В Нідерландах алкоголіків заставляють працювати за пиво
У рамках пілотного проекту, який привернув увагу в Нідерландах і в усьому світі, місто об'єднався з благодійною організацією в надії на поліпшення соціального середовища, і, можливо, поліпшення життя для алкоголіків
Не намагаючись змусити їх кинути пити, але замість цього, пропонуючи фінансувати свою звичку самостійно. Учасникам надається пиво та їжа в обмін на легкі роботи на кшталт збору сміття, розповідає TheSpec.
"Для багатьох політиків це було дійсно важко сприйняти. „Ви що, даєте їм алкоголь?!” – згадує мер Східного району Амстердаму Фатіма Елатік. "Ні, я даю людям почуття перспективи, навіть почуття приналежності. Почуття, що вони в порядку, і що ми потребуємо їх, і що ми будемо перевіряти їх, і ми не відгороджуємось від них, тому що це люди, які живуть в нашому районі".
На практиці, чоловіки - дві групи по 10 осіб - повинні прийти в 9:00 ранку, три дні на тиждень. Вони починаються з двох банок пива, працюють ранкову зміну, обідають, отримуючи ще два пива, а потім виконують вечірню зміну, після якої йде останнє пиво. Іноді є ще бонусне пиво. Загальнодобова винагорода: 19 євро, що виплачується в формі пива, тютюну, їжі, і десяти євро готівкою. Учасники кажуть, що чимало готівки теж конвертується в пиво.
Все почалось з того, що протягом багатьох років, група близько 50 галасливих, літніх алкоголіків тероризувала відвідувачів парку в східному Амстердамі, дратуючи перехожих шумом, розгардіяшем і періодичними сутичками.
Місто намагалося боротися жорсткими рішеннями, включно зі збільшенням кількості поліцейських патрулів, і тимчасовою забороною алкоголю в парку – в тому числі для сімейних барбекю і пікніків. Мер каже, що місто витрачало 1 млн. євро на рік на різні програми профілактики, лікування і поліцейських, і ніхто не був задоволений.
Натомість запропонований підхід хоч і не надто повертає алкоголіків до нормального життя (поки тільки один з них почав обмежувати кількість пива й перейшов на „звичайну” роботу), проте робить їхню шкідливу звичку менш небезпечною для суспільства, а їх самих – реінтегрує у подобу соціальних відносин.
- Актуальне
- Важливе