолонути за кімнатної температури. Не мийте гарячий посуд і не наповнюйте його водою, щоб замочити.
5. Якщо перед миттям сковороди потрібно замочити її (наприклад, шматочки їжі все-таки залишилися на поверхні), налийте теплу воду в охолоджений посуд. Потім злийте воду та делікатно очистіть поверхню губкою. У жодному разі не використовуйте скребки та інші подібні інструменти.
6. Мийте сковорідки з антипригарним покриттям м'якою губкою та звичайним миючим засобом. Не використовуйте жорсткі та металеві губки.
7. Такі сковорідки можна мити в посудомийній машині, але краще бути обережними і не робити це часто, особливо за високої температури. Краще сковорідкам від цього точно не стане — швидше за все, термін їхньої служби скоротиться.
8. Зберігати сковорідку краще в ящику з іншим посудом, але будьте обережні: не ставте інший металевий посуд на сковорідку - він може пошкодити покриття.
Чавунні сковорідки
1. Один із найважливіших кроків – це підготовка до першого використання після покупки. Чавунну сковорідку потрібно помити, висушити і добре прожарити. Це означає, що в неї потрібно насипати сіль і поставити в духовку (якщо не дерев'яна ручка) або на плиту прогріватися протягом 40 хвилин. Щоправда, це потрібно лише для неемальованого чавуну.
2. Після прожарювання змастіть сковороду маслом за допомогою серветки або шматочка тканини і прогрійте ще хвилин 10–15. Все, ми створили захисний і антипригарний шар у сковороді, вона готова до використання.
3. Прожарюйте сковорідку періодично, щоб позбавити її ароматів і залишків приготовлених страв - чавун досить пористий, тому легко все це поглинає.
4. У випадку з чавуном користуватися металевими лопатками можна, але краще не зловживати.
5. Чавун не можна мити в посудомийній машині.
6. Для очищення чавунного посуду використовуйте м'яку губку та миючий засіб.
7. Всі забруднення, що пригоріли, слід замочити, а потім видалити. Як і у разі антипригарного покриття, перед миттям сковорідку слід остудити.
8. Після миття сковорідки її потрібно витерти насухо і протерти маслом, відтворивши захисний шар. Все масло, що не вбереться, потрібно видалити.
9. Не зберігайте приготовлену їжу в чавунному посуді – це шкідливо.
Джерело- Актуальне
- Важливе