Нардепи хочуть звільнити чотирьох членів Нацради з питань телерадіомовлення
Вчора у парламенті був зареєстрований відповідний проект постанови
Авторами цієї ініціативи виступили народні депутати Ігор Мірошниченко та Микола Княжицький.
Необхідність прийняття документа автори пояснюють тим, що діяльність Національної ради в її нинішньому складі завдає шкоди національним інтересам, визначеним законодавством про основи національної безпеки України.
Зокрема дискредитує введення цифрового телебачення, створює передумови для накладення на Україну санкцій на сотні мйльйонів доларів через позбавлення чинних мовників аналогових ліцензій без надання цифрових, непрозорість конкурсів з виділення частот, фальсифікацію документів та багато іншого.
Однин із авторів проекту постанови, народний депутат Микола Княжицький зазначив: «Ситуація з державним регулюванням телерадіомовної сфери в Україні погіршується з кожним днем. Останні події з підробкою записів моніторингу чернівецького каналу «ТВА», на підставі яких мовник з більш як двадцятирічною історією був буквально викинутий з ефіру, стало останньою краплею. Всі наші спроби вирішити проблемні питання в спільній, конструктивній роботі з Нацрадою залишаються марними – впродовж останнього часу цей орган відверто ігнорує наші запрошення на засідання Комітету. Тому ми не вбачаємо іншого шляху для вирішення цих проблем, крім як відкликання з Національної ради тих її членів, які призначені парламентом».
Також Микола Княжицький зазначив, що законодавство допускає можливість визнання постанов Верховної Ради такими, що втратили чинність. «Такий механізм передбачений статтею 48 Закону про регламент, а отже у парламенту є всі необхідні повноваження до його застосування. Крім того, що подібні прецеденти відкликання членів Національної ради вже мали місце. Наприклад, у лютому 2010 року Віктор Янукович одразу після обрання Президентом скасовував укази про призначення членів Національної ради. Тому запропонований нами спосіб вирішення проблем з низькою якістю державного регулювання телерадіосфери відповідає закону».
- Актуальне
- Важливе