Олімпіада в Сочі пройде в режимі облоги
З Різдва в Сочі – столиці Олімпіади 2014 року впроваджено особливий безпековий режим. Він не лише ускладнює життя терористам, але знищує дух Ігор
З Різдва в Сочі – столиці Олімпійських ігор 2014 року впроваджено особливий безпековий режим.
Це рішення російської влади може призвести до негативних наслідків, пише американський журнал Time.
В очах іноземців місто виглядає фортецею, обложеною ворожою армією. А втомлені жителі цитаделі чекають лише зняття цієї облоги. Справжнім святом для них стане закінчення Олімпійських ігор.
Указ президента Володимира Путіна про посилення заходів безпеки фактично перетворив Сочі на заборонену зону, до якої неможливо потрапити без службової чи виробничої безпеки. Також створено контрольовані зони, до яких можна потрапити після поліцейського догляду.
Стежити за порядком під час Олімпіади будуть 25 тисяч поліцейських і 8 тисяч солдатів внутрішніх військ, а також невідома кількість співробітників ФСБ та бійців спецназу.
The Christian Science Monitor зазначає, що над містом баражуватимуть безпілотними, а захист повітряного простору покладено на надсучасні ЗРК С-400 й "Панцирь-С1". З моря Сочі прикриватимуть чотири протидиверсійні катери "Грачонок".
Всі ці заходи покликані не лише гарантувати безпеку учасникам Ігор, але й захистити репутацію Володимира Путіна, причому не лише в очах світового співтовариства. Важливою складовою популярності президента РФ лишається імідж безкомпромісного вбивці терористів, зазначає видання.
Посилення заходів безпеки виглядає виправданим після нещодавніх терактів у Волгограді, проте воно негативно позначається на атмосфері майбутнього спортивного свята, зазначає видання.
Заборона на в’їзд та виїзд із столиці Олімпіади – безпрецедентний випадок в історії Ігор. Тотальне прослуховування телефонних розмов та люстрація інтернет-трафіку сильно ускладнять організацію теракту в місті – хоч і не унеможливлять її зовсім.
Однак спортсмени й уболівальники заплатять за це високу ціну, оскільки з "обложеної фортеці " вивітрюється олімпійський дух. До того ж для багатьох жителів Сочі справжнім приводом для свята стане церемонія закриття, а не відкриття Олімпійських ігор, підсумовує видання.
- Актуальне
- Важливе