В Росії закінчились "боєприпаси" для газової війни
Газовий конфлікт між Україною та Росією не стане аналогом газових воєн 2006 та 2009 років.
Про це espreso.tv повідомив директор “Інституту енергетичних стратегій” Дмитро Марунич.
“До 2012 року контракту не було. Якісь санкції, штрафи були виключені під час підписання Харківських угод”, - повідомив експерт.
Як зазначив Марунич, у контракті є діюча норма за якою продавець може обмежити постачання у разі несвоєчасної оплати. Але останню закупівлю російського газу “Нафтогаз” робив у серпні і він поступово розраховується за нього.
До того ж, підстава звертатися до Стокгольмського арбітражу згідно контракту у Росії є тільки з 1 січня 2014 року.
Орієнтовна сума, яку НАК “Нафтогаз” винен Газпрому за серпень становить $ 700-750 млн. У вересні та жовтні Україна користувалася газом зі своїх підземних запасів. До кінця року також планує користуватися газом зі своїх ПХЗ. Доки погода тепла газу вистачає.
“Звичайно Росія незадоволена, що Україна скорочує обсяг закупівель, але конкретних важелів впливу на цю ситуацію немає, обмежити газ вони не можуть. "Газпром " ще не застосовував санкцій до України. Аналогічна ситуація була в 2012 році, в зимовий період, але ніяких негативних дій не було”, - відмітив експерт.
Щодо впливу газових конфліктів між Росією та Україною на Європу, експерт заявив, що вона не є сторону взаємовідносин між цими двома країнами.
"Європа хоче, щоб у них був газ і було тепло. Якщо раптом припиниться газопостачання до Європи претензії будуть висунуті і до України, і до Росії. В інтересах Києва і Москви не допускати ситуацій аналогічних до 2009 року, це найгірший варіант, на нього ніхто не піде”, - повідомив директор “Інституту енергетичних стратегій” Дмитро Марунич.
- Актуальне
- Важливе