live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому влада забороняє Еспресо TV?

Телеканалу «Еспресо TV», який транслює заходи протестів за європейський вибір України, відмовлено в супутниковій ліцензії

Нацрада України з питань телерадіомовлення відмовилась видавати супутникову ліцензію інтернет-каналу «Еспресо TV». Цей канал був запущений 24 листопада 2013 року, і з перших хвилин розпочав широко висвітлювати події, які розгортались в Україні у зв’язку з відмовою політичного керівництва держави від європейського стратегічного напрямку розвитку. Впродовж майже трьох місяців, з грубим порушенням всіх встановлених законом строків розгляду, Національна рада багато разів відкладала питання видачі ліцензії без будь-яких пояснень та обґрунтувань. Але при цьому посадовці Нацради боялись виносити дане питання на голосування, вочевидь, чекаючи відповідного сигналу. 

27 листопада 2013 року, лише після того, як стала зрозумілою відмова України від європейського майбутнього, Нацрада вирішила офіційно виказати свою позицію щодо закритості українського телеефіру для незалежних телевізійних каналів. В цей день посадовці Нацради вирішили просто відмовитись голосувати за видачу ліцензії. 

В своєму коментарі ситуації редактор телеканалу «Еспресо TV» Вадим Денисенко зазначив: «є чіткі законодавчі рамки, за які Нацрада за жодних обставин не вправі виходити. Закон прямо забороняє Нацраді відмовлятись голосувати з питань видачі супутникових ліцензій – кожний розгляд має завершуватись відповідним рішенням про видачу ліцензії, або про відмову в її видачі. При цьому, відмова у видачі допускається лише за наявності однієї з чотирьох підстав, які чітко передбачені законом. Очевидно, що законодавчих підстав для відмови у видачі ліцензії немає, що, однак, не перешкодило Нацраді фактично відмовити у ліцензуванні нашого каналу».

Слід додати, що відповідно до численних рішень Європейського суду з прав людини, відмова національних регуляторних органів у видачі ліцензії на мовлення розглядається як порушення гарантованого Конвенцією з захисту прав людини права на свободу слова та інформації. Відмовивши у видачі ліцензії, Нацрада не лише порушила процедурні вимоги щодо ліцензування, але й заперечила існування свободи слова в Україні та вдалась до цензурування українських мовників. 

Як пояснили в керівництві телеканалу, на даний момент готуються заяви до суду, а також до органів прокуратури щодо перевищення посадовими особами Нацради своїх повноважень, в тому числі шляхом завдання шкоди Державному бюджету України. У випадку, якби Нацрада прийняла рішення про видачу ліцензію, бюджет мав би отримати дохід 114 тисяч гривень від ліцензійного збору. Втрати бюджету в зазначеному обсязі є достатньою підставою для порушення кримінальної справи за статтею 365 Кримінального кодексу України.

Також повідомляємо, що не дивлячись на відмову у видачі супутникової ліцензії, телеканал «Еспресо TV» знайде правову можливість не зникнути з телеефіру як в Інтернеті, так і на супутнику. 

 

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати