ОБСЄ вважає "доречним" відключення російських телеканалів
Якщо ЗМІ зазіхають на основоположні права, то їх мовлення можна в законному порядку обмежити, хоча це і не найкращий вихід із ситуації
Про це йдеться в заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуньї Міятович, яку сьогодні на прес-конференції у Харкові оприлюднив її заступник Адам Коберацкий, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на «Укрінформ».
"У відповідності з міжнародним пактом про громадянські і політичні права, кожна людина має право на вільне висловлення думки. Це право включає свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію, незалежно від кордонів, усно, письмово чи за допомогою друку", - нагадала Міятович.
Вона підкреслила, що таке право накладає особливі зобов'язання і відповідальність. "Отже, воно може бути пов'язане з деякими обмеженнями, які повинні бути чітко прописані в національному законодавстві і застосовуватися тільки тоді, коли необхідно захистити інші основоположні цінності та права", - завила представник ОБСЄ.
У заяві підкреслюється, що обмеження можуть бути визнані доречним якщо "будуть прийняті законними інституціями, такими як законодавчі органи”.
В той же час заступник представника ОБСЄ з питань свободи наголосив на необхідності протистояти спробам обмеження плюралізму. І нагадав, що у всі часи, і особливо у важкі часи, заборона не є рішенням. Широка дискусія - ось відповідь, сказав Коберацкий.
Також, заява містить заклик до всіх держав-учасників ОБСЄ (а їх 57) припинити інформаційну війну, маніпуляції зі ЗМІ та забезпечити безпеку журналістів.
Як повідомляло Еспресо.TV, Україна заборонила ретрансляцію чотирьох російських телеканалів, за розпалювання міжнаціональної ворожнечі та пропаганду війни. Те ж саме зробила Литва, заборонивши мовлення двох російських каналів.
Натомість, російська окупаційна влада у Криму зупинила трансляцію усіх центральних телеканалів України.
- Актуальне
- Важливе