Японія офіційно виходить на світовий ринок зброї
Уряд Японії офіційно відмовився від політики фактичної заборони на експорт зброї і військових технологій, що діяла з 1976 року
Спеціальним рішенням кабінет міністрів прийняв нові принципи, пов'язані з поставками за кордон озброєнь, повідомляє ИТАР -ТАСС.
Згідно з цими принципами, озброєння не будуть експортуватися в країни, що знаходяться в стані військового конфлікту або під дією обмежувальних санкцій Ради Безпеки ООН. Озброєння дозволено постачати за кордон тільки в тих випадках, коли це, як сказано в нових принципах, "вносить внесок у справу миру і сприяє забезпеченню безпеки Японії". Нові правила вимагають чітко стежити за використанням японської зброї і військових технологій тільки для заявлених цілей, а також контролювати їх передачу третім країнам.
Рішення про введення нових правил експорту зброї було ухвалене за ініціативою нинішнього прем'єр-міністра країни Сіндзо Абе. Критики цього рішення вважають, що нові принципи занадто туманні і недостатньо чітко прописують можливості громадського контролю за поставками військового спорядження і технологій за кордон.
Раніше японський уряд дотримувався принципів, що забороняють експорт практично повністю. Ще в 1967 році Токіо прийняв три принципи експорту зброї - її заборонялося продавати комуністичним державам, країнам, що знаходяться під дією санкцій ООН або перебувають в конфліктах. У 1976 році уряд Японії заявив, що фактично повністю відмовляється від таких поставок у відповідності зі своєю пацифістською зовнішньою політикою. Однак у забороні кілька разів робилися винятки - в першу чергу для США, яким було дозволено надавати деякі види військових технологій .
Ці обмеження викликали невдоволення ділових кіл, які вважали, що японський бізнес упускає суттєві прибутки в результаті відмови від участі в світовому ринку озброєнь. У консервативних політичних колах, в свою чергу, вважали, що подібні заборони зменшують можливості Токіо впливати на світову політику.
- Актуальне
- Важливе